Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór silnika do dużej akrobatki...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Limak

Limak
  • Modelarz
  • 65 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Kamil

Napisano 05 wrzesień 2013 - 07:44

Witam,

Planuję w najbliższym czasie zakup jakiejś większej akrobatki z pianki, z braku alternatyw wybór padł na Yaka 54 z HK, takiego:
http://hobbyking.com...nly_V2_EPO.html

No i tutaj mam pytanie do Kolegów, jaki silnik bezszczotkowy do niego załadować żeby mieć wystarczający zapas mocy do klasycznej akrobacji i może do jakiegoś 3D??
Model ma ważyć koło 2400g, więc wydaje mi się, że silnik o ciągu minimum 3000 a najlepiej ze 3500g... Co doradzicie? Znacie jakieś elektryki o takim ciągu? Będę zobowiązany za jakieś podpowiedzi/linki do sklepów...
  • 0

#2 andrzej351

andrzej351
  • Modelarz
  • 783 postów
  • SkądPŁOŃSK
  • Imię:ANDRZEJ

Napisano 05 wrzesień 2013 - 17:56

witam!kolego,jeśli chcesz dobrej rady to odpuść sobie ten model.
wychodzi ciężej niż w opisie,poza tym właściwości lotne nie rewelacyjne... :(
mój kolega go miał więc widziałem jak to "cudo" zachowuje się w powietrzu.
  • 0

#3 Limak

Limak
  • Modelarz
  • 65 postów
  • SkądPruszków
  • Imię:Kamil

Napisano 05 wrzesień 2013 - 20:53

Witam,

No to mnie zmartwiłeś. Opinie na RC groups itp były raczej pochlepne co do tego modelu jeśli wybrało się własny, nie stockowy zestaw napędowy. Byłem przekonany, że możnaby coś tym pośmigać... :(
Nie mam niestety żadnej alternatywy dla tego modelu, tej wielkości są tylko konstrukcyjne... piankowych nie ma :(
  • 0

#4 rewia2006

rewia2006
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądSromowce Niżne
  • Imię:Paweł

Napisano 05 wrzesień 2013 - 21:04

Moim zdaniem najlepszym silnikiem do modelu o rozpiętości około 1,5 m jest silnik Axi 4120/20. Jest bardzo mocny, spokojnie można uzyskać ciąg ponad 4 kg. Przy tym jest prądooszczędny. Po nim Pulso X4220/20, ma podobne właściwości, ale pobiera trochę więcej prądu. Jest jeszcze cała gama silników z Chin, które też sprawują się nieźle.
  • 0

#5 robroy67

robroy67
  • Modelarz
  • 447 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2013 - 21:21

Zobacz tego.
http://hobbyking.com...50KV_1295W.html
.Jest polecany przez użytkowników do tego modelu.
  • 0

#6 andrzej351

andrzej351
  • Modelarz
  • 783 postów
  • SkądPŁOŃSK
  • Imię:ANDRZEJ

Napisano 05 wrzesień 2013 - 22:25

skoro opinie na RC groups na temat tego modelu były dobre to pozostaje taka możliwość iż ten mój kolega coś źle poskładał i mógł dać za ciężkie wyposażenie.pamiętam że miał z tym Yakiem ciągle jakieś problemy,a to się silnik spalił,nie mógł go też poprawnie wyważyć...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych