Skocz do zawartości

MX-2 Axarmodel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na tapecie mam MX-2 z AXARMODEL

 

http://www.ef3m.pl/396,mx2-3d-50arf-145cm-czerwony-bialy-xi-2012.html

 

Chce go wyposażyć w mój sprawdzony silnik O.S. MAX 46 SF , serwa mam TowerPro 5010, pytanie czy ten silniczek da radę do tego modelu?

Na półce leży też O.S MAX 90 tylko wiem że będzie za duży...

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak latasz. Spokojne akrobacje wystarczy ale na coś więcej to szalu nie ma. Ciągu na styk przy wasze 2.4kg. Laduj .90 i szaleje do woli. Tylko serwa solidniejsze... Wszystko zalezy jak chcesz latac. Na 3d to serwa na ogon 2x waga modelu, na lotki 1x waga modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczę sie akrobacji, w tej chwili latam kilkoma depronami i trenerek z 46 o.s. max'a Napewno nie będzie to 3D na początku, czy ten 90 nie będzie za ciężki do tego modelu? W sumie to jest ok 200g więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 2x więcej mocy. A szybko zaczniesz wyciągać z modelu więcej niż myslales i nadmiar mocy będziesz dobrze wykorzystywal. Ja latam flashem rc factory i teraz kupiłem katane pod silnik 30ccm tak żeby szaleć 3d. Szybko będzie dla ciebie za mało te 7.5 ccm. Mając taki wybór w szufladzie to bym się nie zastanawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym nadmiarem mocy ,90 do tego modelu? Taki sam yak 55 lata jak wściekły na os max 46ax .15cm silnika zrobi z niego szczępy balsowe ,to są delikatne modele .Do 3D (czyli typowe zawisy,harier ,bo większość nic innego nie robimy) wystarczy dobre 8,5cm np.os max 55ax + smigło 13x4 drewno.i po problemie.Serwa 6kg spokojnie wystarczą ,nawet na kierunek tyle że MG,model będzie ważył coś koło 2500 z paliwem .Pod 90 to coś takiego http://www.ef3m.pl/1...wy-xi-2012.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar mocy musi być :) Na pewno Pan Jakub z eF3M dobradzi właściwy silnik do tego modelu. Zresztą na stronie są proponowane silniki:

  • Silnik żarowy 2 takt 0.46-0.55 (nie jest w zestawie)
  • Silnik żarowy 4 takt 0.61-0.82 (nie jest w zestawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego z Axara - Edge540. Obecnie już nie dostępny. Służy trzeci sezon. Silnik Saito FA-72 moc 1,2km. Mocy wystarcza do normalnej pełnej akrobacji ale bez 3D. Ciągu mam mniej więcej tyle co masy. Twój silnik ma mocy więcej niż Saito więc napewno będzie dobrze. Najsłabszym punktem mojego modelu było podwozie, które prędko wyłamało się na trawiastym lotnisku. Poza tym model jest to bardzo wdzięczny i przyjemny w pilotażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki model,latam na asp10fs śmigło 13x6 i standartowych serwach.Ladowanie silnika cięższego od 460g nie ma sęsu bo by wywazyc model do latania 3d trzeba dołożyć na ogon ołowiu cała ta zabawa powoduje że wzrasta obiążenie powierzchni co jest bardzo istone w 3d.Co prawda sa rózne teorie.Ale zgodnie z zasadą że praktyka jebiut teoriu wolę słabszy silnik i mniej gramów na dcm2 iż odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze Os 91 to maxymalny silnik jaki mozna włożyć do MX 2 ,

według Googla wazy 30 gramów więcej niż Saito 82 a ten silnik jest polecany właśnie do tego modelu.

Z Os 91 i śmigłem APC 15x4W to by był creazy wariat.

Model lata i wygląda rewelacyjnie , oto mój :

 

post-3492-0-10579000-1366065121.jpg

 

silnik Saito 80 GK z APC 14x4W

po jednym serwie hitec 225 mg na wysokość i kierunek i 225 na lotki hs 81 na gaz bateria li pol 1300 mAh umieszczona z przodu do wyważenia modelu żadnego ołowiu , waga przed zatankowaniem 2400 g. Lata już 3 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.