Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Soft jest w pełni "modyfikowalny" pod swoje potrzeby, ale do tego jeszcze nie doszedłem. Wkrótce będą prywatne programy użytkowników do ściągania z sieci, ciekawy jestem jak się to będzie rozwijać i sprawować po roku jak każdy doda swoje pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdyby się komuś przydało znalazłem ciekawą stronkę z opisem wszystkiego co potrzeba, wiele tutoriali video - miksery, kalibracje, przypisywanie dźwięków itd. itp. Możliwości ustawień tyle co pomysłów.

 

http://www.rcgroups....d.php?t=1914834

 

Pozdrawiam !

 

EDIT:

 

Nowy Firmware wgrany bez problemów. Ciekawi mnie jak się będzie rozwijał przez następne miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aparatura sama w sobie pracuje bez modułu. Z opisu wynika, że jest kompatybilna z wieloma modułami i odbiornikami w parze, ale jakie to nie potrafię napisać, bo nie sprawdzałem i nie potrzebowałem. Sporo informacji znajdziesz tutaj:

 

http://openrcforums.com/forum/

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czujniki telemetryczne dla nowego odbiornika są jeszcze w powijakach. Jedyny dostępny to wariometr. Po konsultacjach z miłą panią z FrSky okazało się, że można znaleźć tymczasowe obejście. Wariometr stanowi jednocześnie mostek ze starszego standardu na Smart port. Wariometr można podłączyć do czujnika prądu, a do niego czujnik napięcia i napięcia poszczególnych cel. Jeżeli ktoś jest niecierpliwy jak ja i chce już korzystać z dobrodziejstw telemetrii może dokupić huba i dołączyć kolejne czujniki - obrotów, gps'a, poziomu paliwa itd.

 

Niezbędne zestawienie:

 

Wariometr - jednocześnie "brama" do Smart Port'u:

 

http://www.giantshark.co.uk/product/172297/frsky-high-precision-variometer-sensor

 

Pomiar prądu:

 

http://www.giantshark.co.uk/product/171875/frsky-fas-100

 

Pomiar napięcia:

 

http://www.giantshark.co.uk/product/171874/frsky-flvs-01

 

HUB

 

http://www.giantshark.co.uk/product/170901/frsky-sensor-hub

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem test zasięgu, jak dla mnie wyniki zadowalające. Odczytałem współrzędne z miejsca, gdzie był model na balkonie na wysokości 7 metrów. Oddaliłem się na 1.22 km gdzie zaczynałem dostawać komunikaty o krytycznej jakości sygnału. Po drodze kilka pojedynczych drzew, ale ogólnie szczere pola. Jakieś 100 metrów dalej przestałem dostawać informacje zwrotne z telemetrii (napięcie, prąd itd.). Ogólnie z tych pól nie potrafiłbym zobaczyć człowieka na balkonie a co dopiero model na niebie. Jak na standardowe "uzbrojenie" aparatury, bez zewnętrznego modułu, według mnie nie ma co narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczuneczek Kacper :) zasięg wydaje się zadawalający - ciekawe jak stabilny będzie.

Ciekawi mnie też czy po utracie telemetrii mozna nadal bylo sterować serwami w modelu, bo to że brak telemetrii (jak wspomniales mi na skype) nie oznacza że brak odbioru w odbioriku (bo odbiornik ma słabsze nadawanie zwrotne).

Dzieki za info !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczuneczek Kacper :) zasięg wydaje się zadawalający - ciekawe jak stabilny będzie.

Ciekawi mnie też czy po utracie telemetrii mozna nadal bylo sterować serwami w modelu, bo to że brak telemetrii (jak wspomniales mi na skype) nie oznacza że brak odbioru w odbioriku (bo odbiornik ma słabsze nadawanie zwrotne).

Dzieki za info !

 

fakt, warto to sprawdzić. Jutro powtórzę test i sprawdzę serwa, albo zostawię aparaturę na balkonie z którymś serwem wysterowanym a będę odchodził z modelem.

 

"Mógłbyś porównać w skali powiedzmy od 1 do 10 do Twojej poprzedniej aparaturki Tgy9x.Chodzi mi o jakość wykonania i o ergonomię,pomijając samo oprogramowanie :) .Też myślę o Taranisie "

 

khmmmmm..... obudowa .... chyba lekko gorsza od T9X, ergonomia super, drążki super możliwości ustawiania miksowania nieograniczone. Kontakt i pomoc od FrSky 10 punktów na 10 możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmmm.... czemu HK wysyła to okrojone ? Bez ładowarki nawet ? odpady produkcyjne, podróbki (kod źródłowy aparatury jest do ściągnięcia z FrSky) czy inne powody ? Na szczęście katuję swojego i nic złego mnie nie spotkało, ale staram się zwracać na wszystko uwagę. Jeśli pojawi się problem, na pewno napiszę.

 

pomijam fakt, że serial number wygląda tak:

 

X9D000372A01

 

a nie jakieś :

 

12......

 

13.....

 

Pozdrawiam !

 

Myślę, że to wyjaśni skąd problem w filmie ....

 

"A quick warning to anyone who has or intends to get the new Taranis transmitter from FrSky - use only the supplied charger or a similar 'dumb' 12v half amp supply to charge the supplied battery in situ.

Someone on another forum tried to use an intelligent charger set to 1A and it didn't like it! The Taranis has a built in charge system which will regulate the charge to 400mA or so, an intelligent charger connected externally will keep ramping up the voltage in an attempt to force the selected current through, doing much badness to the internal charge circuitry in the transmitter!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijam fakt, że serial number wygląda tak:

 

X9D000372A01

 

A to ciekawe (X9D). Swoją kupiłeś w UK, tak?

Bo na stronie abc-rc.pl mają tylko X8R, sam się zastanawiam na kupnem, a że opensource to w moim przypadku daje wielkiego plusa tutaj:-D

Masz jeszcze jakieś dodatkowe uwagi, które mogły by się przydać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w abc-rc, X9D to symbol aparatury a X8R odbiornika, który z nią współgra bez dołączania dodatkowego modułu w nadajniku. Na razie nie mam uwag, chyba że taka, że nie mogę w niej zaprogramować autopilota, ale kto wie ... może zmajstrują jakieś żyro współpracujące z sensorem GPS i w telemetrii będzie i autopilot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.