Skocz do zawartości

I jeszcze SZD-22 Mucha


Wojtek I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu mija równo 35 lat od mojego laszowania na ten szybowiec więc nowy projekt SZD-22c Mucha Standard.

Ułatwiłem sobie zadanie i wyjściowym materiałem jest podstawowy KIT.

A tak ma wyglądać:

post-5432-0-92953000-1369906221_thumb.jpg

Jest to Mucha z naszego hangaru.

Zaczynam rozpakowywać tartaczek i stwierdzam, że jest fajnie zrobiony, sklejka dobrej jakości, bardzo starannie wycięta.
Będą jakieś zmiany co do dostarczonych rysunków (na pewno hamulce), ale podstawą do pracy jest projekt OldGliders

 

post-5432-0-18054200-1369906660_thumb.jpg

post-5432-0-47515400-1369906741_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wojtek, mam pytania do kitu z OldGliders:

- widzę, że kadłub nie jest wzmacniany węglem, czy organolepycznie jest wystarczająco mocny, czy będziesz go wzmacniał?

- nie widzę w zestawie wręgo do kadłuba, będziesz je wykonywał?

- kółko chyba jest nieamortyzowane, nie wiem czy przy tej wadze modelu ma to znaczenie, pewnie nie jeżeli opona kółka dobrze pracuje a nie wgniata się jak pianka (widziałem takie koła). Pytanie więc o jakość kółka, czy jest dobra?

- czy skrzydło jest wykonane wyłącznie z balsy, czy też są dźwigary np. sosnowe?

 

Przepraszam za tyle pytań ale zestaw wygląda zachęcająco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze.

Ad.1 Kadłub jest wystarczająco mocny, ale ja i tak wzmacniam takie rzeczy węglem (tak jak ten do Kani)

 

post-5432-0-41832200-1370008744_thumb.jpg

 

Ad.2 W zestawie są tylko półki pod serwa i nie ma wręg, chyba wykonam jedną na wysokości koła.

Ad.3 Koło pompowane powinno całkowicie sobie poradzić ( tak robiłem w RWD - masa okolo 2,7 kg i zdaje egzamin )

 

 

post-5432-0-39339900-1370008980_thumb.jpg

 

Ad.3 W tym podstawowym zestawie nie ma pasów dźwigara, ale są sosnowe, można robić wzmocnienia z węgla chić to chyba nie ma sensu przy tej rozpiętości.

 

A zestaw jest fajny - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu troszkę do przodu - gotowe pasy dźwigara, lotka i spływ.

 

post-5432-0-78797900-1371162180_thumb.jpg

 

Zdecydowałem się jednak na bagnet płaski stalowy. Wymagało to wprowadzenia małych zmian konstrykcyjnych w stosunku do kit'u, ale wuszło fajnie.

 

post-5432-0-71309500-1371162379_thumb.jpg

 

post-5432-0-00536000-1371162395_thumb.jpg

 

post-5432-0-75567100-1371162402_thumb.jpg

 

Może jutru uda się zacząc zamykać dźwigar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie jest modyfikacja a konieczna czynność jeśli model nie ma być na jeden sezon :) Pewnie i stąd wynika niska cena zestawu, że nieco trzeba od siebie dodać aby miało to ręce i nogi. Szkoda, że w kadłubie nie ma już chociażby zaznaczonych miejsc pod otwory na bagnety i kołki ustalające. Znacznie ułatwiło by to pracę szczególnie tym, którzy mają mało miejsca i ciężko im wszystko dokładnie wymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

 

w jaki sposób wkleiłeś wzmocnienia w tylnej części kadłuba? Kurcze ładnie zrobione ale nie wiem, czy dałbym radę wsadzić łapę w tak wąską część kadłuba i zrobic to porządnie. Listwy sosnowe przewidziane na skrzydło Masz w jednym kawałku, czy też sa klejone z dwóch? Pytam ponieważ w oldgliders nie można zakupić listw w całości a nie wiem, gdzie ew. takie długie można zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass masz rację co do tej konieczności - wszystko wymaga swego: mordka chleba, ... kija, jak ktoś myśli, że kit jest gotowym modelem to się myli.

A listwy są klejone.

 

W kicie są dwa szablony, jeden do skrzydła, a drugi do statecznika poziomego od których można ładnie wytrasować położenie otworów pod bagnety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.