Skocz do zawartości

PZL-130 Orlik TC1


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

stara ale jakże jara,póżno znalazłem ten temat ale przeczytałem wszystkie 15 stron za jednym posiedzeniem,naprawde wiele można sie nauczyć od Mistrza,szacunek Panie Andrzeju.mam pytanie o to 4 ro łopatowe śmigło.sklejane z myślą o silniku spalinowym czy elektryku?latał Pan już na takim?ciekawi mnie to bo ciekawy patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara ale jakże jara,póżno znalazłem ten temat ale przeczytałem wszystkie 15 stron za jednym posiedzeniem,naprawde wiele można sie nauczyć od Mistrza,szacunek Panie Andrzeju.mam pytanie o to 4 ro łopatowe śmigło.sklejane z myślą o silniku spalinowym czy elektryku?latał Pan już na takim?ciekawi mnie to bo ciekawy patent

Dzięki za miłe słowa. Z Mistrzem to przesada, no i nie będziemy tu Panować :) . Co do śmigła, planowałem pod elektryka, ale spróbuję ze spalinką, jeszcze trochę czasu :) . W latach 80-tych próbowałem śmigło, w ten sposób zrobione, trójłopatowe w akrobacie i dało radę. Mam więc nadzieję, że teraz też. Oczywiście najpierw próby naziemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przepraszam z upierdliwość z tym śmigłem ;) ale jako że ciekawy patent to ostatnie pytanie,klejenie ok,patent do sklejania da sie wywnioskować z zdjęć ale ostatnie moje pytanie dotyczy ostatniego zdjęcia z postu 16 czyli histori strugania śmigła-czy te widoczne dwa punkciki na każdej z czterech części to jakieś nity np.z drzewa lub jakieś śrubeczki czy tylko atrapy,obiecuje więcej nie pytać.pozdrawiam piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz,bambus taki troche zapomniany budulec ale pożyteczny.tak sie domyślałem że cósik tam jest ale wolałem sie upewnić.teraz to dla mnie ma sens :) .jak to ktoś napisał-stara szkoła.proste ale genialne-zdało egzamin w latach 80-tych to teraz też powinno,dziękuje i kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Foremka zdjęta i pokrywa wylaminowana. Nie bardzo pasowały mi oryginalne zawiasy plastikowe (chodzi o oś obrotu pokrywy), postanowiłem zrobić swoje z laminatu :) . Na razie jeden, żeby zobaczyć jak to wyjdzie, ale wydaje się, że będzie OK.

 

post-270-0-70795600-1473793823_thumb.jpg

 

post-270-0-83041300-1473793831_thumb.jpg

 

post-270-0-59309000-1473793838_thumb.jpg

 

post-270-0-50391400-1473793846_thumb.jpg

 

post-270-0-75230200-1473793853_thumb.jpg

 

post-270-0-48001600-1473793874_thumb.jpg

 

post-270-0-52006200-1473793885_thumb.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie bardzo pasowały mi oryginalne zawiasy plastikowe (chodzi o oś obrotu pokrywy), postanowiłem zrobić swoje z laminatu :) . Na razie jeden, żeby zobaczyć jak to wyjdzie, ale wydaje się, że będzie OK.

 

 

Andrzeju, smarowałeś czymś tę "strunę" technologiczną przed żywicowaniem, czy bez tego lekko potem dała się wyciągnąć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, smarowałeś czymś tę "strunę" technologiczną przed żywicowaniem, czy bez tego lekko potem dała się wyciągnąć ? 

Witam

Przy pierwszym egzemplarzu "zawiaska" nie smarowałem, z trudem, ale zeszło. Przy kolejnych smarowałem twardym woskiem do karoserii samochodowych i drut wychodzi bez problemu. Zawiasy z grubsza gotowe :)

 

post-270-0-92065500-1477382410_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.