Skocz do zawartości

Jednocześciowy kadłub DLG


tomasxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wycięta folia od szablonu wymusza bardzo prcyzyjne zgrzewanie. Czy używaliście do tego płaskowników stalowych ? Sam wykonywałem taki balon za pomocą owych płaskowników miedzy które wkładałem warstwy folii i grzałem zapalniczką żarową. Jednak rezultat był kiepski po 2 barach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego celu specjalnie zakupiłem zwykłą lutownicę grzałkową (kolbę) 40W. Oszlifowałem grot tak aby nie było ostrych krawędzi - powstała mała stopka (jak miniaturowe żelazko).

Lutownicę zasiliłem przez ściemniacz do oświetlenia (regulacja temperatury). W kilku próbach dobrałem temperaturę i zgrzewałem przez papier do pieczenia ("carefur'owy" - ten brązowy, obustronnie pokryty warstwą silikonu), według szablonu z grubej tektury, dość mocno dociskając.

Musisz dobrać parametry zgrzewania dla Twojej folii -temperatura, docisk przy zgrzewaniu, szybkość przesuwania.

Inne rozwiązania typu zapalniczki itp. u mnie się nie sprawdziły.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

3 razy 80 gr a węgiel to 125 g jednokierunkowy na zewnątrz od wewnątrz 120 biaxialny kąt włókien 45 stopni

Używam w konstrukcji swoich kadłubów strukturę o podobnej gramaturze sumarycznie. Przy czym daję więcej tkaniny kierunkowej, a mniej diagonalnej. Jak z wytrzymałością Twoich kadłubów? Belka ogonowa nie ugina się za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.