Skocz do zawartości

Wybór silnika do dużej akrobatki...


Limak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję w najbliższym czasie zakup jakiejś większej akrobatki z pianki, z braku alternatyw wybór padł na Yaka 54 z HK, takiego:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__14395__Yak_54_1_5m_Monster_3D_Kit_only_V2_EPO.html

 

No i tutaj mam pytanie do Kolegów, jaki silnik bezszczotkowy do niego załadować żeby mieć wystarczający zapas mocy do klasycznej akrobacji i może do jakiegoś 3D??

Model ma ważyć koło 2400g, więc wydaje mi się, że silnik o ciągu minimum 3000 a najlepiej ze 3500g... Co doradzicie? Znacie jakieś elektryki o takim ciągu? Będę zobowiązany za jakieś podpowiedzi/linki do sklepów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

No to mnie zmartwiłeś. Opinie na RC groups itp były raczej pochlepne co do tego modelu jeśli wybrało się własny, nie stockowy zestaw napędowy. Byłem przekonany, że możnaby coś tym pośmigać... :(

Nie mam niestety żadnej alternatywy dla tego modelu, tej wielkości są tylko konstrukcyjne... piankowych nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym silnikiem do modelu o rozpiętości około 1,5 m jest silnik Axi 4120/20. Jest bardzo mocny, spokojnie można uzyskać ciąg ponad 4 kg. Przy tym jest prądooszczędny. Po nim Pulso X4220/20, ma podobne właściwości, ale pobiera trochę więcej prądu. Jest jeszcze cała gama silników z Chin, które też sprawują się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro opinie na RC groups na temat tego modelu były dobre to pozostaje taka możliwość iż ten mój kolega coś źle poskładał i mógł dać za ciężkie wyposażenie.pamiętam że miał z tym Yakiem ciągle jakieś problemy,a to się silnik spalił,nie mógł go też poprawnie wyważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.