Skocz do zawartości

Swiateczny mikro pojekcik- Spitfire produkcji Guillow's :-)


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mikuś trochę się spóźnił, ale jednak przyniósł mi coś takiego:

spit1nd4.jpg

Jest toto Spitfire MK-1 (ech te skrzydełka :wink: ). Jako, że jest to najmniejsza seria Guillow's to ma tylko 419mm. Planuje z tego zrobić RC (ale o tym później). W każdym razie po otwarciu pudełka widoczek jest taki:

 

spit2lp8.jpg

Jest tu trochę więcej rzeczy niż się spodziewałem (w opisie oferty nie było słowa o kalkomani.

 

spit3ga9.jpg

Tutaj rzut oka na prawie pocięta balsę. Troszkę mogli to lepiej wykonać, ale i tak wolę to niż samemu te wszystkie wręgi przerzucać na balsę.

 

spit4wg7.jpg

Plany mi się podobają :-) Jak kiedyś troszkę czasu znajdę to pewnie pójdą na ksero i tak z 90cm Spita zrobię :-)

 

spit5cw4.jpg

No i reszta. Bardzo fajne są części robione na Vacu, poza tym kabinka, kółka i śmigło które w tym modelu latać nie będzie

 

No, a teraz wracając do przeróbki RC. Wyposażenie będzie takie:

Serwa- 2 Blue Arrow 3,6g odchudzone na ok 2g

Silnik- jakiś mały CD'ik

Odbiornik- BlueArrow

Regler- Jeszcze nie mam pojęcia... Możecie coś polecić?

Pakiet- 2s Li-Pol 160mAh

 

No i teraz mam dwa problemy:

-Jak go pomalować? Tzn. chodzi o samą technikę, bo musi być lekko i ładnie (Spit bez kamuflażu? A fuj!). Oklejam model japonką, ale jak się nie będzie dało inaczej to może przerzuce się na jakąś folię?

-Jak rozwiązać napęd lotek? Zagięty mikrobowden (ten do DLG, czyli 0.35mm w teflonie), czy dźwignia kątowa?

 

Oczywiście dalsza relacja będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Te modele to naprawdę maleństwa, kiedyś nie do pomyślenia o RC.

 

Ten temacik pewnie znasz: http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=6321&postdays=0&postorder=asc&highlight=minizero&start=54

Regulatorek polecam właśnie z Chin, lub Hong Kongu- teraz są jeszcze lżejsze.

Co do ewentualnej folii, to może Litespan (łatwiejszy w użyciu od japonki, a chyba nie cięższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz drukarkę ? A może masz dostęp do drukarki ? Jeśli tak ,to rysujesz sobie w jakimś programie wzór malowania ,i dajesz drukuj używając opcji OSZCZĘDZANIA TUSZU ! To ważne ! Widziałem takie sposoby robienia malowań do gumówek. Waga praktycznie zerowa ,a efekt będzie piękny jeśli się postarasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do przodu :-)

 

Mam gotowy kadłub stateczniki i ramkę skrzydła :-)

Zdjęcia wstawię jutro, bo teraz już nie chce mi się wyciągać aparatu.

 

Ponowię też pytanie:

Jak rozwiązać napęd lotek? tj. Dźwignia kątowa czy mikro bowden po łuku?

Dodam tylko, że lotki według planu (czyli klasyczne na końcówkach płata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowdeny w teflonowym pancerzu (te polecane do DLG) chodzą idealnie - zero luzów i oporów, więc nie będę sobie życia utrudniał, bo tak będzie lżej i pewniej :-)

 

A teraz obiecane zdjęcia:

Całość na "desce" monatażowej:

spit6hu3.jpg

 

Kadłubik:

spit7se8.jpg

 

Statecznik poziomym wraz ze sterem, widać wzmocnienia na łączeniu połówek steru wysokości zrobione z połowy pręta węglowego:

spit8hw2.jpg%20%20

 

Statecznik pionowy:

spit9fh8.jpg

 

Skrzydło, już podczas nadawania wzniosu:

spit10xu8.jpg

ty

No i całość (ech te kształty :oops: ):

spi11bq3.jpg%20

spit11si0.jpg

spit12yk1.jpg

spit13hn2.jpg

 

A teraz zostaje już tylko kombinowanie jak tu upchać wyposażenie i wykończyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem dosadniej w sprawie zdjęć!

 

Z tego co pamiętam to Interia daje chyba 4 mb na godzinę transferu! W tym temacie jest około 15 zdjęć każde po 100kb co daje 1,5 MB czyli po 3 otwarciach przez godzinę serwer leży! Oczywiście na serwerku masz dużo więcej fotek dzięki czemu serwer pada szybciej, co można zaobserwować po Twoim znikającym i pojawiającym się avatarze (który notabene może leżeć na serwerze forumowym). :wink:

 

a co do modelu to fajniutki taki mikrus czekam z niecierpliwością na fotki z pokrywania modelu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy modelik. Ale gdzie podziały się lotki, które miały być? W obecnym układzie ten model jest "skrętnie niesterowalny". Konstrukcję wypadałoby dostosować do lotek już na etapie budowy płata, a nie przerabiać teraz gotowy, zmontowany szkielet :roll:

EDIT: A z czego będą zawiasy steru wysokości. Standardowych w tych prętach węglowych nie zamontujesz więc zakładam, że ma być taśma klejąca powierzchniowo, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, to jest naprawdę mały model (rozp. 16" to niecałe 42cm).

Oszczędzaj wagę bo będziesz miał kłopoty z wyważeniem.

Żeby latał, musisz mieć mikropakiet i mikrosilnik, a one mogą nie wystarczyc do zrównoważenia ciężkiego ogona (proponowałym np wyprofilować dremelkiem elementy D1 i D4 w stat. poziomym - zrobić łuki miedzy żebrami, podobnie w stat. pionowym element C2 i inne w tylnej części kadłuba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy modelik. Ale gdzie podziały się lotki, które miały być? W obecnym układzie ten model jest "skrętnie niesterowalny". Konstrukcję wypadałoby dostosować do lotek już na etapie budowy płata, a nie przerabiać teraz gotowy, zmontowany szkielet :roll:

EDIT: A z czego będą zawiasy steru wysokości. Standardowych w tych prętach węglowych nie zamontujesz więc zakładam, że ma być taśma klejąca powierzchniowo, tak?

 

Lotki stwierdziłem, że wytnę z gotowego płata, bo tak mi po prostu wygodniej. Aktualnie lotki wyglądają tak:

spit3ux0.jpg

 

Stery faktycznie będą na taśmie klejącej. IMO lekkie, łatwe i skuteczne to po co kombinować.

 

Patryk, to jest naprawdę mały model (rozp. 16" to niecałe 42cm).

Oszczędzaj wagę bo będziesz miał kłopoty z wyważeniem.

Żeby latał, musisz mieć mikropakiet i mikrosilnik, a one mogą nie wystarczyc do zrównoważenia ciężkiego ogona (proponowałym np wyprofilować dremelkiem elementy D1 i D4 w stat. poziomym - zrobić łuki miedzy żebrami, podobnie w stat. pionowym element C2 i inne w tylnej części kadłuba).

 

Postanowiłem Cię posłuchać i wynik jest taki:

spit1fr1.jpgspit2sk8.jpg

 

Poza tym odchudziłem też skrzydła (przyciąłem o ponad połowę spływ i natarcie- widać na zdjęciu lotki). Warto było poświecić na to 0.5h, bo zyskałem około 3-4g. Cała konstrukcja waży teraz 16g, więc chyba nie jest źle?

 

A i bym zapomniał:

Dorwałem takiego CD'ka:

spit4hp6.jpg

 

Z oryginalnym uzwojeniem i magnesem waży 14.5g. Na 90% po przeróbce będzie w Spicie latać :-)

 

O, a tak go pomaluje:

http://www.airshow-1.netfirms.com/photographs/pinkgrass.jpg

XD XD XD

 

 

EDIT: Poprawa błędu przy wadze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było poświecić na to 0.5h, bo zyskałem około 3-4g. Cała konstrukcja waży teraz 16g, więc chyba nie jest źle?

Niby gramy, ale mogą zadecydować o wszystkim ( 25% lżej to duża oszczędność).

Silniczek faktycznie mikro (mój najlżejszy po przeróbce to chyba 12g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.