Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Tak, nadal są dwa. Czy da się uzależnić od silnika tak jak napisałeś - myślę że tak.

2. Nie wiem.

3. Tak.

4. Coś w kwestii strefy martwej wariometru zostało popsute w wersji 2.0 i nie wiem czy zostało to już poprawione (przed wersją 2.0, a taką mam wciąż w nadajniku, można tak ustawić aby milczał). Tonów nie liczyłem, kilka jest na pewno ale ile - nie powiem.

5. W wersji 2.0 - teoretycznie tak - do portu szeregowego w komorze baterii jest wysyłana telemetria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś z Was podpowiedzieć jak ustawić komunikat głosowy o aktualnej wysokości powtarzany np. co 2 minuty lub też przy zmianie wysokości np. o 10m.  Z tego co wyczytałem w instrukcji wiem, że ustawia się to na ekranie przełączników logicznych, ale jakoś nie mogę zatrybić o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz screeny jak ja bym to zrobił. 

Masz spełnione obie funkcje czyli odczyt wysokości co 60s (więcej się nie da, albo nie umiem)

i odczyt wysokości po zmianie o 10m w górę albo w dół. Obie funkcje działają od włączenia radia. Możesz dopisać jeszcze mechaniczny przełącznik i będą działały od jego przełączenia.

 

post-9460-0-30943700-1410174296_thumb.png

 

 

post-9460-0-94291600-1410174296_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowałem cały dzień na przeczytanie wątku o Taranisie i przejrzenie instrukcji. Wiem już, że niby Taranis potrafi wszystko ... Wolałbym się jednak co do tego upewnić. Może o tym nie było informacji a może przegapiłem. Stad też mam kilka pytań.

 

1. Czy nadal jest tylko 2 timery? A jeśli tak to czy ktoś w miarę kumaty w programowaniu da radę w rozsądnym czasie dołożyć 3 timer?

 

I czy można ustawić timer tak, aby mierzył czas od ostatniego wyłączenia silnika czyli wyłączam silnik, timer startuje, włączam silnik, timer przestaje liczyć, po ponownym wyłączeniu silnika timer znowu liczy, ale już od zera.

 

2. Czy da się wymienić drążki na inne z dodatkowymi przyciskami (przełącznikiem) na drążku? Chodzi mi o to czy da się przede wszystkim wprowadzić do wnętrza nadajnika przewody z drążka.

 

3. Czy można ustawić komunikat głosowy np. o wartości wysokości podawany co określony czas np. co minutę?

 

4. Czy można ustawić przedział noszenia dla wariometru w okolicy zera dla którego wariometr milczy? I czy ilość tonów wydawana przez wariometr w zależności od wznoszenia i opadania jest dość znaczna czy jest to tylko zaledwie kilka tonów?

 

5. Czy można podpiąć moduł Bluetooth tak jak w modułach FrSky, aby korzystać z aplikacji na smartfonie do odczyty telemetrii?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości.

 

Ad.1 w wersji 2.1 będą 3 timery, Tak można tak zrobić - Przłącznik logiczny ustawiony na wartość drąga od gazu + chyba funkcja ale nie koniecznie w każdym razie ten kierunek.

 

Ad. 2. Dałoby sie toto zrobić pod warunkiem ze drągi sa na takich samych potencjometrach, Raczej nie da się hallotronowych podpiać.

 

ad 3,4 - odpowiedzi masz bardzo dokladne wyzehj od kolegów.

 

Ad. 5 Tak można w kieszeni baterii jest wyjscie a gdzieś w necie mozna znaleeźć jak toto podłaczyć. Jendak problem jest innego rodzajul. Brak oprogramowania na komórke tablety etc obsługującego S-Port. Wszystko co jet jest dla Telemetrii D. Chyba ze coś sie zmieniło przez ostatnie 2 miechy bo tego nie sledziłem ... mniej siedzę w kompie wiecej latam i naprawiam :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpd, Twój skrót kojarzy mi się z ja pier..nicze :P
Opanowałem już temat ostatnim rzutem na taśmę, folder miał zmienioną nazwę przeze mnie. Zmieniłem nazwę po prostu na " pl  " i już jest git, poza tym, że gdy odlicza w tył timer to zamiast 10, 9, 8, 7 itd., to mówi 10, 10 , 10 i tak do końca , gdzie to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2. Dałoby sie toto zrobić pod warunkiem ze drągi sa na takich samych potencjometrach, Raczej nie da się hallotronowych podpiać.

 

Może mało precyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi o możliwość wymiany samych drążków. Niektóre nadajniki np. aktualnie używany przeze mnie ma w zestawie 3 pary drążków o różnej długości w tym jeden z przyciskami. 

Chodzi mi o to czy da się same drążki w Taranisie odkręcić i czy będzie tam otwór do przeprowadzenia dwóch przewodów z wnętrza drążka do wnętrza nadajnika.

 

Ad. 5 Tak można w kieszeni baterii jest wyjscie a gdzieś w necie mozna znaleeźć jak toto podłaczyć. Jendak problem jest innego rodzajul. Brak oprogramowania na komórke tablety etc obsługującego S-Port. Wszystko co jet jest dla Telemetrii D.

 

Nie do końca łapie o co tutaj chodzi. Czy to jest tak, że odbiornik z S-Portem wysyła po prostu sygnał w innym protokole i ten sygnał jest wprost przekazywany na to wyjście w kieszeni baterii? I czy w takim przypadku odbiornik nie będzie współpracował z czujnikami innymi niż FrSky np. takimi:

http://www.sm-modellbau.de/shop/index.php?cPath=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Drągi. Nie bardzo jets jak ten kabel poprowadzić mógbyś sie pokusić o wymianę całych gimbali i wtedy tak. W stockowych jest tam po prostu pręt 3mm i koniec.

 

AD Telemetria . IMHO pomieszałeś 2 zagadnienia - czujniki w samolocie podpiete do odbiornika i protokół transmisji danych s odbiornika przez nadajnik do wyjsica w kieszeni baterii :

 

W kieszeni baterii na wyjsciu będzeisz miał protokół S-PORT - mozesz go puscić w Bluetooth ale to nie zmieni nadal protokołu. Na ten moment nie ma oprgramowania które to obsługuje np.; na Androidzie .. oba programy które są działja na starym protokole.

 

CO do czujników z linku... nie wiem czy będą działać na sporcie. Stare czujniki frsky działają poprzez huba podpietego do variometru S-Portowego który "tłumaczy" stary protokół na S-Port - mozliwe ze tą sama metodą można podpiac czujniki z linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA WAŻNE !!

 

Wersje oprogramowania 2.0.10 i 2.0.11 posiadają błąd który powoduje ze nadajnik obsługuje tylko 8 kanałów przy czym nadawane prawidłowo sa kanały najwyższe mozliwe przy danym ustawieniu czyli np dla usawniania 1-16 nadawane są kanały 9-16.

Błąd wynika ze zmiany wersji kompilatora - został zlokalizowany i poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będziecie wiedzieć, czy da się to ustawić. S2 to przełącznik 6-cio pozycyjny, na nim ustawione 6 trybów lotu. Tryby lotu dodatkowo wyświetlane na ekranie Taranisa (czerwona ramka). Opisy podpięte kolejno pod FM1, FM2, itd.

Przełącznik SF to dodatkowy tryb lotu (RTL). Czy da się w pole oznaczone czerwoną ramką wpisać "RTL" w momencie aktywacji trybu przełącznikiem SF?
IMG_1469.JPG



EDIT:

 

Rozwiązanie problemu okazało się proste.

 

FM1 - SF (RTL)(CH7)
FM2 - S2(STAB)(CH5)
FM3 - S2(ALT HOLD)(CH5)
FM4 - S2(LOITER)(CH5)
FM5 - S2(POSHOLD)(CH5)
FM6 - S2(DRIFT)(CH5)
FM7 - S2(LAND)(CH5)
 

Trzeba było przełącznik SF dać na FM1 a S2 z pozostałymi trybami lotu na kolejne FM. FM1 ma wyższy priorytet niż każdy kolejny FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzieki koledze Robertowi (Jantar87) udało mi sie poprawić trochę moduł "gadający" i usunac kilka błedów.

Dodatkowo znalazłem czeski bład w nazwach plików dzwiekowych w głosie żeńskim : nalezy zamienić nazwę pliku 0132.wav na 0123.wav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi czas symulatorów. Próbowałem dziś podpiąć taranisa do Aerofly deluxe .Niestety bez powodzenia. Posiadam taki interfejs https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13597__USB_Simulator_Cable_XTR_AeroFly_FMS.html   system Win7.  Gdzie tkwi problem? Różne konfiguracje nadajnika nie pomagają, w ustawieniu Trener symulator "widzi" 8 kanałów a w uczeń tylko dwa ale w obu przypadkach nie można ich kalibrować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 5 punków jaki masz symulator .. bo ja mam 2 dongle do radia ... taki jak Ty oraz jakiś stary przedpotopowy od sanwy ... na tym od sanwy działa bez pudła na tym nowym ni czorta ... nie szło nic ustawić choć jakoś coś tam czytał... joystick w systemie był i niby działał a w symulatorze pokazywał mi dziarsko gest Kozakiewicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 5 punków jaki masz symulator .. bo ja mam 2 dongle do radia ... taki jak Ty oraz jakiś stary przedpotopowy od sanwy ... na tym od sanwy działa bez pudła na tym nowym ni czorta ... nie szło nic ustawić choć jakoś coś tam czytał... joystick w systemie był i niby działał a w symulatorze pokazywał mi dziarsko gest Kozakiewicza.

Mi gest Kozakiewicza :) pokazują obydwa moje interfejsy i to w dwóch symulatorach AeroFly de luxe i RealFligt G4. Wgrałem dziś wersję 2.0.12 i też nie pomogło.Widać trzeba kupić inny kabelek, tylko jaki? Ma ktoś namiary na działający z taranisem?

post-606-0-08245700-1411044751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.