Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze rozumiem, że taki odbiornik może nagle przestać działać w trakcie lotu ?

 

No niestety jak każda elektronika i taki odbiornik może przestać działać. Mi osobiście w locie nigdy sie tak nie przydarzyło ale faktycznie z tymi dwoma na ziemi jakieś dziwne rzeczy sie dzieją... Na szczęscie jest jeszcze FS.  I wydaje mi sie ze to nie tylko przypadłosc taranisa-kazdy może odmówić posłuszeństwa. Jedyna opcja to eLeReS tu jeszcze nie słyszałem o zerwaniu, ale zależy do czego komu jaki link potrzebny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

"kazdy może odmówić posłuszeństwa."

 

Zgadzam się, ale jak jest nas trzech w tak krótkim czasie to już warto to zaalarmować .. Wielkość modeli rośnie a z tym i ich masa, cena oraz bezpieczeństwo otoczenia nie pozostaje tu bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej do FrSky ... 

 

W locie też mi się nic złego nie działo, ale pierwsze co wzbudziło moje obawy po przejściu na EU to mrygocząca zielona dioda w odbiorniku ... ;) w non-EU świeciła się na zielono, że aż miło a w nowym systemie ciągle z jakiegoś powodu mruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej do FrSky ... 

 

W locie też mi się nic złego nie działo, ale pierwsze co wzbudziło moje obawy po przejściu na EU to mrygocząca zielona dioda w odbiorniku ... ;) w non-EU świeciła się na zielono, że aż miło a w nowym systemie ciągle z jakiegoś powodu mruga.

Mam to samo i tez mnie to zastanawiało. Do tego stopnia że przemierzyłem cały odbiornik czy aby prąd nigdzie nie "ucieka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W locie też mi się nic złego nie działo, ale pierwsze co wzbudziło moje obawy po przejściu na EU to mrygocząca zielona dioda w odbiorniku ... ;) w non-EU świeciła się na zielono, że aż miło a w nowym systemie ciągle z jakiegoś powodu mruga.

A jaki był cel przejścia na EU? Jeśli wszystko dobrze działało w non-EU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celu nie bylo a niechciana koniecznosc :) Odbiorniki non-EU juz w zasadzie sa nie do kupienia (nowe). To wymyslilem sobie, ze w takim razie dokupie modul xjt w trybie EU i wszystkie nowe RX'y beda smigaly bez potrzeby flashowania :) Kilka starszych w non-EU mialo pracowac z oryginalnym wbudowanym modulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ... zapomniałem ;) elektronikę wolę jednak kupować w "normalnych" sklepach, gyż na ogół zależy na czasie a i koszty przesyłki też są inne. Nie widziałem już przyszłośći Taranisa non-EU i pokusiłem się na "rozwój" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znam znam ... osobiście to nie zauważyłem żadnych problemów z LBT.

Działa jak jestem na tarasie a model jest w piwnicy odległość ca 18 metrów przez strop żelbetowy i kilka ścian.

Z routerem wifi stojącym koło modelu  idzie się dogadać a taranis ma około 55 dbi na rssi.

Mało tego 3 sieci wifi zakłócają pole.

Ja bym się nie czepiał jakości linku.

 

BTW o ile mnie pamięć nie myli to EU i LBT dotyczy uruchamiania urządzenia a nie jego pracy pózniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną (mniej więcej sytuację). Odbiornik był na lbt i tez za nic nie chciał się zbindować, Dostał flashem jeszcze raz i mu się naprostowało.

 

To już się pogubiłem, myślałem że pojawiły się jakieś problemy w ogólnej wersji eu czy lbt. 

 

Nie do końca się czepiam linku a już samego funkcjonowania odbiorników po zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo głowy nie dam czy on był na 100% w LBT wiesz przy 10 odbiornikach można sie walnąć czy poszedł flash czy nie, a to jest zapasowy.odbiornik.

BEz szukania dziury w całym przeflaszowałem jeszcze raz i zapomniałem o problemie, wystarczy mi szukania dziury w całym w pracy na kij mam to robić w hobby, działa to działa jak nie bedzei to sie bede martwił. BTW kiedy bedzeisz w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie!

Ostatnio udzielałem się w tym wątku dwa lata temu na str.19  :o  szok!!!. Od tego czasu w moim Taranisie wszystko działało idealnie aż do dnia dzisiejszego...

Podkusiło mnie zmienić oprogramowanie z C9X na Open TX i wgrać nowe oprogramowanie do aparatury i wszystko mi się sypło. Powoli na nowo się uczę ale...

Mam problem z polskimi komunikatami. Jacku,  dwa lata temu pomogłeś (nigdy nie zapomnę) i teraz ponownie zwracam się z prośbą. Z jakiego źródła "zassać" polskie komunikaty by wszystkie były OK. Te na stronie oficjalnej mają problem z METRAMI aparatura podaje mi wysokość w miliamperach  :P

No chyba, że znowu ja coś robię nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zródło:

http://77hobby.pl/telemetria-opentx-21-czesc-i-n-18.html

"FLVSS podaje do telemetrii dwa parametry: CELS (napięcie całego pakietu) oraz CELL (napięcie na ogniwie o najniższej wartości). Szczególnie drugi paramter jest bardzo użyteczny, jako że cały pakiet jest tak dobry, jak dobre są poszczególne jego ogniwa. Parametr CELL pozwala na monitorowanie stanu ogniwa, które zachowuje się najgorzej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aktualna wersja softu daje mozliwosc telemetrii wartosci kazdej celi baterii? mialem wczoraj w reku nadajnik z ponoc najnowszym softem ktory mial tylko zmienna "cells" a nie "cell"

Też to zauważyłem, miałem do tego usiąść i znaleźć rozwiązanie ale jakoś się za to nie zabrałem. 

Mi by wystarczyło jak by informacja była tylko w logach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.