Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak powinien być symbol.

 

Trafiłem radio z uszkodzoną kartą. Już nie pamiętam czy był symbol ale radio długo się uruchamiało i nie gadało.

 

Sprawdź czy bez karty uruchamia się szybciej a kartę sprawdź w czytniku albo w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien być symbol.

 

Trafiłem radio z uszkodzoną kartą. Już nie pamiętam czy był symbol ale radio długo się uruchamiało i nie gadało.

 

Sprawdź czy bez karty uruchamia się szybciej a kartę sprawdź w czytniku albo w telefonie.

Dzięki Adamie. Kartę mam 1Gb, wygląda na oryginalną (ma naklejkę z chińskimi znaczkami).Radio z kartą czy bez uruchamia się tak samo. Gdy karta jest w radiu komunikaty słowne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Taranisie nie wyświetla się żaden symbol karty ,nadajnik otwiera się normalnie,są komunikaty głosowe. Komputer widzi kartę. Więc jak jest z tym symbolem?

Też nie mam symbolu karty w wersji 2.0.8 i wszystko działa. Symbol karty miałem po zakupie i po pierszym wgraniu nowego softu ikona karty znikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie,

mam pytanie, niestety albo nie potrafię szukać, albo ...

co prawda od wczoraj dokupiłem czujniki temetrii, (sprawdzam, testuję, uczę się) nie mogę znaleźć ustawień żeby zapisywały się logi z telemetrii, co prawdza są o tym szczątkowe informacje w instrukcji ...

nie zapisuje mi nic na karcie, nie wiem jak to ugryźć, uruchomić, czy manualnie trzeba to robić? nie mogę namierzyć pomocnych informacji, może ktoś coś podpowiedzieć jak to uruchomić ?

 

dzięki

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie :

Czy ktoś bawił się S-Busem ?

Za chiny nie mogę zmusić X8R zeby mieć 16 kanałów po S-Busie ...

Jak ustawiam Tryb D-16 i kanały 1-16 to działaja tylko kanały 9-16 jak ustawiam 1-8 to działają tylko 1-8... WTF ??

 

Ok jest to problem własnej kompilacji oprogramowania w oficjalnej wersji 2.0.8 nie występuje.

Edytowane przez jpd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłączenia wariometru - co robię źle lub czego jeszcze nie zrobiłem, aby mieć wskazania na wyświetlaczu.

Wariometr FrSky Hight Precision podłączony przewodem bezpośrednio do odbiornika  X8R  przez złącze Smart (po podłączeniu zasilania odbiornika dioda czerwona miga)

Na ekranie telemetrii w opcjach wario ustawiłem żródło - dTE (jeszcze dostępne VSpd, A1, A2; próbowałem jeszcze z VSpd,ale nic to nie dało)

Odbiornik zbindowany z modułem jako D8; wskazania sygnału RSSI oraz napięcia zasilania odbiornika prawidłowe. 

Aktywowałem dodatkowy ekran telemetrii ze wskazaniem wysokości, ale na wyświetlaczu mam tylko wartość 0.0, żadnych różnic przy podnoszeniu i opuszczaniu modelu.

Wersja oprogramowania 2.0.8  Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czerwona miga to źle - odbiornik nie odbiera sygnału. Powinna migać zielona. Nie bardzo wiem jakim sposobem masz prawidłowe RSSI i napięcie.

 

Źródło dla vario to raczej VSpd niż dTE, ale wskazania wysokości powinieneś mieć tak czy inaczej.

 

Kiedyś pomyliłem S-BUS z S.PORT - sprawdź także i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czerwona miga to źle - odbiornik nie odbiera sygnału. Powinna migać zielona. Nie bardzo wiem jakim sposobem masz prawidłowe RSSI i napięcie.

 

Źródło dla vario to raczej VSpd niż dTE, ale wskazania wysokości powinieneś mieć tak czy inaczej.

 

Kiedyś pomyliłem S-BUS z S.PORT - sprawdź także i to.

Może wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie, w odbiorniku świeci oczywiście zielona dioda, natomiast czerwona miga w czuniku wario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowałem cały dzień na przeczytanie wątku o Taranisie i przejrzenie instrukcji. Wiem już, że niby Taranis potrafi wszystko ... Wolałbym się jednak co do tego upewnić. Może o tym nie było informacji a może przegapiłem. Stad też mam kilka pytań.

 

1. Czy nadal jest tylko 2 timery? A jeśli tak to czy ktoś w miarę kumaty w programowaniu da radę w rozsądnym czasie dołożyć 3 timer?

 

I czy można ustawić timer tak, aby mierzył czas od ostatniego wyłączenia silnika czyli wyłączam silnik, timer startuje, włączam silnik, timer przestaje liczyć, po ponownym wyłączeniu silnika timer znowu liczy, ale już od zera.

 

2. Czy da się wymienić drążki na inne z dodatkowymi przyciskami (przełącznikiem) na drążku? Chodzi mi o to czy da się przede wszystkim wprowadzić do wnętrza nadajnika przewody z drążka.

 

3. Czy można ustawić komunikat głosowy np. o wartości wysokości podawany co określony czas np. co minutę?

 

4. Czy można ustawić przedział noszenia dla wariometru w okolicy zera dla którego wariometr milczy? I czy ilość tonów wydawana przez wariometr w zależności od wznoszenia i opadania jest dość znaczna czy jest to tylko zaledwie kilka tonów?

 

5. Czy można podpiąć moduł Bluetooth tak jak w modułach FrSky, aby korzystać z aplikacji na smartfonie do odczyty telemetrii?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.