Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na rcgroups w takich wątkach jest cos takiego jak pierwsze obowiązkowe posty  do przeczytania.

Gdzie w pierwszym bądź kilku pierwszych postach są zebrane najważniejsze informacje a jeśli coś trzeba rozwinac to są linki do  konkretnych stron w wątku.

Tak jest np w wątku o mobiusie. U nas Bartek opisał tak swóją budowę Corsaira.

Może warto cos takiego zrobić tutaj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szybka pomoc :

 

http://www.open-tx.org/

http://77hobby.pl/warsztat-frsky-nc-1.html

http://open-txu.org/

 

Po przeczytaniu i użyciu googla można zadawać konkretne pytania, przy czym zadanie pytania klasy " jak włączyć radio" będą kierowane na /dev/drzewo

 

Kacper - mogę  to zrobić, patrz następne zdanie.

Co do przypiętego Helpa to admin mógłby pomóc wiele dając np mi  tekstowo cały wątek - wiele by mi pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiałbym sterować moją łódką za pomocą 2 silników. W poprzedniej aparaturze turnigy zrobiłem to sam, a w tym taranisie nie mogę coś.

Próbuje na aparaturze i na tym symulatorze w opentx i mi nic nie wychodzi.

Chodzi o to że mam np silniki wpięte pod kanał 1 i 2 i chcę zrobić tak że gaz do góry to silniki się oba kręca.

A jak chcę zeby łódka mi skręcała w lewo to lewy silnik kręci sie w lewo a drugi prawo, a jak bym chciał skręcić w prawo to prawy w  prawo a lewy w odwrotną stronę.

Wtedy w turnigy miałem gotowy w radiu mikser v-tail/delta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablojarocin, mam zrobione ustawienia ciągu róznicowego silników w taranisie do czołgu i samolotu więci tu się sprawdzi. Mam to ustawione. Mało teogo mam ustawiony włącznik który to włącza /wyłącza. Wieczorem wkleję ustawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablojarocin i to jest konkretne pytanie.

 

Pierwsza przymiarka - Bardzo mało dobra:

 

Miksery

Kan 01

    [W3]Gaz Waga(+100%)
 += [W4]Lotk Waga(+100%) [lewo]

Kan 02

    [W3]Gaz Waga(+100%)
 += [W4]Lotk Waga(-100%) [prawo]

 

Daje kierunek myślenia.

I na pewno można to udoskonalić.

 

Problem nie jest trywialny jakby sie mogło wydawać.

Próbowałem wczoraj dość co i jak i nie dostałem prawidłowych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli i ogarnę tę apkę.

Ten mikser już sprawdzony i działa.

Teraz chciałbym coś trudniejszego wykombinować.

Na jednym z 3 pozycyjnym przełączniku chciałbym mieć zrobiony taki bajer jak kolega ma turnigy.

- na samej gorze nic się nie dzieje

- pozycja na środku oba silnik się kręcą do przodu z mocą 50%

- pozycja na dole oba silniki się kręcą i dodatkowo załączny jest halogen led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gdzie na co dzeń modelarstwem się nie zajmuje to jest trudne, a np, bardziej mnie interesuje wędkarstwo karpiowe.

Zawsze chciałem mieć łódkę do wywozu zanęty ale koszt 3-4 tyś to jest  trochę przesada, sam kadłub z żywicy kosztuje 500 zł. Na elektronicę się trochę znam to sam sobie spróbowałem zrobić i jestem bardzo zadowolony, łódka pływa.

miałem wcześniej aparatturę turnigy ale nie byłem z niej zadowolony i zmieniłem sobie na taranis x9d, jest bardziej funkcjonalna, a niebawem będę składał quadcoptera wszystko już mam tylko czasu brak.

Co do pytania powyzej to tak :

Jak przełącze przełącznik 1 raz to tylko żeby łódka płyneła prosto, a jak przełącze raz to chciałbym to samo tylko żeby jeszcze  halogen się załączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal de facto nie odpowiedziales na pytanie czy chcesz miec sterowanie w takiej sytuacji...

Ale zakładajac ze nie chcesz to dodtajesz odpowiednie miksery z opcją zastąp na odpowiednich kanałach - aktywowane przełacznikiem ktrych źrdłem jest MAX a waga taka jak potrzebujesz. i to wszystko.

Domyslam sie ze zapalanie halogenu jest na oddzielnym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalanie halogenu jest na oddzielnym kanale.

A co do tego pytania to chciałbym mieć oprócz tego sterowanie w tej sytuacji.

A teraz borykam się z takim problemem że komputer nie widzi mi mojego taranisa.

Z początku myślałem że wina kabla, kupiłem nowy i też mi nic nie pokazuje.

Mam najnowszy opentx companion 2.1.6 i posiadam windows 10, a w radiu mam 2.0.9.2-eu, a chciałem mieć najnowsze

i jak podłączam radio to dwa trymery do siebie i włączam i podpinam kabel usb to piszę

Taranis BootLoader - 2.0.9.2-eu i pod spodem napis USB Connected.

Ale mój system windows radia nie wykrywa ani żadnej dodatkowej pamięci.

Próbowałem też robić przez ZADIG i też nic nie widzi.

 

 

Patrzyłem jeszcze u żony na laptopie i też nic nie wykrywa, żona posiada win 7.

Nikt nie miał podobnego problemu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak boli uzywanie google  ?

http://bfy.tw/3PMI

 

Są 3 tryby pracy radia :

1. Flash - radio wyłaczone i podłaczone do kompa STM32 (chyba takie coś sie wepnie jako urzadzenie)

2. Bootloader - do czytania ustawień i zawartosci kary - uruchomione przez dwa trymery do środka i podłaczone do kompa.

3. Normalna praca radia - moze działać jako jaystick lub/albo jesli jest odpowiednie oprogramowanie wgrane masz dostęp do zawartosci karty.

 

Z tym sterowaniem trzba ustawic przez kanały posrednie które bede działay jako sumatory i dopiero potem wrzeucić w kanały rzeczywiste. Inaczej będzie to bardzo trudne.

 

1. Sterowanie MOCĄ dajesz na kanały 17 i 18 czyli drąg gazu i przełacznik.

2. Kanały 6 i 7 są wejsciem na miksery kanałów 1 i 2. sterowanie lewo/prawo pozostawiasz bez zmian czyli bezposrednio z dragów na miksery kanałów 1 i 2

 

Kan 01

    Kan 6 Waga(+100%)
 += Lotki Waga(+100%)

Kan 02

    Kan 7 Waga(+100%)
 += Lotki Waga(-100%)

Kan 03

    MAX Waga(+100%) Przełącznik(SA↓) [Lampa]

Kan 06

    Gaz Waga(+100%)
 := MAX Waga(+100%) Przełącznik(!SA↑)

Kan 07

    Gaz Waga(+100%)
 := MAX Waga(+100%) Przełącznik(!SA↑)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie google nie boli!!!

Tylko trzeba tez umieć czytac ze zrozumieniem, ja napisałem że w żaden sposób komputer nie chcę się połączyć z aparaturą.

Nie widzi podłączonej aparatury do komputera włączonej i wyłączonej.

Wcale w tym programie ZADIG nie mam tego STM32.

A jak włączę apkę z tymi trymerami do środka w tryb boot i podepnę kabel to się pokazuje napis USB CONNECTION.

I to jest problem.

Jak by mi apkę wykryło przez komputer to bym chyba nie wypisywał tyle, bo tak ułomny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To postaw sobie Ubuntu (albo odpal LIVE) i sprawdź czy działa Linux przynajmniej potrafi podać informacje co sie dzieje z kompie w przeciwieństwie do Jedynego Słusznego Systemu.

 

Jeśli nie chcesz nie to zobacz co pokazują urządzenia w menadżerze urządzeń.

IMHO nie wiem czemu uparłeś się na taranisa ... akurat to jest aparatura bardziej dla ludzi który nie używają Iphona i/lub windowsa a grzebulstwo w sprzęcie/sofcie jest ich immanentną cechą.

Mało prawdopodobny ze aparatura CI nie działa akurat w taki sposób jak opisujesz .. problemów doszukiwałbym się gdzie indziej.

 

Podłącz Wyłaczoną aparaturę do kompa. Koniecznie wyłączona i zobacz jakie urządzenie dołoży wybitny system. Potem To i tylko to urządzenie przekonfiguruj zadigiem zgodnie z instrukcją.

Nie znam wingozy10 - z 7mki korzystam tylko do postrzelania do .... po prostu lat temu 20 pi razy oko przesiadłem sie na Linuxa i tak zostało tam przynajmniej komputer robi co mu każe a nie co mu kazał jakiś douczony inaczej z redmont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można by jakoś linuxa na pendrive 32gb albo na dysku przenośnym zrobić i żeby się system odpalał??? i wtedy spróbować podłączyć.

A jest taka opcja że w nowej aparaturze to gniazdo może nie łączyć??? Tylko dziwi mnie fakt że jak podepnę kabel to pisze usb connection, ciekawe czy jak bym miał jedną ściężkę TX, albo RX od tego gniazda odlutowaną czy by też taki komunikat się pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że pokaże taki komunikat jak ma tylko zasilanie z usb bez rx i tx nawet.

Ostatnio sprowadzałem z hurtowni kable usb - można się zdziwić jaka ich liczba była od razu zepsuta (90%!). No ale tanie były..

 

A linux live na usb to całkiem normalna rzecz. Moim ulubionym narzędziem do robienia takiego usb jest yumi.

 

Jak już odpalisz linuxa (np Ubuntu) - uruchom terminal, wydaj polecenie dmesg, popatrz na to co to dało. Następnie podłącz aparaturę i jeszcze raz wydaj to polecenie. Wynik możesz wstawić na forum. Dmesg pokazuje co się działo w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. na konsoli :

sudo su -

tail -f /var/log/syslog

Podłączasz radio i patrzysz co wypisuje system.

 

BTW na 99% Twoich pytań google daje odpowiedź natychmiast.

 

 

A teraz pozwolę sobie na drobną personalną wycieczkę w stosunku do Cibie Pablojarocin (uzupełnij profil) :

Gdybyś tego rodzaju pytania i z takimi pretensjami zadawał no na grupach linuxowych, to dostałbyś taką zj...bę, ze nie wiedziałbyś gdzie jest góra a gdzie dół.

Dlaczego ? - Proste, nikt kto spędza dziesiątki dupogodzin na samokształceniu a tego wymaga linux (i co ciekawe Taranis),

nie lubi jak przychodzi świeżak z pretensjami, że nie dostaje nic na tacy i to najlepiej z instrukcjami dla blondynki jak co zrobić.

Każdy musi swoje odbębnić i się nauczyć wielu rzeczy sam. Takie są zasady w świecie opensource. Mało tego najbardziej wkurza to jak swieżak zadaje pytania,

na które google odpowiada natychmiast wystarczy wpisać zapytanie. Ale prościej zadać pytanie, niech inni się męczą żeby znaleźć odpowiedź. Prawda ?

Opensource jest niepłatny, co nie znaczy ze tabun ludzi siedzi i czeka tylko jak zaspokoić pragnienia tych co właśnie usłyszeli o Linuksie i zapragnęli natychmiast go poznać.

Tutaj naród bardziej cierpliwy bo to modelarze ale z tego co wiem i rozmawiałem to też do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę mojego problemu, kabel 100% sprawny sprawdzany na innym sprzęcie.

A mianowicie chyba problem tkwi w aparaturze, postanowiłem ją rozkręcić i chyba brakuje mi jednego rezystora R20 na płytce nadajnika.

Mógłby ktoś sprawdzić czy on tam jest wlutowany jak jest to prosiłbym o jego wartość, być może jest taki sam jak R19.

17663747c5e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.