Skocz do zawartości

PZL KR-03 Puchatek


mucha93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam po długiej przerwie, z racji tego ,że do skrzydełek został mi tylko keson, wzmocnienia

hamulców,lotek i takie tam postanowiłem że to odłożę i zabiorę się za kadłub.Wziąłem wyrzynarkę, pilniki i papier ścierny i zabrałem się za wręgi.No i po wstępnym oszlifowaniu większości z nich zrobiłem fotkę i zostawiłem sobie troszkę roboty na jutro, żebym się nie nudził :P.

dsc00169nl6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, po ogromnej przerwie czas odkurzyć puchatka.Zima idzie można robić :), już PRAWIE skończyłem skrzydła jeszcze keson , bagnety kilka wzmocnień i będzie gotowe.Co za tym idzie trzeba brać się za kadłub,wywnioskowałem ,że z tymi wręgami to mi zejdzie jeszcze dłuuuugo,a więc zrobię laminatowy :D.Zacząłem już powoli ,wyciąłem boczny profil z papieru i wzorniki aby dobrze wyszła forma matka ,a potem główna.Modelarnie mam co piątek więc nowości można się spodziewać co tydzień :roll: .Zrobiłem jedną fotkę tego co do tej pory robiłem ,a plan na następne zajęcia to wyciąć profil górny i zacząć robić formę z balsy.

dsc00072op8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Kolego z tym skrzydłem będziesz miał kłopot bo lotka jest zbyt mała powiększ lotki bo masz je nieproporcjonalnie małe a hamulec bliżej kadłuba bo też będą kłopoty poza tym jest też zbyt mały będzie nieskuteczny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Nie będę cie zmuszał do zmian ale jeśli ma to być makieta czy półmakieta policz sobie z proporcji wielkość lotek http://www.piotrp.de/SZYBOWCE/ppzl03.htm

na dolnym rysunku widać o ile są mniejsze twoje lotki i tak na oko to twoja lotka to 2/3 oryginału. Włożyłeś w ten model sporo pracy potraktuj moją uwagę jako radę bardziej doświadczonego kolegi. Możesz sam sobie sprawdzić proporcje płaszczyzn sterowych w książkach czy w necie. Wybór należy do ciebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.