Skocz do zawartości

Trenerek 2,35 m


baziu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Historia była tak że zakupiłem jakiś czas temu silnik ok kosy spalinowej i nie wiedziałem do czego go wsadzić, a tak poza tym to ciekawość mnie zżerała jak taki silnik za grosze poradzi sobie w modelarstwie.Przerobiłem silnik wycinałem toczyłem zamontowałem zapłon elektryczny i odpalałem ku mojemu zdziwieniu silnik chodził po moich przeróbkach i na tym był jego koniec,tak sobie przeleżał w szafie z dobry rok.Po roku coś mnie wzieło odkurzyłem silnik polazłem na strych po starego trenerka 1,60 m położyłem na stół i rysowałem rysowałem aż narysowałem i taka o to historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak była pogoń za modelem z powodu braku skrętnego kółka tylnego.Pojemność silnika to 32 cm waga coś koło 5 kg ale to jeszcze dokładnie sprawdzę ciąg na śmigle jakie miałem pod ręką 3,5 kg jak zakupię śmigła to wtedy będę dokładnie badała jaki ciąg i jakie obroty.Zapłon ten http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13767__Replacement_Complete_Ignition_Set_for_Single_Cylinder_Gas_Engines.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenerek został przeskalowany z 1,6m do 2,35 konstrukcja klasyczna czyli balsa sklejka i trochę sosny.Do silniczka co podajesz rozpiętość 2,40 spokojnie starczy zasilanie zapłonu pakiet 2200mAh 3S lipol plus bec,na zasilanie bezpośrednio life 2S,Jak widać na zdjęciach ląduje nim w zaoranym polu konstrukcja mocna zabawa przednia bezstresowe latanie

 

Aha serwa to Towerpro 12kg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podać założenia konstrukcyjne? Nie bardzo bym chciał, żeby mi się skrzydła złożyły... Serwa aż 12kg? W modelach 1,5m działają 1,2 - 2.5 kg. Czy możesz podać link do planów? Myślałem o wicherku 50 ze skrzydłami na Clark, ale nie wiem, czy nie znajdę czegoś prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym i drugim zdjęciu jest pokazana konstrukcja skrzydła jak o to chodzi;

-na dzwigar składają się dwie listwy topolowe przekroju 15/10 mm w listach są wyfrezowane rowki po ich całej długości na sklejkę która przychodzi miedzy żeberka i tworzy jedną całość

-czyli listwa od dołu żeberko sklejka żeberko skleja żeberko sklejka i tak dalej

-od góry zamykamy taką samą listwą cały dzwigar

-skrzydła sklejone są ze sobą na styk z tym ze w każdej z połówek skrzydła w miejscu dzwigara na opisanych powyżej listwach topolowych od góry i dołu są także wyfrezowane rowki na długości 50cm i w to miejsce przychodzi rowing węglowy łącząc skrzydło w całość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz profil skrzydeł?

Czy kadłub od krawędzi spływu do ogona jest z balsy, czy dodatkowo wzmacniany?

Dźwigary skrzydła jakoś liczyłeś, czy po prostu przyjąłeś "z czapki"?

Dlaczego zdecydowałeś się na topolę zamiast na sosnę?

Skrzydła wozisz 2 metrowe ???

Z jakimi kątami zmontowany jest model (silnik i skrzydła)?

 

Przepraszam za ilość pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam Tomku. Przymierzam się do budowy trenerka na podobnym napędzie. Mam silnik od kosy 36ccm o mocy 1,6KM odchudzony i czekam już tylko na zapłon z HK. Masz może jakieś plany Twojego samolotu przed lub po przeskalowaniu?, a może masz jeszcze jakieś zdjęcia rozwiązań w środku kadłuba (zbiornik, pakiet, serwa) chodzi mi o rozmieszczenie dla uzyskania SC. Zastanawiam się też nad grubością sklejki na kadłub. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)

Albo chociaż nazwa modelu z którego przeskalowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku. Przymierzam się do budowy trenerka na podobnym napędzie. Mam silnik od kosy 36ccm o mocy 1,6KM odchudzony i czekam już tylko na zapłon z HK. Masz może jakieś plany Twojego samolotu przed lub po przeskalowaniu?, a może masz jeszcze jakieś zdjęcia rozwiązań w środku kadłuba (zbiornik, pakiet, serwa) chodzi mi o rozmieszczenie dla uzyskania SC. Zastanawiam się też nad grubością sklejki na kadłub. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)

Albo chociaż nazwa modelu z którego przeskalowałeś.

 

też bym poprosił o to co kolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został przeskalowany z trenerka 1,6m nazwy nie pamiętam będę w modelarni zobaczę i napisze dokładnie.Sklejka na kadłub Ceiba 4m sprzedawana w arkuszach 125cmx200cm podajże koszt 60 zł za cały arkusz.skrzydło balsa 2,5mm keson 2mm.Tak to lotnisko Oleśnica ale coś się ostatnio porobiło i zakaz wstępu chyba szukają kupca na to i przerobią pod jakieś tam inwestycje cholera ich wie szkoda bo miejsce było super asfaltowy pas........

 

W środku mniej więcej tak

post-4649-0-62662700-1389803872_thumb.jpg post-4649-0-90509300-1389803880_thumb.jpg

 

A tu kolega kroi też sklejkę ceiba

post-4649-0-98051200-1389804077_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.