Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ! :) nie podpinałem tego pod fazy lotu .. To inaczej napiszę : Normalnie sobie już wytrymowałem model w locie i jest ok, ale coś mnie naszło. Zmieniając położenie przełącznika na dolne od trymeru(a) odejmuje się np. 27%. Czy da się to zrobić w Custom switch ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze ze nie ...

A co do Horusa tu jest ciekawy link : http://www.greenacresmac.co.uk/Forum/index.php?action=profile;u=50;area=showposts

 

Więc nie ma sie co podniecać na zapas ... developerzy z opentx jeszcze nic nie wiedza o radiu a to co pokazali to prototypy i niekoniecznie działające.

 

Myślę ze realnie rzecz biorąc za około rok będzie wersja handlowa ... widziałem cenę orientacyjną horusa ok $500 sądzę ze nie będzie to aż tyle ale cena 2x Taranis jest realna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to raczej w miarę logiczne .. trymowanie jest jednym z najbardziej "stałych" elementœó ustawień modelu... Sądze ze dodatkowo utrudniałoby nowym uzytkownikom wychowanycm na standardowych radiach pzekopanie się przez kolejny element konfiguracyjny...

Dodatkowo pomysł co by było jakby ktoś jechal na 100% trymach i miał jeszcze rózne trymwoania w zaleznosci od przełacznika .. jakiegoś ...

A tak jest to elegancko zorganizowane w "fazach lotu " i cześć...

 

Umówmy sie , Obaj a na pewno nei tylko my wiemy ze 95% rzeczy w Taranisie da sie zrobić na kilak sposobów .. trymy sa tu w tych 5%/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię Ci więc moją koncepcję :) Model mi idealnie lata po wytrymowaniu, ale na prostej drodze (asfalcie) ucieka w jedną ze stron. Przy założeniu, że jest to max 15% (różnicy) na SK (bo może kółko krzywo wklejone) można sobie zaprogramować najprostrzą drogą by zaraz po stracie pstryknąć switch i wrócić do default'u lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w takich wyadkach lepiej kontrowac recznie np z powodu wzrostu skutecznosci steru kierunku w funkcji predkosci i spadku oddzialywanie kolka po podniesieniu ogona... nie zdazysz zareagowc i pojedzie w druga strone.

2.Wywal albo wyprostuj kolko ew. zamien na ploze nawet z drutu bardzo dobrze takie ustrojstwo dziala.

3. eliminowanie takich bledow przy pomocy aparatury to moim zdaniem proszenie sie o klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Taranisa. Kilka dni temu kupiłem wersje plus, w związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy właśnie konkretnie tej wersji.
 
1. Z czystej ciekawości, ciekawy jestem czy w waszych aparaturach folia ochronna też była tak mocno porysowana? (załącznik)
2. Czy też buczy wam w głośniku - mimo tego, że to plus i widziałem gdzieś magiczne słowo "improved audio circuits" jako ficzer.
2a. Gdy ustawie sobie regulacje głośności na S1 to podczas kręcenia również słychać w głośniku "terkotanie"
3. Wyświetlacz, ciekawi mnie czy w waszych plusach też widać takie poziome jaśniejsze pasy przy ekranie powitalnym 
 
Pozdrawiam

post-15393-0-09171700-1412686821.jpg

post-15393-0-77365900-1412686828.jpg

post-15393-0-55823100-1412686834.jpg

post-15393-0-28170900-1412686846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie wersja A -

 

Ad. 1 Tak. - pomogło usunięcie folii.

Ad 2. Tak  - pomogło co nieco inne ułozenie kabli oraz pracujaćy silnik modelu na lotnisku - po prostu silnik głosniej buczy.

Ad 2a. Tak - nic nie pomogło

Ad 3. Tak - nic nie pomogło.

 

Czyli nie jestem odosobnionym przypadkiem, co do buczenia to właśnie widziałem, że ludzie kombinują z ułożeniem kabli a nawet dodają filtry ferrytowe i właśnie coś pomaga, niestety zarówno nadajnik jak i odbiornik są zaplombowane, trochę to dziwne, bo ani twardości sprężyn na drążkach nie ustawie ani nie zmienię anten w odbiorniku z pcb na coaxiale które przecież dostałem razem z zestawem. Kontaktowałem się ze sklepem to powiedzieli, że mogę zerwać plomby i ustawić gimbale, ale zaznaczone zostało wyraźnie, że jeżeli będzie ingerencja w elektronike (to zrozumiałe) lub awaria nastąpi w przypadku zwarcia to gwarancja nie będzie uznana, trochę się boje, że potem jeśli nadajnik padnie i to wcale nie z mojej winy to i tak zostanie to potraktowane z góry, że awarii jestem winny ja - bo plomby zerwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno dziwny ten sklep gdzieś to kupował ? Nawiasem mówiąc jesli to plomby typu stikersy to mozna sie z nimi zmierzyć za pomocą igły do zastrzyków .... daje sie to odkleić bez uszkodzenia.

 

No nie ukrywam, że dla mnie to było lekkim absurdem, sklep to Radio-modele.pl, nie chcę tu robić im jakiejś anty reklamy, ale gdybym ja wiedział, że jeden sklep zakleja nadajnik plombą w drugi nie to z pewnością kupił bym w tym drugim, więc może komuś na przyszłość się przyda taka informacja. Swoją drogą ciekawy jestem jak inne sklepy sprzedające Taranisa do tego podchodzą, czy też plombują nadajniki i odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w abc i był bez plomb. Sprawa buczenia wygląda u mnie dosyć dziwnie. Jest albo nie jest ;) Oceniłbym to tak : średnio w miesiącu użytkowania około 30% czasu buczy a resztę nie. Nic kompletnie z tym nie robiłem i nie robię, także trzeba się przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam, że dla mnie to było lekkim absurdem, sklep to Radio-modele.pl, nie chcę tu robić im jakiejś anty reklamy, ale gdybym ja wiedział, że jeden sklep zakleja nadajnik plombą w drugi nie to z pewnością kupił bym w tym drugim, więc może komuś na przyszłość się przyda taka informacja. Swoją drogą ciekawy jestem jak inne sklepy sprzedające Taranisa do tego podchodzą, czy też plombują nadajniki i odbiorniki.

 

Napisz do Jacka maila z zapytaniem, jak potraktuje zerwanie plomby.

 

Z własnego doświadczenia napiszę, że serwis w którym pracowałem plombował sprzęt dla własnej wygody. Jak plomba była cała, to użytkownik nie grzebał w środku i można od razu wysyłać dalej. Jak plomba była uszkodzona, to sprawdzaliśmy czy nie ma wewnątrz śladów grzebania wykluczających gwarancję. A takie się trafiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Jacka maila z zapytaniem, jak potraktuje zerwanie plomby.

 

Z własnego doświadczenia napiszę, że serwis w którym pracowałem plombował sprzęt dla własnej wygody. Jak plomba była cała, to użytkownik nie grzebał w środku i można od razu wysyłać dalej. Jak plomba była uszkodzona, to sprawdzaliśmy czy nie ma wewnątrz śladów grzebania wykluczających gwarancję. A takie się trafiały.

 

Tak jak pisałem kilka postów wyżej, kontaktowałem się ze sklepem i taką dokładnie dostałem odpowiedź 

 

"Proszę zerwać plomby i robić co pan uważa za stosowne. Jeżeli

natomiast

elektronika zostanie uszkodzona z powodu zwarcia lub innych powodów

wskazujących na "grzebanie" w elektronice, to gwarancja będzie

nieważna...ale to chyba normale."

 

jednak trochę się boję, że potem jeśli nadajnik padnie, to łatwo będzie mnie zbyć wmawiając mi usterkę z winy użytkownika (bo przecież plomba zerwana) i powiedzieć, że było grzebane. 

 

Wychodzi na to że albo trzeba będzie zaryzykować albo nie otwierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.