Skocz do zawartości

Wing Jet EP z napedem tunelowym


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałem informacje od Pana Leszka z Modelpartner że ma nową dostawę modeli i co.

Pojechałem i nabyłem takie oto skrzydełko. To jest pierwsze moje skrzydło.

70121abb0b89c898med.jpg

model z firmy The World Models www.theworldmodels.com

rozp 1000mm

pow. 19,4 dm

waga do lotu 620g

w zestawie napęd turbinka 72mm z silnikiem outrunner KV 3600 350W

model ARF oklejony folią z nadrukiem

4afc10419333d8a7med.jpg

zestaw zawiera wózek startowy, część kadlubowa laminatowa

 

Mam model i trochę czasu, cześci są to zaczynam składać (myslę że zrobię dziś oblot).

84d1ec666b3d7f03med.jpg

serwa mocowane do łoża.

fd0593c17c1c194bmed.jpg

skręcam turbinke i nie mogę sie doczekać na jej uruchomienie, a tu problem lutownica odmawia posłuszeństwa. Nici z niedzielnych lotów "Wingiem", nawet nie mogę sprawdzić jak działa turbina. Trudno skręcam całość bez podłączania. Odbiornik mocowany od dołu skrzydła, aku z przodu na opasce. I znowu problem mój 2200mAh 3cele nie mieści się w kadłubie, mniejszy 1500mAh źle wyważa model. Temat do przemyslenia.

e407acc6c826e6a7med.jpg

Skreciłem całość i tak to wygląda

e09f43ac24dc4a3bmed.jpg

55922f1a5aef0d74med.jpg

4093898e326dd37bmed.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z turbinką juz widziałem w kilku modelach, ale tylko dla wiekszych turbin.

Nie wiem czy w Andrychowie u Pana Leszka niema samych turbin.

Wózek ma kółeczka, tylko takie małe że aby wystartować to musiałbym polerować asfalt i szlifować beton. Mysle startować z ręki, i tak nie mam utwardzonego lotniska, ladowanie na trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem montować Winga.

Były testy napedu i lotek. I tak

Waga modelu do lotu z aku 2250mAh wynosi 615g. Turbinka testowana w sumie przez 10min. Ciąg statyczny około 580g przy napieciu na cele 3,35V, prądu nie udało mi się zmierzyć (brakło skali amperomierza). Czekam na Watt Meter to zrobie dokładne pomiary.

Turbina pracowała przez około 60s na max mocy, były wibracje ale niezbyt duże. Po tym czasie regler i aku dosyć gorące, licze że w locie będzie chłodzone to nie będzie tak źle.

Na razie nie decyduje sie na loty, zbyt delikatna folia i w dodatku drukowana tak że lądowanie na twardej trawie wydaje mi się niebezpieczne. Czekam na wiosne na zieloną trawkę.

Ale znalazłem Zagi z EPP w szafie i decyzja zapadła o montażu tej turbinki do tego skrzydełka, muszę tyko przemysleć montaż i dam mniejsze aku.

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś po przeglądnięciu miesięcznika FMT (był artykuł o Wingu) zdecydowałem się wieczorem na dziewiczy lot skrzydełka.

 

Modele przed lotami

5bd91aa30aed4667med.jpg

 

Wybrałem się wieczorem i to był mój błąd. Słonce świeciło dość mocno i było bardzo nisko i po pewnym czasie robiąc dość nisko ostry nawrót model był ustawiony pod słońce co spowodowało że przez moment go nie widziałem. Jako że to były pierwsze minuty lotu nie wiedziałem na ile skorygować lot aby wyprowadzić go lotu poziomego. I okazało się że moja korekta była za mała. A oto efekty.

8930aeac5c93aaf6med.jpg

d84059db3534ffe1med.jpg

 

 

Model lekko oberwał, ale nie aż tak bardzo jak by to wyglądało na filmie.

A to próbka z latania i kraksa http://pl.youtube.com/watch?v=YkpIeDUeI2c

 

 

Poza tym modelik lata bardzo ładnie, nie licząc tego że musiałem naraz trymować lotki i ster wysokości. Okazało się że dałem za duże wychylenie lotek do góry. Lata bardzo szybko i to mi się podoba, jest bardzo czuły na ruchy drążków i manewry wykonuję bardzo szybko i ciasno.

I jeszcze ten dźwięk, razem składa się to na dużo adrenaliny (i jeszcze te muszki które atakują w najmniej odpowiednim momencie) i wiele radości z latania (ja nie miałem za długo, ale jutro powtórka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.