Skocz do zawartości

Motoszybowiec( bez nazwy)


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

Oto motoszybowiec wzorowany na moim Pelikanie :D

 

Rozpiętość 1500

Długość około 800

waga nieznana

 

Nie jest to mój model, tylko kolegi. Robiliśmy go z myślą, jako maszynka do nauki latania, dlatego taki gruby profil. Cięciwa płata na całej jego długości wynosi 150mm. Skrzydła konstrukcyjne(jesli tak to mozna nazwać) z zeberkami z balsy 2mm i dźwigarami sosnowymi, oklejonymi depronem 3mm. Kadłub wykonany jest z balsy 3, tak samo stateczniki.

 

8363e65fb3d9dd2b.jpg

 

29d68e63ad52c000.jpg

 

47d5c58db767814f.jpg

 

 

A tu

 

FILMIK Z LOTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
model cały czas zwala się na skrzydło i wpada w korki-czyli TOTALNY NIEWYOPAŁ

 

Ja miałem podobne problemy z Micro Elektro. U mnie problemem prawdopodobnie jest zbyt krótki ogon. Prawie zawsze jak przeciągnę go to korek gwarantowany. Musiałem znacznie przesunąć SC do przodu i się sporo poprawiło. Teraz korek też nie jest trudny, ale już dawno nie widziałem mojego modelu w korku. Całe szczęście. Poza tym wydaje mi sie że masz strasznie dziwnie spływ zrobiony. Może spróbuj innego (bardziej przedniego) wyważenia. Mi to bardzo pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym lataniu na zboczu model troche został poobijany oczywiście nie przeze mnie.

Pekło skrzydło i odpadł ster kierunku z wysokością, ale kadłub jest pancerny zero peknięć. Po takich glebach co przezył. Teraz szykujemy coś na zbocze. Wkręciło mi się po dzisiejszym lataniu pelikanem. Miały być loty z silnikiem, ale odbyły się bez :D wazył około 500gr i tak wiało, że casami leciał do tyłu. A wracając do szybowca spływ moze i dziwny bo to depron i dlatego taki grubawy. Na początku były to skrzydła od zefira, ale kolega dorobił uszy i poszły do szybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zainspirowany :) Taki szybowiec raczej nie jest trudny w budowie, mam rację? Rozumieć się też należy, że układ stateczników zastosowaliście klasyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zainspirowany :) Taki szybowiec raczej nie jest trudny w budowie, mam rację? Rozumieć się też należy, że układ stateczników zastosowaliście klasyczny?

 

Lepiej zainspiruj się na sprawdzonym modelu :D , zebyś później się nie denerwował. W budowie trudny nie jest, a układ stateczników klasyczny, odwrócone T. Jutro wkleje fotki gotowego szybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.