Skocz do zawartości

Mini e-Supra -- motoszybowiec 2m


Adrian_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę się ostatnio obijałem z budową, a tu ku memu zdziwieniu doszła paczka z hobbykinga :P. Zaprogramowałem więc wstępnie aparaturę , używam turnigy 9x.

Muszę jeszcze tylko poustawiać wychylenia procentowo ale to po skończeniu skrzydeł ;). Ogólnie zaprogramowałem tak że klapy podążają za lotkami, dodatkowo na przełączniku tryb do lądowania nazywany bodajże "crow" czyli klapy w dół, lotki w górę. Zobaczy się co jeszcze będzie potrzebne ;P.

Aaa to zdjęcie przyrządu który stworzyłem do odcinania lotek i klap :P.

gdsp.th.jpg

Iii zdjęcie wyposażenia ;).

wqfs.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W temacie widzę trochę ucichło aale u mnie prace trwają ;). z worka wyszedł już centropłat aa leżą w nim właśnie uszy ;). Tak więc model jest na ukończeniu może za tydzień jeżeli pogoda pozwoli uda się go oblatać. A to kilka zdjęć żeby było kolorowo.

Taka przymiarka po wylaminowaniu centropłatu.

5d0y.th.jpg

W trakcie laminowania uszu ;).

zfqo.th.jpg

 

 

Edit: 12.12.2013

Model jest już na ukończeniu ;), zostało zrobić tylko stateczniki. A tak wracając do wytrzymałości dźwigarów kompozytowych, to ostatnio natknąłem się na książkę "Obliczenia stosowane przy projektowaniu szybowców" Pana Stafieja i tam jest to dość szczegółowo opisane jak znajdę czas to muszę to przeanalizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W temacie jakoś ucichło ;P . Aale wrzucę jakieś nowe informacje ;) . Skrzydła już są połączone mają wklejone serwa , w kadłubie już również prawie wszystko zamocowane tylko poprowadzić cięgna i przykleić stateczniki które właśnie leżą w worku . Model z wyposażeniem , brakuje mu tylko stateczników waży ok 1 kg , tak więc nie jest tak strasznie :P.

Skrzydła przykręcone do kadłuba.

4dxm.th.jpg

Aa tak prezentują się stateczniki przed zalaminowaniem.

gxi3.th.jpg

Model w ten weekend powinien być zdatny do lotu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.