Skocz do zawartości

PZL 50a Jastrząb NPN


szymon-flightory
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję nowego myśliwca do WWII, chciałem coś polskiego i wybór padł na Jastrzębia. Co prawda nigdy nie wyszedł on poza stadium prototypu, ale może przynajmniej ja nim powalczę :) W sumie i ja buduję prototyp, lecz mam nadzieję, że nie będzie z nim problemów :)

A więc przejdźmy do rzeczy. Zestaw wygląda tak.

dscf6195m.jpg

Cały model, poza statecznikami jest wycięty z czeskiego, lekkiego EPP i zobaczymy jak to wszystko wagowo wyjdzie bo pierwszy raz przy nim będę robił.

Malowanie wybiorę spośród tych obu, chyba, że w trakcie budowy coś mi się odwidzi.

 

pzl50jastrzabkhakibyjer.png

 

pzl50jastrzab3colorbyje.png

Ocenki w szkole jeszcze nie wystawione, ale myślę, że w najbliższych dniach coś już będę skrobał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj był wolny dzień, więc zacząłem prace. Budowa idzie szybko i sprawnie, a zrobione jest już całkiem sporo ;)

Kadłub wstępnie zaokrąglony.

dscf6199ce.jpg

dscf6201v.jpg

dscf6202p.jpg

I stateczniki.

dscf6206.jpg

dscf6203u.jpg

Dalsza zabawa z kadłubem.

dscf6210a.jpg

dscf6212.jpg

dscf6214.jpg

I już z maską silnika. Trzeba było ten prostokąt trochę skrócić, żeby po zwinięciu maska pasowała.

dscf6219r.jpg

Wzmocniony statecznik.

dscf6226.jpg

I kadłub w całości. Maska silnika wystawała po bokach odrobinę za bardzo więc dołożyłem tam cienki kawałek EPP i oszlifowałem.

dscf6230o.jpg

Następnie poszły skrzydła.

dscf6235w.jpg

dscf6238a.jpg

Na dzisiaj to tyle. Jeszcze na koniec włożyłem skrzydła na sucho. Dla mnie miodzio ;)

dscf6239i.jpg

Oczywiście wszystko wylądowało na wadze.

dscf6245s.jpg

Prawie w całości posklejany samolot ze wszystkimi węglami i wzmocnieniami waży 96g.

dscf6244d.jpg

Myślę, że całkiem nieźle. Zobaczymy jak będzie po malowaniu i wstawieniu wyposażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb już prawie gotowy. Naniosłem szachownice, i pomalowałem fragmenty pędzlem. Reszta już pójdzie sprayem. Skrzydła już na swoim miejscu, ale na razie z jednym serwem bo jedno z zakupionych nie działa i muszę trochę z tym poczekać. Maskę silnika wzmocniłem od wewnątrz siatką. Doszedł jeszcze wlot pod spodem i karabiny na nosie.

dscf6313y.jpg

dscf6312j.jpg

dscf6316.jpg

dscf6317x.jpg

dscf6315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek patrzac jak robisz modele odzyskuję wiarę że modelarstwo tak szybko nie umrze i że w definicji "modelarz" to dalej będzie człowiek który potrafi zrobić więcej/lepiej niż inni a nie tylko "dorosłe dziecko" bawiące sie modelikami na łące;)

 

wyrazy uznania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :) Ale co bym zrobił gdyby mi nikt nie wyciął tak dobrze opracowanego zestawu :P

Tym czasem Hawk jest już gotowy do oblotu. W tym stanie waży 345g i myślę, że to nieźle jak na stosunkowo masywną konstrukcję samolotu. Zobaczymy ile jeszcze dojdzie po malowaniu.

dscf6326xm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Kołpak równo przyklejam do śmigła, które jest już wcześniej przymocowane do prop savera. Robiłem już tak z kołpakami z EPP i wszystko gra. Jedno śmigło na to poświęcam. Taki cały zestaw szybko można ściągnąć tylko trzeba uważać by nie urwać oringu bo później ciężko będzie założyć nowy. Mogłem dać plastikowy kołpak na stałej piaście, ale wyszłoby mi to znacznie ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.