Skocz do zawartości

MVVS 3,5 gasnie podczas wyrzutu


Capriman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam taki problem ze swoim leciwym silnikiem mvvs 3,5 który po regulacji nie łatwej zresztą....gaśnie podczas wyrzutu lub podczas kręcenia beczki słychać wyraźne zmniejszenie obrotów(prawie gaśnie).

Wczoraj sie z tym mordowałem wyregulowałem go najlepiej jak potrafiłem i podczas wyrzutu model 2 metry od ręki zgasł(wyraźne chodzi o nagłe przyspieszenie od wyrzutu) Co się wtedy dzieje zalewa go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odpal silnik, ustaw model prawie w pionie, ustaw najwyższe obroty a następnie powoli wykręcaj igłę aż usłyszysz lekki spadek obrotów. Przed wyrzutem dobrze potrząśnij modelem aż silnik zacznie wyć. Sam wyrzut nie musi być wtedy zbyt mocny i silnik nie powinien przygasać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Myślę że bedzie to jednak za uboga mieszanka bo dodawałem tylko 2 ząbki i obroty sie nie zmieniały, czyli to ja nawaliłem :D. Następnym razem wsłucham sie w obroty i dodam paliwa ile trzeba do delikatnego zmniejszenia obrotów....

Silnik leciwy kompresja na zimno dobra ale na ciepło trudno go odpalić z palca..... a próbuję latać na paliwie 80/20 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MVVS-ami już tak jest, trzeba się natrudzić przy regulacji. Leciwe silniki czeskie nie lubią nitra, najlepiej wymienić tuleje i tłok, silnik będzie jak nowy. Oczywiście trzeba pamiętać o prawidłowym docieraniu.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj mvvsik 3,5 z czarna rura pracuje juz ktorys rok z rzedu i pieknie chodzi na 5% nitro.. czasem chodzil na 10 .. bo akurat takie paliwo mialem.. latalem tez na 80/20 i nie bylo problemow.. problemy byly jak byl nieszczelny.. gaznik, karter, glowica. pouszczelnialem, poblokowalem (dogialem blaszki) iglice i jest igła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się dodaje nitro to sie liczy od 20% w góre ,co poniżej to jakby niebyło , no jeszcze 15% ujdzie , ale przy 20 % zaczyna się wzrost mocy i brak problemów z regulacją . a już ewenement paliwo z 1% nitra normalnie ogień z rury , całkowicie bez sensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Leciwe" nie lubią bo bardzo szybko kończą żywot, dodatki nitrowe do paliw modelarskich powodują wzrost mocy, a moc to przede wszystkim zwiększone obroty. Przy zwiększaniu obrotów zwiększa się obciążenie i zużycie silnika. Chcę zaznaczyć że mówię o silnikach do latania w weekend-y. Silniki wyczynowe to zupełnie inna "para kaloszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mvvs'ów leję co popadnie, z nitro i bez, i nie muszę regulować - tylko igłą główną. Świeca Novarossi C3 lub C6 .

Capriman - sprawdź czy masz szczelny wężyk ciśnienia na zbiorniku. Na moją głowę tutaj jest problem.

Tutaj masz artykuł Andrzeja_T dot. regulacji -> http://www.modelarz.one.pl/porady-modelarskie/warsztat-rc/regulacja-gaznikow-i-docieranie-silnikow-mvvs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capriman - wyjaśnił się problem?

 

U mnie taki efekt pojawiał się gdy nałożyły się na raz...:

- zbyt duże śmigło + mocny wyrzut z ręki + problem z wężykami

 

Na ziemi kręcił idealnie a przy wyrzucie nie miał sił zassać paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ten silnik do dzisiaj nie działa prawidłowo hah. Wczoraj znowu z nim powalczyłem i ma pewną dziwną dolegliwość. Chcąc go zgasić po całkowitym zamknięciu bębna pracuje nadal ? nawet po zatkaniu gardzieli palcem nadal pracuje. Pod gaźnikiem jest nowy oring uczelniający. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.