Skocz do zawartości

MADMAN EVO 1,5m - pytania i odpowiedzi (mam nadzieję)


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam kolegow.

Mlody jeszcze nie wyszedl,to zaczolem cos budowac:P

Powiedzcie mi wstawialiscie ta weglawa rurke na SW tak jak to jest na planach?

Byla ona pelna czy z przeswitem??

A te sruby mocujace skrzydlo to dac nylonowe najlepiej? Wystarczy m5?I o jakiej dlugosci najlepiej?

 Bo zamawiam material.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam kolegow.
Co powiecie jak wsadze cos takiego do Madmana? Szukalem wszystkiego w jednym sklepie by przesyłek na Ebayu nie placic. Bo za turingy + przesylka to prawie te same ceny.
Motor:   http://www.derkum-modellbau.com/index.php/katalog/artikelinfo/155434-1-show-d-power_bl-motor_al_50-04.html
Regel:  http://www.derkum-modellbau.com/index.php/katalog/artikelinfo/155695-1-show-d-power_brushless_regler_uranus_85a_s-bec_8a.html
Serwa:  http://www.derkum-modellbau.com/index.php/katalog/artikelinfo/155481-1-show-d-power_as-5100bb_mg_servo.html

A co do zewnętrznego BECA to jeszcze nie wiem jaki i czy wogole jak niby ten Regel ma 8a.Ale bezpieczniej z Beciem.

Powoli wszystko buduje choć mało czasu.mysle ze do miediaca się z tym spreze:P

Silnik taki bralem z mozliwoscia do przekładki na nowy późniejszy projekt jak ten wypali.

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Silnik masz zbliżony do mojego SK 5045 więc będzie OK i  z pewnością będzie miał duży zapas mocy. Ze względu na wyważenie pewnie Cię nie ominie zastosowanie pakietu 6S, ja dodatkowo wożę pakiet zasilający elektronikę 3S 2200. Co do serw to chyba można dać coś lżejszego , ja mam na lotkach i wysokości 22g i dają radę - te 56 gramowe na ogonie mogą być problematyczne ze względu na wyważenie. Ten model ma taką powierzchnię nośną i charakterystykę, że 200 - 300 g nie robi mu żadnej różnicy, ale oczywiście im lżej wykonany model tym lepiej. Regiel OK.

 

teraz zauważyłem że ten silnik zaproponowany przez Ciebie waży 370 g, a mój tylko 280 g więc może nie będzie problemu dodatkowego pakietu zasilającego elektronikę dla wyważenia :-))

Edytowane przez KRY3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Darku.
Silnik może trochę na wyrost bo był tez jeden o 10 euro tanszy  i wazy 270g a ciągu 4kg.Moze tego wziasc , ale jak mówisz ze lepiej jak cięższy ze wzgledu na wyważenie to zostawię, mocy nigdy za mało :D
To może lepiej te serwa : http://www.derkum-modellbau.com/index.php/katalog/artikelinfo/99735-1-show-d-power_ds-450bb_mg_digital-servo.html
A może zamknąć oczy przy cenie końcowej zamówienia i wziasc te: http://www.derkum-modellbau.com/index.php/katalog/artikelinfo/473-1-show-servo_hs-225mg.html

Czemu to wszystko takie drogie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwa pewnie będą dobre i jedne i drugie. Jak latasz agresywie 3D to kup najlepsze na jakie Cię stać. Co do rozmieszczenia elektroniki to w poście #21 na zdjęciu widać montaż silnika na dystansach z rurki węglowej, a na tym regulator- to przed wręgą silnikową. Zaraz za wręgą mam przestrzeń pod pakiety i wraz z ubecem są zamontowane maksymalnie do przodu. A i tak miałem problem z wyważeniem. Dlatego u Ciebie będzie pewnie łatwiej bo masz cięższy silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie latam 3D ale bym chcial się nauczyć.A co do serw czy ogolnie do wyposażenia to każdy chce dac co najlepsze ale te pieniazki:(

Jak wystarcza te które podalem i się nie rozlecą to ok, jak nie to weźme wszędzie te Hiteci najwyżej.

Zona mi już napomniała myslalam ze jak sam budujesz to będzie taniej:D A tu wszystko kosztuje nawet ta folia do tanich nie należy.Ale niema co się uzalac bo za fajne te Hobby.

Jak mówisz ze problemy z wywarzaniem to mogę smialo sobie wyciac polki pod ewentualne lipole itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, jak modele pod 50cc latają bez managerów zasilania, to model prawie 3 razy lzejszy też. Podepnij zasilanie na 1 i ostatni kanał w odbiorniku i bedzie dobrze (może byc przez kabel Y) jak masz mało kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bez zadnych problemów? A jakies pierścienie ferrytowe zalozone?

To ja może wstępnie bez osobnego beca dam i wszystko pod odbiornik dam.

Dzieki Darku za wszystkie odpowiedzi.

 

To wkoncu zamowilem wyposażenie;D zamkniętymi oczami przy cenie zaplaty;P

 

 

 

 

To części już przyszly :D :D

A budowa powoli ale do celu.

Powiedzcie mi jak najlepiej wyciac szczeliny pod zawiasy?

post-14378-0-44494600-1430075458_thumb.jpg

post-14378-0-37260500-1430075495_thumb.jpg

Edytowane przez Rodi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Kończę budowę fun-flaya ,co prawda nie Madmana, ale Dragona o rozpiętości 150 cm.Wkładam elektronikę -jak Waszym zdaniem podłączyć serwa lotek do odbiornika poprzez kabel "Y" lub lepiej każde na osobnym kanale.Chcę włożyć odbiornik 6 kanałowy Graupnera Hott -serwa Hitec 635 MG czy dwa wpięte do jednego gniazda nie będą zbytnim obciążeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.