Skocz do zawartości

Model rzutka klasy f3k...krok po kroku


Góra

Rekomendowane odpowiedzi

Następnie, wewnątrz połówek kadłuba laminowałem nosek wewnętrzny (2x węgiel 160g):

Mozesz ten proces opisac dokladniej.Zakladam ze miales sklejone juz polowki wiec stad moja ciekawosc.Jak to zrobic kiedy polowki nie sa sklejone i nie jest odciety nosek to wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 rok później...

Góra, wiem ze temat od ponad roku martwy, ale mimo to zdecydowalem sie spytac tutaj (zeby nie zakladac nowego tematu).

Widze, ze wklejasz antene w skrzydlo - mozesz powiedziec jak to podlaczasz potem do odbiornika? Nie chodzi mi o kwestie elektryczne (konektor etc.) ale o to co z sumaryczna dlugoscia anteny? Oryginalnie kazdy odbiornik ma jakas antene wbudowana, producent przewaznie tlustym drukiem ostrzega by nie modyfikowac jej dlugosci (nie skracac) - jak to wyglada u Ciebie? odcinasz oryginalna antene i podlutowujesz sie do "instalacji" modelu, czy moze dolutowujesz do koncowki oryginalnej anteny odbiornika (co z nia wtedy robisz - zwijasz? :roll:) czy moze jeszcze jakos inaczej?

Wiem, ze finalnie i tak test zasiegu zweryfikuje poprawnosc dzialania, ale od czegos musze zaczc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, najpewniej i najłatwiej kupić nowy odbiornik i wmontować do konkretnego modelu

Nie bardzo rozumie co masz na mysli i na ktora czesc postawionego przeze mnie pytania starasz sie odpowiedziec - pytanie wydaje mi sie dosc jasno postawione (no chyba ze nie?)

 

To powtorze - reasumujac - chodzi o to czy podlaczajac antene wbudowana w skrzydlo (w postaci jakiegos tam kawalka przewodu) mam starac sie odtworzyc oryginalna dlugosc anteny dla danego odbiornika czy olac to i zrobic jak badz? To, czy odbiornik jest nowy czy uzywany... wybacz, ale chyba nie ma znaczenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli daze do tego, by to co zamontuje w modelu (moja antena w skrzydle + zlaczka + to co poprowadze w kadlubie) mialo taka dlugosc jak oryginalna antena odbiornika, ktora calkiem odcinam przy samym odbiorniku (albo poprostu odlutowuje od plytki elektroniki odbiornika)

 

Do podobnych wnioskow doszedlem czytajac ponizsze watki w dziale "Odbiorniki":

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7405

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdy nie przejmowałem skróceniem anteny. Przecinałem antenę jakieś 10 cm za odbiornikiem i ona była sobie schowana w kadłubie. Wydłużenie lub skrócenie anteny o 10 mm nie robi jej różnicy. Jedynie co ważne to to by w skrzydle antena nie biegła po linii prostej lecz by był jakiś zygzak lub ładnie zawinięta na końcówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.