Skocz do zawartości

Kuter rakietowy Vladyka


Rekomendowane odpowiedzi

To już trzecia wersja popularnego ongiś modelu Vladyka, zbudowany przeze mnie wieki temu jako kuter torpedowy.

Pierwszą modernizację przeszedł dwa lata temu i został okrętem ratowniczym przystosowanym do wyławiania z wody modeli wodnosamolotów, lecz nie brał udziału w żadnej akcji ratunkowej :)

 

post-10282-0-66200300-1370261866_thumb.jpg

 

Obecna wersja rakietowa powstała z inspiracji moich wnuków, które chętnie odwiedzają dziadka bo zawsze się z nimi potrafi bawić, a jego samoloty piszczą, świecą, dymią, wyrzucają spadochrony , bomby i konfetti.

Wyrzutnie rakiet trochę wzorowane na wyrzutniach K.R Osa z lat 60 ubiegłego wieku. Wczorajsza próba startu rakiety, odpalanej wolno palącym się lontem zakończyła się powodzeniem.

W najbliższym czasie po zainstalowaniu zdalnego odpalania próba "bojowa".

Rakiety są uzbrojone w kolorowe ładunki wybuchowe.

post-10282-0-67261600-1370263861_thumb.jpg

To na tyle.

W przygotowaniu projekt bardziej ambitny.

post-10282-0-66200300-1370261866_thumb.jpg

post-10282-0-67261600-1370263861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciekawy pomysł z tymi rakietami.

Interesuje mnie jak zrobisz zdalny zapłon wyzwalany aparaturą. Masz już jakiś zarys instalacji ?

 

Fajnie byłoby gdybyś przy okazji podał jeszcze parę szczegółów odnośnie modelu typu, jaki napęd i osprzęt zastosowałeś , itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdalnego odpalania po kolei kilku ładunków poza własnymi patentami z serwami i mikrowłacznikami, można stosować http://www.hobbyking...ff_Switch_.html

Obsługiwany jednym niewykorzystanym kanałem (podwozia lub któryś na drążkach). Odpala do 7 ładunków pojedynczo lub salwami po dwa. Można też go używać do włączania oświetlenia. Używam go min. do odpalania różnych rzeczy w Zenobii.

 

A pomysł uzbrojenia kutra bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z tymi rakietami.

Interesuje mnie jak zrobisz zdalny zapłon wyzwalany aparaturą. Masz już jakiś zarys instalacji ?

 

Fajnie byłoby gdybyś przy okazji podał jeszcze parę szczegółów odnośnie modelu typu, jaki napęd i osprzęt zastosowałeś , itp

 

Model to ten: http://www.sklep.mod...-mtb-67-vladyka a o wyposażeniu to nie mam co pisać bo budowany był za czasów, gdy silniki bez szczotkowe były technologią prawie kosmiczna, zdalne odpalanie mam na mikrowłącznikach sterowanych serwem, ale lepsza jest opcja którą podał Grzegorz.

Załączam zdjęcie

post-10282-0-21028700-1375286439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.