Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wykończenie pokrycia z balsy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Grzegorz POL

Grzegorz POL
  • Modelarz
  • 83 postów
  • GG:
  • SkądTuszyma.
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 January 2015 - 18:24

Panowie,

A jakie macie sposoby na wykończenie skrzydła styro krytego balsą 1.5mm? Zależy mi na masie, bo laminatowy kadłub lekko mi nie wyszedł a to w zamiarze ma być makieta a nie przecinak :). W moim zamyśle miała być to balsa kryta japonka i malowanie ale czy nitro nie wypali styropianu pod spodem?

• 0

#22 JNAW

JNAW
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądKampinos
  • Imię:Jerzy

Napisano 30 January 2015 - 06:39

Jeszcze proste pytanie o łączenie brytów tkaniny.

Przypuszczam, że muszę mieć super ostre nożyczki i ciąć tkaninę bez nitek. Potem krawędzie dwóch brytów kleić na styk oczywiście.  Rozumiem, że miejsce styków stanie się niewidoczne pod warstwami późniejszych lakierów.

• 0

#23 Lucjan

Lucjan
  • Modelarz
  • 193 postów
  • SkądKatowice
  • Imię:Lucjan

Napisano 30 January 2015 - 10:09

Panowie,

A jakie macie sposoby na wykończenie skrzydła styro krytego balsą 1.5mm? Zależy mi na masie, bo laminatowy kadłub lekko mi nie wyszedł a to w zamiarze ma być makieta a nie przecinak :). W moim zamyśle miała być to balsa kryta japonka i malowanie ale czy nitro nie wypali styropianu pod spodem?

Cześć młody Kolego !

Bezpiecznym  sposobem na przyklejanie japonki   jest użycie  wodnego lakieru  akrylowego do parkietu . Rozrzedzony cellon lub capon  nakładany cienkimi wastwami   nie " zeżre " styropianu.

Powodzenia

Jeszcze proste pytanie o łączenie brytów tkaniny.

Przypuszczam, że muszę mieć super ostre nożyczki i ciąć tkaninę bez nitek. Potem krawędzie dwóch brytów kleić na styk oczywiście.  Rozumiem, że miejsce styków stanie się niewidoczne pod warstwami późniejszych lakierów.

Witam!

Głównym  narzędziem  tnącym jest nóż krążkowy OLFA  ,+ dobre nożyczki  i podkładka do cięcia na stół z grubej tektury lub PCV.  Tkaninę łączymy na zakładkę  ok. 2 cm. Podczac szlifowania i szpachlowania połączenie  stanie się niewidoczne.

PowodZenia

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych