Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

re 3: mam mozliwosc zapisu do 4bitowej, jest tez niestety opcja kompresji (badz jej braku) BMP'a gdzie moze byc pies pogrzebany, wielkosc mialem podobna co pozostale pliki, wyczytalem w innym forum cos o unikaniu pelnej czerni i pelnej bieli... ale nie potwierdza sie to na plikach z karty. maja i takie i takie kolory. w PS jest mozliwosc zapisu palety kolorow (indexed colors), co tez zrobilem z pliku dzialajcego i uzylem w swoim obrazku - niestety to rowniez nie zadzialalo. Sklaniam sie ku opcji ze PS kompresuje to w nie taki sposob jak Teranis chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Używając gimpa :

1. Image->Mode->greyscale

2. Image->Mode->Indexed->generate optimum palette 16->convert

3. File->Export->Podaje się rozszerzenie bmp -> compatibility Options -> dont wtrite color space information->export.

I gotowe.

 

Oczywiście opisałem tu ostatnie ruchy do uzyskanie 4-bitowej głębi odcieni szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym do Was koledzy małą prośbę. Czy możecie zrobić próbę zasięgu ? Jestem 3 metry od modelu i poziom sygnału RSSI mam obecnie 89. Po wczorajszej kraksie jeden z kabelków antenowych wygląda na "zmęczony" przy obudowie antenki. Nie wiem czy obecny poziom sygnału jest ok a zaczynam mieć paranoje, że pewnie coś utraciło na sprawności ;) Jeżeli jesteście w stanie zrobić taki sam test będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w ramach "bardziej" zaawansowanej zabawy oprogramowalem chowanie podwozia w tucanie. Teraz chcialbym dodac komunikat glosowy mowiacy podwozie gora/dol. Wydawalo mi sie ze najlogiczniej skorzystac z funkcji specjalnych do stanu przelacznika przypisac "odtworz" tyle tylko ze w tej zakladce jest tylko kilka dzwiekow do wyboru i to nie sa te ktore widze w katalogu sounds. Ki czort? Czy mozna te dzwieki zmienic? Ewentulanie jak inaczej uzyskac efekt informacji o stanie podwozia? Odpowiedz chcialbym wykorzystac do innych informacji glosowych tez np o wielkosci expo czy DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posklejane z pojedynczych fraz, czytane w calosci przez lektora/lektorke? Jak nie to sam nagram... kogos

Daj znać jak będzie już dostępna Twoja Wersja komunikatów... :)  (jakiś link itp, itd) i oby w telemetrii się lektor/lektorka nie mylili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posklejane z pojedynczych fraz, czytane w calosci przez lektora/lektorke? Jak nie to sam nagram... kogos

 

Rozumiem ze na każdą wypowiedź 1123 metrów, 1234 merty, itp chcesz mieć oddzielnego wave ?? Życzę powodzenia w ich tworzeniu i w zmianie kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko przez weekend sie zrobi, tylko jak to wystawic? to ponad 7 MB plikow wav

 

Uzywam Audiacity. Dość wygodny.

Moje robiłem na jakiejś stronie netowej. txt2speech.

MOzesz do mnei podesłać albo złapać Kilrah (github opentx) i wysłać jemu on wstawi na oficjalny server. Fajne by było jakbys robił głosem kobiecym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.