Skocz do zawartości

Mobius 1080p


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Moja właśnie przestała działać :( Nie wiem co jest powodem, nie wiem nawet co tak naprawdę się dzieje, ale kamerka zawiesza się po chwili nagrywania i nie pozostają żadne pliki. Wygląda na problem z baterią, ale odłączenie baterii i korzystanie z zewnętrznego źródła przez USB nic nie daje. Zawiesza się nawet podłączona jako pamięć masowa do komputera. Przy okazji dość mocno się grzeje. Jeszcze spróbuję z podmianą karty microSD na inny egzemplarz. Nie znalazłem w internecie osoby z podobnym problemem, więc to mogły być moje wyjątkowe zdolności lub po prostu pech/uszkodzenie mechaniczne w czasie eksploatacji (choć poważnego kreta nie zaliczyłem do dzisiaj :P ). Napisałem do sprzedawcy, czekam na odpowiedź. Póki co automat poinformował, że ma święto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok, zapamiętam :) Tak samo sprawa ma się z przerywaniem nagrywania, w moim przypadku był to znak, że czas naładować. Czy Wasze mobiusy też się tak szybko rozładowują, gdy leżą nieużywane ? Mój po 2, 3 dniach leżenia potrafi być niezdatny do użytku i ładuję się potem 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do posiadaczy: czy podczas nagrywania w kiepskim oświetleniu (np. noc na miejskiej ulicy) macie taki objaw że od czasu do czasu pojawia się jakby błysk, obraz na moment robi się jaśniejszy i momentalnie wraca do poprzedniej jasności, i tak czasem kilka razy pod rząd. W dzień nie zaobserwowałem czegoś takiego. Postaram się wrzucić fragment z takim zachowaniem na YT. Opcja WDR była włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cyt "W dodatku ten szeroki obraz z wersji C2 to coś pięknego, tylko już ciut drożej"

Przecież Mobius w 720p ma kąt patrzenia około 100-120, przynajmniej tak wychodzi u mnie.

 

Właśnie. A C2 podaje 160st. W dodatku jak widać na filmie z testu to już kawał szkła a to dobrze wróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uważam, że do celów modelarskich jednak nadal Mobius lepszy.

- znakomite wsparcie społeczności

- nowy firmware co miesiąc

- akcesoria (podstawka z gwintem do statywu) - zdecydowanie bardziej adekwatna w przypadku modeli RC (niby można mocować na velcro)

- sądzę, że obudowa lżejsza (Innov cięższy od Mobiusa o 6 g - niby nic...)

- dziwnie szeroki (za szeroki?) kąt widzenia ze straszną aberracją chromatyczną na brzegach obrazu

- mniejsza rozpiętość tonalna (widać choćby w filmiku poniżej, chociaż może być to kwestia ustawień - btw w nowym firmwarze 1.17 do Mobiusa jest jakiś nowy tryb WDR).

- brak kombinacji z dziwnymi złączami USB - w Möbiusie jest standardowe, 5 stykowe - wtyczki do kupienia choćby na Allegro, więc łatwo polutować sobie odpowiednie kabelki A/V.

 

 

W tej kamerce Innov na pewno przydatny jest czujnik położenia.

 

Wersja C2 to chyba tak jak Mobius z tym alternatywnym obiektywem, który można dokupić na eBayu... Ogólnie faktycznie - Innov to taki designerski Mobius (nawet program do konfiguracji wygląda bardzo podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.