Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malowanie epp - maskowanie, prośba o pomoc.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Olorin

Olorin
  • Modelarz
  • 122 postów
  • GG:
  • SkądWrocław

Napisano 02 June 2013 - 17:30

Pamiętajmy tez o trochę innym aspekcie zabawy który w tle się przesuwa a mianowicie PILOCI - WALKI - WOJNA.
Temat był już kiedyś poruszany tutaj możecie przeczytać interpretacje NC ACES z poprzednich lat z którymi ja się zgadzam.
Pomalowanie modelu w barwy cywilne lub cyrku raczej nie wypada choć nic tego nie zabrania.
Sami osądźmy czy chcieli byśmy wojny modeli pomalowanych po cywilnemu w barwy różnych cyrków i do tego mówić, że pamiętamy o pilotach ginących za swoje kraje. Moim zdaniem trochę nie w tą stronę ale to my wyznaczamy granice, wg mnie jest to przekroczenie dobrego smaku.
  • 0

#22 niki

niki
  • Modelarz
  • 137 postów
  • SkądKraków/Andrychów
  • Imię:Gosia

Napisano 03 June 2013 - 14:17

A czy była gdzieś wypowiedź NC ESA?

Regulamin ESA dość ewoluował ostatniego roku - zacytowana przez Sebastiana część już właśnie jest tą po modyfikacji.
Fakt jest taki, że nadal pozostawia dowolność interpretacji - pytanie czy granice sobie możemy wyznaczyć sami :) czy może to już za duża swoboda.

Malowanie wybrane przez kolegę jaciomp ma tą przewagę, że celem było świętowanie zakończenia wojny a pilot ten sam, który tym modelem walczył... zatem tutaj nadal można mówić o nawiązaniu PILOT-WALKA-WOJNA. Jednak nie mieści się w wojennych ramach czasowych i tak pomalowany na pewno nie miał okazji uczestniczyć w żadnej bitwie... i szczerze mówiąc tutaj można by się było dalej wywodzić na temat prototypów samolotów, które nie brały udziału w regularnych walkach a i tak są dopuszczone w regulaminie... i jeśli tu można mówić o nawiązaniu PILOT-WALKA-WOJNA... to ja mogę również w ten sam sposób określić P-38 latające w barwach Red Bulla - bo jedyne co mi się nasunęło i co myślałam widząc ten model w powietrzu to właśnie to... że ktoś kiedyś tymi maszynami walczył i zdecydowanie nie nazwałabym tego cyrkiem :mellow:.

BTW - czy model doczekał się gwiazdek? latał już?
  • 0

#23 jaciomp

jaciomp
  • Modelarz
  • 332 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 04 June 2013 - 18:55

wg mnie jest to przekroczenie dobrego smaku.

No proszę Cię...jakbym chciał być uszczypliwy to bym napisał, że własnie wykazałeś brak szacunku dla tego pilota i jego maszyny.
Skoro regulamin tego nie zabrania to znaczy, że wolno.

Model lata, gwiazdki ma i małego krecika nawet zaliczył. Musiałem mu spory skłon zrobić bo ostro zadzierał ale teraz jest nieźle. Do precyzji FW190 sporo mu jednak brakuje ;)
Zrobię fotki to wrzucę.
  • 0

#24 jaciomp

jaciomp
  • Modelarz
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 June 2013 - 20:48

Tak wygląda w dniu dzisiejszym :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#25 noker

noker

... a ile to kosztuje?

• Moderatorzy Forum
  • 1130 postów
  • GG:
  • SkądPuławy City
  • Imię:✈ Rafał

Napisano 12 June 2013 - 22:26

No pofolgowałeś sobie z kolorkami, ładna robota
  • 0

#26 Autsajder1983

Autsajder1983
  • Modelarz
  • 304 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Konrad

Napisano 13 June 2013 - 10:21

Na zawody???:)
Czy raczej szkoda Ci będzie mozolnego, rewelacyjnego malowania (super wyglądają te małe białe gwiazdki, sporo maskowania i wycinania:))
  • 0

#27 jaciomp

jaciomp
  • Modelarz
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 June 2013 - 11:30

Dzięki wielkie :)

No cóż, taki jego los i mam nadzieję nim powalczyć. Aczkolwiek nie wiem czy lata poprawnie bo nigdy nie miałem WWI. Lata zupełnie inaczej. Jest powolny, bardziej mułowaty i mniej przewidywalny przy ostrych nawrotach.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych