Skocz do zawartości

Zdjęcie

NEXT - dlg

next dlg buteo buteo2 kadłub jednoczęściowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 Góra

• Modelarz
  • 0 postów

Napisano 26 June 2016 - 14:10

Czy te węglowe stateczniki są wyraźnie mocniejsze ?

Tak stateczniki węglowe są sztywniejsze przy tej samej masie i nieco mniej podatne na złamania.

Poniżej wklejam link do filmu z pierwszego rzutu modelu przedstawionego przeze mnie w poprzednim poście:
https://youtu.be/ciiD8EwtDL0

EDIT:
Dziś NEXT doczekał się wersji cało-węglowej z poszyciem skrzydła z Carboline 39g/m2 oraz 4 serwami Tower Pro sg90g w środku kadłuba. Napęd klapolotek wyszedł bardzo sztywno, ale kosztem ograniczenia zakresu ruchu klapy w dół - celowo zastosowałem krótkie dźwignie przy serwach, by te poradziły sobie z napędem klapolotek z kadłuba.

Profil skrzydła w tej wersji NEXT'a to najnowsza wersja profilu Synergy. Model przy dzisiejszej pogodzie spisywał się wyśmienicie - niska masa <240g spowodowała, że około 9-10 rano przed południową burzą model nie chciał zbliżać się do ziemi, a przeloty między kominami nie sprawiały modelowi z tak cienkim profilem żadnego problemu.

Można więc stwierdzić że powstały 2 ostateczne wersje NEXT - dlg, szklana z serwami w skrzydle opisana w poście #39
oraz wersja całowęglowa ze skrzydłem i statecznikami z Carboline.

carbon.JPG

Postaram się zmontować film i wstawić go w najbliższym czasie, jednakże materiał zawiera w zasadzie tylko oddalanie się modelu wraz z kominami :)

• 0

#42 poharatek

poharatek
  • Modelarz
  • 713 postów
  • SkądSłomniki/Kraków
  • Imię:Marcin

Napisano 10 September 2016 - 08:10

A tak w powietrzu wygląda mój Next:

DSC_0107_zpsrulbio2y.jpg

DSC_0104_zpstayfucxl.jpg

DSC_0092_zpsu6cnqxhy.jpg

DSC_0078_zpsu6hp8qfd.jpg

DSC_0116_zps5uhktykz.jpg

Latam nim już od miesiąca.

Trochę przygód też już miał ;) (Ot np. dziób  zdefasonowany od lądowań "na dzidę".)

Ale zabawa jest przednia!

Zaczynam powoli chwytać jak to jest z tym polowaniem na termikę i gdy warunki sprzyjają to parę minut w powietrzu udaje się spędzić.

Chociaż mam podejrzenia, że tym łapaniem termiki to tak trochę "po rybacku" jest ;) 

"Mówie Ci stary, taaaaaaaaaakie noszenia wczoraj miałem, dwie godziny latał. Mnie mało nie uniosło" :D

(Się kupi aparaturę z telemetrią - to będzie cuś do zweryfikowania tych twierdzeń.)

Jedyny minus - szok jakiego można doznać, gdy ktoś zrobi zdjęcie podczas rzutu i zobaczy się, jak się wtedy wygląda :D

DSC_0050_zpsjfrgpl7m.jpg

• 1

#43 kinemax

kinemax
  • Modelarz
  • 125 postów
  • SkądWarszawa, w weekendy k. Sierpca
  • Imię:Paweł

Napisano 20 September 2016 - 09:52

Też już trochę latam i muszę stwierdzić, że jest to szalenie wciągające, chociaż nie zawsze proste.

Dzisiaj rano (ok. 9.30 na trawiastych łąkach nad Wisłą, chłodno mimo ładnego Słońca, bardzo lekki wiatr) pobiłem Nextem swój rekord - teraz jest 7min :)

Wygląda, że powoli uczę się latać i wychwytywać te niskie mikronoszenia.

W porównaniu z moim poprzednim, podobnie kosztującym modelem z HK, którym ostatnio latałem wczoraj dla porównania:

http://www.hobbyking...trSearch=DLG v2

... po prostu nie ma porównania...

• 0

#44 poharatek

poharatek
  • Modelarz
  • 713 postów
  • SkądSłomniki/Kraków
  • Imię:Marcin

Napisano 26 September 2016 - 16:59

Zapewne dla większości przeglądających ten wątek to żadne osiągnięcie.

(A samo zdjęcie - bez np. logów z wariometru to żaden dowód ;) )

IMG_20160926_1651101171_zpsk5kttx9p.jpg

Ale dziś udało mi się latać w termice prawie 6 i pół minuty :)

Zabawa jest przednia i mam nadzieję, że przed nami długa słoneczna jesień i uda mi się ów rekord poprawić :)

• 0

#45 Góra

• Modelarz
  • 0 postów

Napisano 06 December 2016 - 19:02

Dziękuję za wrzucenie zdjęć z lotów modelem, jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś fotki chętnie obejrzę. W ostatnim czasie dowiedziałem, się że jeden z modeli wykonanych w 2009 roku nadal aktywnie lata i ma się dobrze, choć statecznik pionowy już jest nieoryginalny ;)

Modele NEXT dalej powstają z myślą o początkujących adeptach szybownictwa i tych, którzy chcą poszukać kominów początkowo stosunkowo niedużym kosztem :)

Poniżej fotka na czasie: Krasnalowy (Mikołajowy) NEXT obwieszczający promocję na model z nadajnikiem i ładowarką.
NEXT DLG — WPIS.jpg

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: next, dlg, buteo, buteo2, kadłub jednoczęściowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych