Skocz do zawartości

Sbach 342 3D 50cc


Rekomendowane odpowiedzi

według mnie można to zrobić tak: Włożyć świecę do fajki, podłączyć zasilanie, wziąść magnes do ręki i przystawić do czujnika, jak pojawi się iskra to ta strona magnesu ma być skierowana w stronę czujnika. Jak się mylę to proszę mnie poprawić. Należy pamietac żeby nie robić tego bez świecy w fajce, ( każda strona magnesu przyciąga metal, ale już nie drugi magnes, takie same bieguny będą sie dopychały ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam posiadam starą piastę z dle mogę taki magnesik wysłać

Z tym magnesem to szczęście w nieszczęściu dobrze że nie podczas lotu (oblotu) , ostatnio też miałem pecha po wystartowaniu odpadło koło z przedniego podwozia i już myślałem że model będzie skasowany ale udało się łagodnie posadzić bez większych strat , przerobiłem ośki ( nagwintowałem i skręciłem nakrętkami zamiast tych pierścieni zabezpieczających ) i jest teraz ok

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adrian za chęć pomocy, ale magnes już dostałem od Kolegi z lotniska w Kosorowicach - teraz tylko spróbuję metodą zaproponowaną przez Mirka sprawdzić, którą stroną go wkleić (o ile to ma znaczenie). Mam nadzieję, że to już koniec niespodzianek, bo zaczynam myśleć, że model mnie nie lubi :-))

 

Mirku, twoja metoda sprawdziła się w 100 %. Neodymek wklejony i zapłon daje iskrę, więc będzie dobrze-:))

Edytowane przez KRY3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wciąż niestety nie,  zawsze w weekend coś wyskoczy- a to wyjazd,  uroczystość rodzinna a jak już myslisz, ze wszystko za tobą to się pogoda z..... popsuje znaczy się  :D Ale mam nadzieje, ze to juz ten czas i uda s

ię podjechać na lotnisko i oblatac model, bo juz troche mi sie opatrzyl w domu  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dziś odbył się wreszcie oblot mojego Sbacha na lotnisku w Kosorowicach. Ze wzgledu na kiepskie warunki atmosferyczne wykonalem modelem 1 krotki lot, który dostarczył mi moc wrażeń, co najważniejsze pozytywnych wrażeń -:)) Nogi mialem jak z waty, w koncu to moj pierwszy raz ..... modelem benzynowym i tej wielkości. Przy dość silnym wietrze model lądował prawie na hariera co u obserwatorów wywołało obawę o przepadniecie modelu. Na szczęście ladowanie udane, a pilot zadowolony ze swojej zabawki. Jak ogarnę materiał wideo, nagrany w czasie oblotu to postaram się go wrzucić ( bo bez tego oblot podobno się nie liczy)

post-4447-0-16785800-1432414117_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 lat później...

Witam Kolegów .... po zawirowaniach życiowych i długiej nieobecności wracam do hobby 😀 wraz z Sbachem, który po 7 dłuuugich latach hangarowania doczekał się ponownego oblotu 😅

 

1652345334903.jpg

1652345370694.jpg

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.