Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"We are excited to announce FrSky Horus Radio is officially released at the last day of 2015.
FrSky is continuously adding features and improvements to our radio systems at past years; we are convinced that the Horus X12S is one of main representative product in FrSky radio series product, which built-in new FrTX operation system and integrated many wonderful features.
More information about Horus X12S can be found on: 
http://www.frsky-rc.com/ad/X12S.html "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna czekam na Horusa z zamiarem kupna. Póki co jednak widzę w nim parę minusów (oczywiście dla mnie):

 

- brak bocznych "sliderów" jak w Taranisie. Te umieszczone z tyłu mogą być i fajne, ale nie dla kogoś kto lata na pulpicie.

- 2 potencjometry o małym zakresie ruchu, a jest miejsce na inne dłuższe

- duży wyświetlacz a na nim tylko 2 timery i aż pół ekranu na obrazek modelu. Mam nadzieję, że będzie 3 timer i można będzie zamiast obrazka modelu na ekranie wyświetlić 3 timery i wskazania telemetrii.

- miała być chyba większa rozdzielczość wyświetlacza (w zasadzie bez znaczenia)

- zasilanie Ni-MH zamiast Li-Ion lub Li-pol (pewnie można będzie zmienić)

 

Mam też nadzieję, że będzie do kupienia wersja z szarym panelem środkowym zamiast srebrnego (tak jak na jednym ze zdjęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po tej specyfikacji mocno się zastanawiam czy nie lepszym wyborem będzie jednak Taranis pulpitowy...

Darku o ile LiIon rozumiem o tyle w nadajniku LiPol wg mnie to nieporozumienie.

Osobiście stawiałbym na LiPoFe jake najbardziej bezpieczne (pozar) i w sumie niezabijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie slideryboczne sa bezużyteczne. Mimo ze latam głownie szybowcami nie widze dla nich rozsądnego zastosowania. Uzywam je jako zwykle przełączniki :) fazy lotu doskonale rozwiązują sprawę. to tak przy okazji.

No chociaż....gdybym miał Taranisa to moze bym jakies tajne zastosowanie znalazł :) ale na pewno nie do zmieniania profilu skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jakoś nikt nie napisał do tej pory o pulpitowym Taranisie (albo coś przeoczyłem). Podzielę się więc własnymi odczuciami w tym temacie.Zamierzałem kupić pulpitowego Taranisa ale z różnych względów odkładałem ten zakup i dobrze się stało :) Niedawno miałem okazję mieć takiego Taranisa w rękach. Cóż, czar prysł, piękny na zdjęciach w realu już dla mnie nie bardzo. Po pierwsze jest za duży, po drugie za ciężki. Dawno temu porównywano aparaturę Multiplex Profi 3030 do płytki chodnikowej ,Taranis ją przebija zwłaszcza wagą i grubością. Następny poważny mankament to to ,że nadajnik podwieszony na szelkach wisi antenami do dołu i nie bardzo da się to wyregulować . Zauważyłem to już na wielu filmach. Nowsza wersja taranisa ma już aluminiowe, dłuższe wieszaki i może to pomóc w tym problemie ale nie ma jej jeszcze w HK ani w BG za to jest zapowiedź Horusa  http://www.banggood.com/Frsky-Horus-X12S-Texture-Version-16-Channels-Inbuilt-GPS-Module-Transmitter-p-1041413.html  Warto się nad nią zastanowić, dorobienie pulpitu do Horusa nie byłoby problemem. Puki co mam pytanie: czy nie będzie problemu jeśli zastąpię pakiet zasilający mojego Taranisa z 2014 roku (bez plusa) 800 mah na 2550mah? Myślę,że wewnętrzna ładowarka da radę ale pewności nie mam. Na zdjęciu mój Taranis stylizowany na pólpitowca   :)

post-606-0-50768100-1461522447_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastąpiłem tydzień temu 800 mAh na 2000 bo 800-ka już się nie chciała doładować nawet i ładuję oryginalną ładowarką. Taranis mi za to pomimo kalibracji napięcia pakietu przestał wskazywać prawidłowy stan naładowania jako "full" na pasku. Napięcie ok, ale pasek zawsze pokazuje, że jest niedoładowana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, ma problem ze zbindowaniem kolejnych odbiorników X8R. Jeden działa. Ustawiania MODE - D16-eu , Channel Range 1-16, Receiver No. 01
Mam jeszcze dwa x8r, przy kolejnych zmieniam tylko Receiver No na 02 lub 03 wciskam BIND i nic. Led w odbiorniku w dalszym ciągu zielono-czerwony. I nie ma znaczenia w ilu kanałach go binduje, ze zworkami czy bez i tak nie łapie. O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.