Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dokonałem próby tłoczenia w nowej technologii. Generalnie sposób działa do głębokiego tłoczenia. Na zdjęciu najgorsza maska którą wykonałem jako pierwszą i przegrzałem materiał, bardziej chcę pokazać że dało się ją wytłoczyć. Zrobiłem jeszcze kilka które nie dociągnęły się do końca ale powierzchnia była już ok i bez pogrubień.  Prócz odpowiedniej technologii ważna jest temperatura, równomierne nagrzanie materiału oraz próżnia. Próby robiłem z odkurzaczem ale w sobotę  użyję pompy i grzałki którą zrobiłem kiedyś tam. Extrze zafundowałem stateczniki i stery które jeszcze trzeba pokryć. Chyba już bliżej niż  dalej do oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polatałem wczoraj małą Extrą 1030. Zabrałem trzy pakiety 1300mAh. Wylatałem 1,5 pakietu ponieważ zaczęło nieźle wiać a nie było sensu walczyć z modelem. Śmigło 12x6 daje niezłego kopa, model idzie w pionie jak rakieta. Na małych wychyleniach lata powiedzmy trenerkowato, na maksymalnych można latać 3D niemal w miejscu chociaż w 3D jestem cienias. Co mogę powiedzieć to model przy wadze 640g nadaje się do lotów w kompletnie bezwietrznej pogodzie. Bez napędu pod wiatr staje się po prostu gazetą. Nie było miejsca do lądowania na kołach (jedynie średniej wysokości trawa) a szkoda bo zapakowałbym pakiet 2200mAh co umożliwiło by pewnie szybowanie przy czołowym wietrze. Pakiet 1300mAh wystarcza na 5-6minut szaleństw. Na drugim pakiecie polatałem bardziej rekreacyjnie i pomimo że nie rozładowałem go do końca timer sprzężony z gazem pokazał trochę ponad 5 minut i jeszcze pewnie dało by radę ze 3-4 minuty. Extra faktycznie ląduje niemal w miejscu ale dobrze jest mieć zapas gdyby nie chciała wylądować. Ja akurat lądowałem na średniej wyskości ścianę lasu przed którą miałem ze 3 m trawy więc miejsca na błędy nie było. Loty bez strat. Żona nakręciła film ale niestety, moja stara Sony DV-ka nie ma sterowników pod Win 8.1 i nie mam jak wrzucić filmu, może kupię jakiś "videograbber" to można by obejść problem sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Wyprzedałem się z modelarstwa ale zostało radio i dwa napędy elektryczne itak mi się troche smutno zrobiło więc wysałem pytanie w sprawie wycięcia Acro3D. Jak cena bedzie atrakcyjna to sobie zamówię.

post-20633-0-42820300-1565423348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć, Radek wytnie mi model, potwierdził dziś. Relacji jednak nie będzie. Zrobię fotkę gotowca.

W sprawie wzmacniacza- blacha mi przyszła ale nie taka jak trzeba. Coś wykołuję na szybko.

 

No cóż. Z jakiegoś bliżej nie określonego powodu do wycięcia nie doszło. Temat zamrożony na bliżej nieokreślony czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.