Skocz do zawartości

Na równiny i wiatr


wiejski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Powoli kończę budowę akrobatki, więc czas rozglądać się za nowym przedsięwzięciem.

 

Tym razem myślę o szybowcu, tylko jeszcze nie wiem jak powinien wyglądać. Zacznę, więc od terenów na których latam;

płasko (zresztą jak na całych mazurach), przestrzenie duże, dość często zdarza się konkretny wiaterek. I właśnie o ten wiaterek chodzi, co by z nim nie walczyć, a wykorzystać... Chciałbym móc polatać agresywnie i szybko, ale i czasami spróbować jak najdłużej utrzymać się na podmuchach.

Tak jak wcześniej wspominałem nie mam jakiegoś sprecyzowanego typu modelu szybowca, ale na chwilę obecną najbardziej myślę o :

- DLG - niestety jest to dość drogi model i raczej nie byłbym go wstanie samemu sklecić. Zaletą jest na pewno sposób startu tego modelu, a z tego co już widziałem to można i fajnie poszaleć.

- Szybowiec klasyczny/HLG np. http://www.blejzyk.pl/PL/model-mefisto.html Tutaj pewnie mógłbym polatać długo, a i jakąś termikę złapać, szaleć też się da. Problem tylko będzie start, bo będę pewnie potrzebował gumy....

- "Coś" do zbudowania samemu, najlepiej całobalsowe... Ta opcja widzi mi się najbardziej nie dość, że tanio to i sporo zabawy przy budowaniu. Chętnie przyjmę wszystkie propozycję planów.

 

Z góry dzięki.

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

www.skyhighhobby.com/opteryx-micro-dlg-hlg-balsa-rc-glider.html

To wygląda bardzo fajnie, mogło by być jednak ciut większe. Widział ktoś może plany czegoś jak ta mewa?

Pozdro

PS. Edycja w Tapatalk mi nie działa =(

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.