Skocz do zawartości

Yak 55M 30cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Jako że zima sie przedłuża i nie można latać , postanowiłem jeszcze coś poskładać do polatania , tak na szybko i po taniości , czyli wkładam do modelu to co mi zalega w modelarni , co prawda mam model tej wielkości w elektryku , ale te 5 czy 6 minut lotu to troche mało żeby coś potrenować .Do zasilania po raz pierwszy zastosowałem "żelazówki" , odbiornik 2100 przez diody 10A , zapłon 1400 bezpośrednio z pakietu , na zapłonie napisali że do 8,4 V Yaczek i silnik DLE30 zakupiony u Jakuba z F3M http://www.ef3m.pl/samoloty-rc-spalinowe-20-30-ccm,86.html , Model wykonany całkiem przyzwoicie i lekko , liczyłem na to że zmieści się w 5 kg , a tu niespodzianka , waga do lotu bez paliwa 4,4 kg , hmm mam nadzieje że nie długo pogoda pozwoli sprawdzić co to maleństwo potrafi .

 

post-239-0-78789200-1363891500_thumb.jpg

 

post-239-0-27296600-1363891541_thumb.jpg

 

post-239-0-15852700-1363892161_thumb.jpg

 

post-239-0-82088300-1363891733_thumb.jpg

 

post-239-0-66972600-1363892192_thumb.jpg

 

post-239-0-20449600-1363892221_thumb.jpg

 

post-239-0-70100600-1363892238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj Darek,

Pewnie już to zrobiłeś, ale jeżeli nie, to podklej sobie małe klocki balsowe pod uszy do mocowania owiewki. Ten patent wklejenia mocowań, który jest u Ciebie roztrzepuje się bardzo szybko.

 

POZDR.>

 

 

 

Ok dzięki , miłem z tym problem w yaku z topmodel , ale to było dawno i zapomniałem juz :)

 

diody zmniejszaja napięcie o 0,6V , patent sprawdzony , nie ja to wymyśliłem :) serwo na gazie to futaba S3010 , reszta HS985 , na wysokości niestety jedno , bo miałem tylko cztery , miały być założone na lotki do Veloxa , ale w trakcie budowy koncepcja się zmieniła , tak że połówki SW połączone stalowym drutem który był w zestawie , jak bedzie za wiotki to założe 2 serwa , ( mam nadzieje że będzie jeszcze do czego :) ) czy może od razu zakładać 2 serwa na SW , latał ktoś może na jednym , daje rade ten drucik co łączy połówki SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wiem do czego będziesz wykorzystywał tego 55M :D ... i dlatego od razu dałbym dwa serwana wysokość! Takie rozwiązanie wytrzyma dużo więcej ostrych blenderów, a poza tym nie bedziesz musiał wozić z tyłu ołowiu :D .

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zastanawiam się jakie zawiasy zastosować w tym modelu , czy te dostarczone w zestawie celulozowe czy wybebeszyć większe szczeliny

i dać jakieś inne. Może koledzy mieliście z tym doświadczenie i wypowiecie się. Zaznaczam że nie latam 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz o czym mowa to trudno ,natomiast w zestawie są zawiasy jakie są i chcę wiedzieć czy ktoś je stosował a jeżeli

tak to jak się sprawują.

 

Nie wiem dlaczego coraz więcej złośliwych ludzi się pojawia na tym forum.

Przecież mogą sobie iść na facebooka a tam mają pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, spokojnie możesz zastosować zawiasy z zestawu. Bez obaw, wytrzymają wszystko jeżeli będą dobrze wklejone.

Marcin K. co do modelu Michała, to jest pod 30cc i wszyscy wiedzą o co chodzi... ale domyślam się, że był to "żarcik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za odpowiedzi. Z tego tytułu że już powiększyłem szczeliny pod zawiasy na SK i SW to zrobię tak jak Darkarll. Mam nadzieję że będzie OK.

Nigdy nie stosowałem zawiasów nylonowych ale widziałem na portalach amerykańskich że tam stają się popularne w dużych modelach.

 

Co do mojej irytacji to domyśliłem się że Marcin K sobie zażartował :). A do napisania o złośliwości natchnęła mine wymiana zdań na kilku równoległych dyskusjach prowadzonych na naszym forum. Ja rozumiem że można ostrzej zareagować a nawt pokłucić sie ,ale w temecie jakiego dyskusja dotyczy.

A ja ostatnio widzę docinki od ludzi zupełne odklejonych od temetu przysrywających innym. A potem ktoś zobaczy że taka osoba ma na koncie 3000 postów i pomyśli "Ten to się udziela".

A tak naprawdę większośc jego postów to zwykły pożal się boże bełkot.

Nie wiem jak was ale mine to irytuje. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.