Skocz do zawartości

Pioneer 1400mm


Bartek931
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie zmieniaj w kablach! Sposób założenia śmigła nie ma wpływu na kierunek przepływu powietrza, tylko na wydajność.

 

Bixler jest szybowcem. Przy doskonałości 10 (a taką raczej ma) na każdy 1m wysokości przypada 10m odległości, dla wyrzutu poziomego. Jak się rzuca 5m to się rzuca źle (nie sądzę) lub model jest źle ustawiony (sądzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam mam problem z wywazeniem modelu. Latam na pakiecie Dualsky 2200mah 11.1v.

Pakiet umieszczam w samym dziobie i podczas lotu na mniej wiecej polowie gazu caly czas mocno model zarywa do gory,

I praktycznie caly czas drazek steru wysokosci musze trzymac troche u gory. Myslalem ze z tym pakietem bedzie dobrze wywazony.

Robilem eksperymenty i udalo mi sie wywazyc model jak wrzucilem w dziób dodatkowy pakiet 1300 oczywiscie nie podlaczajac tylko latal na 2200. Tylko wtedy pakiety 2 razem maja wage 300 gram. Wychodzi mi na to ze do pakietu 2200 musze dac w dziób okolo 130 gram odwaznik. Prosze fachowcow o pomoc co z tym problemem zrobic pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie wyważenie będzie problemem, to może być do poprawy skłon silnika ( jeżeli problem jest tylko w locie silnikowym) lub może coś z kątem statecznika poziomego lub położeniem steru wysokości. Dobrze jest tak jak kolega wyżej napisał wykonać próby szybowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, jak chcecie latać na silniku, to kupcie trenera albo akrobara czy inną ESĘ. Bixler jest szybowcem i nie ma znaczenia jak lata na silniku. Ten silnik nie ma chłodzenia, ma zły kąt itp itd. 

 

Wyważ na 75 - 80mm i zobaczysz jak zacznie pięknie latać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam SC na końcu tej wkładki w skrzydle która trzyma pręt węglowy. Na drugim jej końcu od krawędzi natarcia i szybuje świetnie!

A jest to już mój trzeci Pioneer 1400.

U mnie wyważa się już na pakiecie 1300mAh w dziobie, a pakiety 2200mAh przesuwam trochę do tyłu i też spokojnie się wyważa.

A od jakiegoś czasu latam na pakiecie 5000mAh wsuniętym za kabinkę i też świetnie sobie radzi z tym pakietem i świetnie szybuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pionierze???? Aby ustawić poprawny skłon desperaci obcinają i przerabiają całą wieżyczkę. Łoże razem z silnikiem jest wklejone wewnątrz. Bez rozprucia pianki niewiele zdziałasz. :D

 

A MOTO służy tylko do wydźwignięcia na pułap. 20s i 5 min szybowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy przy większych obrotach bo rwał do góry i na lewo. Szybuje natomiast jak po sznurku. Mam Aurorę taką jak Ty a tam wszelkie mixy są dostępne w trzy kliknięcia. Pokombinuj sw z przepustnicą. Można zawsze na lotnisku szybko zmienić parametry bez kręcenia, klejenia etc. więc to chyba najwygodniejszy sposób. Czy nie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyważenie wyważeniem,natomiast wytrymowanie modelu to najważniejsza rzecz po wyważeniu.cóż z tego że model wyważymy idealnie skoro stery będą źle ustawione do oblotu.

trzeba zwrócić uwagę aby płat,lotki i stery nie były zwichrowane a powierzchnie sterowe ustawione idealnie w osi modelu.gdy będzie spełniony ten warunek model na pewno dobrze wystartuje  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skłonu i wykłonu w tym modelu nie musisz sam ustawiać, po prawidłowym wklejeniu łoża silnika wystarczy że przykręcisz silnik na te 2 śruby, które są w zestawie.

 

Edit:

Lepiej najpierw przykręć silnik do łoża, a potem je wklejaj, tylko uważaj żeby kabli nie zapaćkać klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.