Skocz do zawartości

SalAZ - mocowanie lotek


mgd4-2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciąłem sobie ze styropianu skrzydełko SalAZ według opisu na http://alain.zutter.free.fr/Ailes/salAZ/index.html Wyciąłem każdą z połówek skrzydła tak aby cięciwa na końcu miała 150mm, zaś w miejscu połączenia 250mm. Następnie odciałem od strony spływu trapezowy pasek o szerokości 50mm przy środku i 40mm na końcu - zgodnie z rozmiarem lotki. I tutaj niespodzianka, bo lotki mają być wykonane z balsy 3mm a grubość profilu w miejscu ucięcia to około 5.5mm, więc lotki niezbyt pasują.

 

Czy tak ma być czy źle coś wyciąłem? Jeśli jednak należy przykleić lotki do płata o 2.5mm grubszego, to jak to zrobić? Tak aby zawias (chciałem go zrobić z taśmy klejącej) był na górnej powierzchni skrzydła czy na dolnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lotki w takich modelach czasem robi się płaskie za profilem. Płat w miejscu początku lotki jest grubości samej lotki . Pewnie w tym wypadku jest tak samo.

Za to chyba nie ma problemu jeśli zrobisz z 6mm balsy zeszlifowanej do spływu.

Zawias jak kto woli, ważne aby pamiętać o podcięciu lotki z właściwiej strony aby umożliwić jej wychył w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak jeszcze raz, po przeczytaniu Twojej odpowiedzi, przejrzałem opis SalAZa, to okazało się, że tam nic nie ma o grubości lotek. Wygląda na to, że sam sobie wymyśłiłem te 3mm grubości.

Pewnie zrobię z odciętego kawałka o ile uda mi się go odpowiednio usztywnić, albo z grubszej, zeszlifowanej, balsy, jak sugerujesz. Dzięki za wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.