Skocz do zawartości

Spitfire


Martius_28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzydła oszlifowane, dorobiłem też ze sklejki domki dla serw, pierwsza przymiarka (jeszcze bez wzniosu skrzydeł):

 

Spit-ACES10.jpg

 

Mam zamiar wzmocnić krawędzie natarcia i spływu przy kadłubie oraz łączenie połówek taśmą modelarską szklaną posmarowaną dodatkowo CA - jeszcze nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale chcę jakoś wzmocnić skrzydło.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skrzydło wzmocnione taśmą i dopasowane do kadłuba, przygotowałem też zawiasy lotek, jest gotowe do foliowania. W tym momencie waży 210g, więc jest szansa zmieścić się z całością w 900g, a jeśli trzeba będzie doważać przód to w 1kg:

 

Spit-ACES11.jpg

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spitfire praktycznie skończony - brakuje tylko blokad popychaczy lotek i oznakowań, waży 880g, co ciekawe zamiast doważać przód musiałem przesunąć pakiet zasilający i odbiornik do tyłu pod kabinę pilota:

Spit-ACES13.jpg

Spit-ACES12.jpg

Pozdrawiam,
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga wyszła ci dobra, będzie latać :) Tylko to EPP z którego zrobiłeś oprofilowania pokryj folią bo po dosłownie paru lotach zacznie nasiąkać paliwem, olejem i stanie się jak gąbka.

 

Mam trochę wątpliwości co do serw w skrzydłach ale jak nie będziesz orał lotkami przy lądowaniu to powinny wytrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu o pierdołach ;) a ja przegapiłem nowego kombata w Krakowie :)

 

A.... czy Twój Spit będzie miał ochotę polatać z tasiemką w towarzystwie spalinowych Iłów, Foczek, P40`tek, Sum`ów etc... ;)
 

Zapraszam serdecznie na wspólne loty na "śmietniku" ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

EPP mam zamiar jeszcze polakierować, Spitek ma być treningowy stąd te serwa - takie miałem wolne pod ręką.

Dzięki Adam za zaproszenie, na pewno skorzystam, szczególnie liczę na pomoc kogoś doświadczonego przy pierwszym starcie, bo to trochę inna bajka niż ESA. Jak poleci to przypnę tasiemkę :-)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba stojaka do oblotu, koledzy z Eskadry coś użycza ...... a potem może już nie być potrzebny  :D  :P  :D

 

Żartowałem, model wygląda bardzo dobrze i nie powinno być problemów z "ob" i kolejnym lotem.

Proponuje tylko zabezpieczyć epp folią aby nie ciągło paliwa.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie pomogę z oblotem i ewentualną regulacją.

 

Wolny stojak się znajdzie bez problemów.

 

Szukałem długo pomysłu na stojak a tu dzięki uprzejmości Eskadrowego Kuby mamy rodzinkę takich jak ten po lewej.

 

WP_20140504_001.jpg?psid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wybrałem się na Śmietnik oblatać model. Spitek poleciał ale wylądował po paru minutach

na krzaku dzięki czemu przeżył - odkleił się tylko statecznik pionowy. Wymaga przesunięcia pakietu

zasilającego jeszcze do tyłu i niestety wykłon silnika nie ten - próbowałem trymować podczas lotu co było

przyczyną upadku. Mam też wrażenie, że silnik jest za słaby ale może to przyzwyczajenie z ESA.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YisuA8FHy2U

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam. A model przechylał się na prawo i leciał w dół - musiałem cały czas kontrować. Muszę wyjąć podkładki spod łóża - w domu się kapnąłem, że przecież wręgę silnikową wkleiłem już pod kątem. A wyważenie jest takie, że bez paliwa przód jest nadal za ciężki.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.