Skocz do zawartości

"Gonzo"- bezogonowiec, próba budowy.


kkkamil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko prosiłbym żeby się nie śmiać.

Zalegało mi skrzydło ze zwykłym profilem, który nieco zmodyfikowałem. Chciałem zbliżyć się do profilu samostatecznego, co by zastosować płat do modelu typu Plank.

Tak to wygląda, jak myślicie czy jest jakaś szansa że to poleci?

post-8270-0-32540900-1382171617_thumb.jpg

post-8270-0-93918200-1382171631_thumb.jpg

post-8270-0-30262700-1382171645_thumb.jpg

post-8270-0-55440300-1382171655_thumb.jpg

post-8270-0-44809300-1382171671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przy odpowiednim wzniosie będzie samostateczny...

Mylisz samostateczność profilu - o czym była mowa w pierwszym poście - ze statecznością modelu i to poprzeczną, a nie podłużną wymaganą przy plankach.

 

...

Tak to wygląda, jak myślicie czy jest jakaś szansa że to poleci?

Szansa jest tylko potrzeba będzie trochę cierpliwości przy oblatywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki,

W takim razie trzeba to dokończyć i popróbować. Jak rozumiem "cierpliwość przy oblatywaniu" tyczy się właśnie odpowiedniego wyważenia. Pomaga chyba również zwichrzenie płata, mam na myśli podniesienie spływu na końcówkach, tak jak w popularnych Tzagi.

Wydaje mi się, że tu chyba będzie jednak trudniej z uwagi na obrys skrzydła które jest prawie prostokątne- nie idzie w "deltę" jak Tzagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci spokojnie. Popelnilem kilka takich modeli właśnie o prostokątnym obrysie. Latają pięknie i praktycznie nie wymagały trymowania. Spokojnie, kończ i zdaj relacje. Podaj może wymiary na gotowo, tzn juz ze sterolotkami.

EDIT:

Tu masz fajne plany podobnego modelu. Zobacz jak lata - film w galerii

Zresztą ta strona to baza świetnych planów i modeli

http://www.decker-planes.de/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_ad.tpl&product_id=63&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=268

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rapier, teraz kończenie budowy pójdzie pewnie spokojniej, chociaż finisz i tak pozostaje dla mnie zagadką.

Dorobiłem lotki z pełnej balsy (gotowa krawędź spływu ze sklepu), zastanawiam się nad ich ażurowaniem- wycięciem okrągłych otworów, no ale to szczegół.

Te modele generalnie mają chyba bardziej przednie wyważenie, niż klasyczny sc w 1/3 cięciwy. Na początek będę celował bliżej natarcia.

Rozpiętość mojego skrzydła- 119 cm

Cięciwa- 20 cm, na końcówce- 16 cm

post-8270-0-35188300-1382301733_thumb.jpg

post-8270-0-88057000-1382301749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Gonzo właściwie gotowy do oblotu, pozostała kosmetyka, ale na to jeszcze ewentualnie przyjdzie czas.

Po wstępnym wyważeniu, stwierdzam że kadłub mógłby być ok 1 cm dłuższy, teraz z wciśniętym na nos akumulatorze, SC wypada nieco dalej niż sugerowane przez Rapiera 50 mm - jest to ok. 55 mm. Wolałbym mieć więcej możliwości ruchu, ale nic, najwyżej doważę.

Rapier: można wiedzieć jak obliczyłeś to wyważenie? Korzystałeś z tego programu dla latających skrzydeł ala tzagi, czy jakoś inaczej?

post-8270-0-16887300-1383080010_thumb.jpg

post-8270-0-79615900-1383080019_thumb.jpg

post-8270-0-66149400-1383080032_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nucleon 27- wygooglałem, że to nieco większe skrzydełko :)

Mój profil, mimo że improwizowany, się sprawdził. Dzisiaj porzucałem sobie na płaskim.

Pierwszy rzut- Gonzo zarył nochalem w ziemię, na szczęście bezboleśnie, skontrowałem to dwoma piknięciami trymera do góry - co dało spore pompowanie. Odjąłem jedno piknięcie, dalej pompuje, ale już jest lepiej. Dołożyłem więc balastu na dziób- o niebo lepiej, potem dołożyłem jeszcze trochę- większe opadanie, ale lepsze sterowanie. Na zboczu dowalę mu jeszcze więcej i niech sobie radzi ;). Myślę że będzie dobrze. Generalnie model bardzo czuły na wysokość, a jakby leniwy na lotki.

 

http://www.youtube.com/watch?v=t0Wkkuk2cYU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.