Skocz do zawartości

DX8 Problem.


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem żeby sparować na monitorze aileron z trymerem na głównym ekranie tzn. jak mam na trymerze nutrum to na monitorze 4-6% jak na monitorze wyrównam to na trymerze przesunięcie. I nie mam pojęcia gdzie to sie ustawia?..Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam. Mam problem żeby sparować na monitorze aileron z trymerem na głównym ekranie tzn. jak mam na trymerze nutrum to na monitorze 4-6% jak na monitorze wyrównam to na trymerze przesunięcie. I nie mam pojęcia gdzie to sie ustawia?..Pozdrawiam.

Nie pamietam jak było w poprzednich wersjach oprogramowania ale w ver. 3 ostatnia karta System settings to właśnie kalibracja drażków , spróbuj najpierw skalibrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 2. Warto zmieniać na 3,są jakieś istotne zmiany? W calibrate nie mogę nic ustawiać;/

 

Mysle, ze warto zmienic, na pewno poprawiono bledy jesli byly w poprzednich wersjach a przede wszystkim w koncu jest obsluga szybowcow, i to niezle dziala.

 

Jesli chodzi o kalibracje to jak u siebie ustawilem wszystkie trymery na neutrum a potem wszedlem do kalibracji i tam troche tak na wyczucie trzeba ruszac wszystkimi drazkami az kazda pozycja po kolei zmieni sie ze znaku zapytania na napis OK. Zadzialalo tak jak powinno, wprawdzie nie na wszystkich drazkach zrobilo sie po 100% a na przyklad po 98% ale za to wszystko zostalo porzadnie wycentrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wgrałem i rzeczywiście jest inna bajka :)

 

Haa tylko ,ze to jest dla szybowca. Czyli dla mnie ustawienia pozostały bez zmian.

No a o jaki samolot chodzi?

Butterfly kojarzy się jednoznacznie z szybowcami

Zreszta jeśli chcesz to podesle Ci moje ustawienia w wersji glider ale mam tez ustawienie szybowca w wersji Acro, gdzie tez jest butterfly na drazku a gaz na przełączniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest motoszybowiec z klapami,więc ustawienia acro dla motoszybowca. Jeśli możesz podpowiedzieć to zaoszczędze sporo czasu :) Mam na myśli butterfly na drążku,gaz na przełączniku i fazy lotu. Jeszcze butterflaya na gazie nigdy nie używałem,w sumie nie mam żadnych nawyków i się zastanawiam czy nie lepiej zrobić to na przełączniku. Ale póki co to bedę wdzięczny za jak podpowiesz w których mixach to robić? bez szczegółów bo na tyle to dojdę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jeden mały problem mianowicie- Jak ustawiam powiedzmy hamulec na lotkach czyli maximum do góry to aparatura widzi to jako neutrum i mogę smiało zerwać serwa. Próbuje ustawić blokade mechaniczną ale nie mogę. Mam dwie możliwości albo ograniczyć główne wychyły lub dual rate.Ale jedno i drugie nie pomaga i dalej mogę ruszac serwem .To samo mam przy buterfly ..Ludzie pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z pierwszych pozycji w googlach http://www.rcparkflying.com/radio-control-park-flying-forum/38-transmittersreceivers-and-radio-gear/40488-how-to-setup-crow-on-a-spektrum-dx8

Myśle ze jak zechcesz to wszystko tam znajdziesz

 

Pozdrawiam

 

No w tych googlach to cuda są http://www.rcmf.co.uk/4um/index.php/topic,88910.msg1028680.html

Aż niemożliwe ze tak szybko znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma DX8 oprócz kbhome??? Bo u niego nie ma problemu z neutrum.Problem polega na tym,ze nie idzie ograniczyć ruchu serw i po włączeniu np. mixu klapolotek zmienia się neutrum w maxymalnym wychyleniu lotek. Co skutkuje zerwaniem serw..Próbowalem ograniczyć ruch w epoit i dual rate lecz to nie skutkuje.Te same zjawisko na SW i zapewne jak ustawie klapy.Serwa są cyfrowe turnigy 777. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,

 

Glupie pytanie ale czy mozesz ograniczac ruch (globalny a nie dla jednego kanalu) serw w DX8?

 

Szukaj w zakladce tam gdzie ustawiasz zakres ruchu serwa i centrowanie. Jak tam nie ma to pewnie nie masz takiej mozliwosci.

I dla tego w radiach ktore maja takie ograniczenie trzeba uwazac z wartosciami mikserow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włanie nie ma nic takiego jak globalne ograniczenie. Tylko to co wymieniłem wyżej. I przy mixie klapolotki lub buterfly kiiedy robie wychyły na maxa nie wyobrazam sobie zeby uważać przy manewrach..Czekam na odpowiedz ze spektruma,bo dystrybutor na Polskę też nie wiedział czemu tak sie dzieje. To jakaś porażka. Ale mam nadziję,ze jakoś to rozwiąże.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma globalnego ograniczenia to niewiele poradzisz na to - kupno drozszego radia pewnie rozwiaze to na 100% :(. Tak bylo i tak jest, jedyna zaleta to taka w dzisziejszych czasach ze zaczeli wprowadzac to do nadajnikow z nizszej polki cenowej. Kiedys bylo to dotepne tylko w "topowych" radiach.

Z motylkiem to mozna sobie poradzic poprzez odpowiednie udzialy steru kierunku i wysokosci - najlkepiej zeby nie przekraczaly 100%

Co do lotek - jest gorzej jezeli wykorzystujesz caly zakres mechnaiczny to lepiej zebys ich w ogole nie wychylal :( lub ograniczal D/Rtem przy ladowaniu - niezby dobre takze rozwiazanie

 

Ja tylko dla tej funkcji kupilem nowe radio, nigdy nie ciagnelo mnie do 2.4Ghz ale zostalem zmuszony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.