Skocz do zawartości

Szybowiec 1,5m - moja pierwsza samoróbka [DLG]


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A dalej było tak :)

 

dsc00230at7.jpg

 

 

i teraz znów tak :)

 

dsc00231hb1.jpg

 

 

kadłub sądze że już jest wystarczająco wyszpachlowany, przecie nie musi się świecić jak .....

 

 

Teraz pora n askrzydełaka, musze tylko poprawić rdzenie i będzie OK. We wtorek będ emiał info co do forniru czy będzie 0,4 czy 0,6. może koło piątku dotrze to wolną chwilką w sobote jak dorwe się do piły poprawie rdzenie i może w przyszłym tyg okleje pierwsze rdzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

RG15 idealny na zbocze :) ale jak mi wyjdzie to nie wiem.

 

Narazie nic nie robie bo musze talibooma zakupić, i chyb aodrazu 2 :) a do jednego kolegi uśmeichąć się po jeszce jeden kadłub.

 

Brak czasu praca i praca, Extry nawet nie dotykam od tygodnia :(

 

Mam policzone juz stateczniki do DLG ale n azbocze mi się takowe nie podobają wole V:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak że zaszpachlowałem EXTRE i małego FOXa, nei miałem co dłubać zabrałem się za oklejanie rdzenie balsą :D

 

No jako ze robie to pierwszy razto nie wiem jak to wyjdzie i już n astarcie zrobiłęm kilak baboli :(

 

A mianowicie z braku balsy spód pokryty jest balsą 2mm, góra 1,5mm ( cały chcaiłem pokruć 1,5mm)

 

Kolejny babol to nie zaCaponowałem balsy przed klejeniem :/

 

 

 

Dałem dźwigary z rowingu węglowego po pobu stronach, kleiłem na żywice z mikrobalonem :) Całość wsadzona w łupke i przyciśnięta 80litrami wody. Jutro zobaczymy efekt. Nie chciał by ktoś policzyc mi stateczników V do tego modelu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze zainteresowanie tematem małe, ale dalej ciągne swoje :D

 

Dziś wydłubałem płaty :D po klejeniu ważyłe 155g jedno 73g drugie 82g. No to szybciutko do piwnicy i piłujemy tniemy i kleimy.

 

obszlifowałem naddatki i wkleiłem listwy na spływ i natarcie, oraz obciołem końcówki na wklejenie zakończenia, ale to jutro.

 

Płaty jak na foto

DSC00298.jpg

 

oba ważą nie oszlifowane 168g. jedno 80 drugie 88g :D

 

ciekaw jestem czy to będiz elatać :D chciałbym zmeiścić się z wagą kompletu na 350g, ale jakoś cienko to widze przy tak szybko rosnacej wadze płata :D

 

 

Pytanie jeszcze jedno jak pokryc płat ?? japonka i lakier czy foloą Oracover ?

 

I zastanawiam się nad statecznikami czy robić DLG ( w sumie polatał bym prawie pod blokiem) czy robić V i .........gdzi etym latac ?? Na hol zbytnio się nie nadaje, zbocza pod ręką nie mam :( a najbardziej przypadło mi do gustu usterzenie V :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił dlg. Żeby polatać przed blokiem , na boisku i wszedzie gdzie sie da.

 

Mój bobol daje rade wszędzie dlg jako tako i na zboczu jest fajowy. Po co robiić sobie model tylko na zbocze skoro można mieć uniwersalny.

 

Sam w malinowym szybolu zrobiłem ogon dlg mimo iż waży 600g (termiki raczej z rzutu niezłapie ale wiedziałem o tym od początku). Moge nim jednak rzucic dlg.

 

Co mi to daje - choćby to że na nie znanym zboczu ,lub przy niepewnym wietrze rzut dlg daje mi wysokosć. Ta wykosokość to bezpieczeństwo, że nawet jak nie będzie nosić to kożystając z zapasu wyskosci model bezpiecznie wyląduje.

 

Nie znając Rewala - klifu bałem się rzucić model hlg , teraz mając model dlg nieboje się rzucić go nigdzie.

 

To wlaśnie sobie cenie w dlg - start z pewnej wyskości i przez to wieksze bezpieczeństwo dla modelu.

 

Co do płata to można okleic folią albo pomalować choćby tak:

 

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=932&start=15&sid=26dabe764717458a389aaf69d56bdaf9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się znam na medycynie, to wytrzymałość drewna na ściskanie jest mniejsza niż na rozciąganie. Trzeba było grubszą pokryć górę. Chyba że zamierzasz więcej latać na plecach. Tak w ramach treningu przed Foxem... Generalnie pokrycie przynajmniej 0,5 mm za grube. Pisze żeby Ci nie było smutno że nikt nie czyta admina ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.