Skocz do zawartości

DIY telemetria w komórce


bart07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Już sprawdziłem - układ z tej aukcji działa: http://allegro.pl/tanio-konwerter-interfejs-rs232-ttl-max3232-3v-i4555557282.html

zamiast FUL-1 który w Polsce jest albo go nie ma, to dowolny układ na MAX3232 lub ST3232

Ja osobiście kupiłem od tego sprzedającego: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=406807, a że przy zakupie poprosiłem, żeby nie lutować wtyczki, to obyło się bez jej usuwania

Trzeba było za to usunąć jedną diodę i jeden rezystor (prawdopodobnie obyłoby się bez usuwania, wystarczy zasilić go +5V na drugiej stronie płytki)

do tego Bluetooth HC-05 za około 25PLN

 

Wyprowadzenia PINów z moduł <-> RS-TTL od strony aparatury pasują 1:1 czyli kolejno Rx, Tx, +5V, GND, więc kiedyś jak dorwę odpowiednie złącze kątowe, to przylutuję je bezpośrednio

do płytki i moduł będzie na sztywno podłączany do nadajnika bez żadnych kabli.

Obecnie zastosowałem kawałek kabelka.

Z drugiej strony czyli RS-TTL <-> Bluetooth kolejność wyprowadzeń już się nie zgadza, więc niezbędne jest zastosowanie przewodów aby zrobić przeplot.

Wszystkie połączenia widać na załączonym zdjęciu.

post-5816-0-76678700-1409496021.jpg

 

Teraz całość wpakuję w termokurczkę i będę się cieszył z nowej zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Podłaczyłem wszystko jak jest opisane na forum, jednak w frsky config pod moim porterm COM19 nie łaczy się. Połaczenie poprzez Bluteooth w windows się odbywa i niby wszytko gra.

Proszę o pomoc.

 

FUL-1, HC05, DJT,

Windows XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Zadam może głupie pytanie ale czy odbiornik musi być telemetryczny żeby cokolwiek działało? Posiadam V8FR-II (bindowałem w obu modach), zmontowałem układ, bluetooth ustawiony na 9600, paruje się z telefonem, w obu aplikacjach jest connected ale kontrolki TX,RX mają status down i komunikat telemetry interrupted. Sprawdzałem kilka razy - wszystko wydaje się być OK ale nie działa :(

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odbiornik musi być telemetryczny żeby cokolwiek działało?

 

Ano musi być. Skąd by brał pozycję i inne dane? Podłącza się do niego albo konwerter z Mavlinka (arduino pro), albo SensorHub FrSky i do niego różne czujniki/GPSy.

 

A na ziemi można konwerter zrobić na tranzystorze i dwóch rezystorach. Właśnie to testuję bo mój wyświetlacz na OLED jest już trójsystemowy: Eleres, Mavlink i (stare) FrSky. Bardzo się cieszę że ten temat wypłynął, sprawdzę też jak działa na telefonach. Może któregoś razu ustawię trasę na waypointach i sprawdzę jak różne systemy linku RC i telemetrii działają w tych samych warunkach. Można by na mapie zrobić wykres - trajektorię lotu, z trzema pasmami pokazującymi które systemy są już na czerwono (zanik telemetrii/niskie RSSI) a które na zielono :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł DJT, Bluetooth 2.1 XM15B, konwerter RS232-TTL MAX3232 i jeden kabelek.

 

bP6koaL.jpg

Połączenie: do konwertera od strony RS232 podłączamy moduł DJT, natomiast w konwerterze od strony TTL podłączamy moduł Bluetooth.

Całość działa doskonale już po włączeniu. Hasło do parowania Bluetooth XM15(odpowiednik HC-06) z telefonem to standartowe "1234".

 

Aplikacja dla telefonu do pobrania z google: FrSky Dashboard v 3.0B06. Z Androidem 6 działa poprawnie, natomiast FRS_Logger v3.4.1 potrafi czasem nieoczekiwanie zakończyć swoje działanie.

 

 

 

Edit.

uzupełnione linki do aplikacji android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie jest czy w przypadku użycia V8FR-II który taki nie jest moduł nadawczy powinien raportować RSSI.

 

 

Chyba nie. Mi nie raportuje, nawet tylko RSSI i napięcia na odbiorniku. Choć widziałem takie uproszczone dekodery, w których tylko te dwie wartości były parsowane. Ale to wydaje się nie być przeznaczone dla odbiorników bez telemetrii, a raczej dla tych z telemetrią ale bez podłączonych żadnych czujników.

 

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1176328&page=686

 

Originally Posted by G550Ted viewpost.gif
Will the V8FR-II rcvr provide RSSI even though it is not a telemetry rcvr?

No. Only the D type receivers provide telemetry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doczytałeś kolego. Na Twoim zdjęciu widnieje odbiornik D8R-XP który jest telemetryczny. Pytanie jest czy w przypadku użycia V8FR-II który taki nie jest moduł nadawczy powinien raportować RSSI.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Czegóż to miałem nie doczytać ? Tytuł wątku to "DIY telemetria w komórce" i właśnie tego dotyczy.

Przekonany jestem, że to Ty niedoczytałeś czegoś tu.

Odbiorniki serii V, nie posiadają telemetrii. Do poczytania wystarczy kliknąć. Możesz także klinąć tu.

Twój odbiornik V8FR-II, nie posiada telemetrii i wyjścia RSSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z odbiornikiem D8R-II Plus wszystko działa prawidłowo. Program FRS Logger bardzo dobrze raportuje dane z wariometru. Ja moduł bluetooth schowałem wewnątrz nadajnika:

 

frsky2.jpg

 

Dodatkowo wydrukowałem sobie mount anteny do starego modułu z tego projektu http://www.thingiverse.com/make:73049 dzięki czemu mogę zamieniać moduły i czasami wykorzystywać oryginalne odbiorniki Turnigy:

 

frsky1.jpg

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.