Skocz do zawartości

Zdjęcie

PZL-130 Orlik TC1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
325 odpowiedzi w tym temacie

#321 merlin71

merlin71
  • Modelarz
  • 106 postów
  • SkądSzczecinek
  • Imię:Irek

Napisano 20 December 2016 - 16:36

Świetnie to wygląda! Mogę prosić o parę słów z czego i jak?  :rolleyes:

Ciągle sledze temat i pilnie się uczę....  :rolleyes:

• 0

#322 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 887 postów
  • SkądSłupsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 December 2016 - 19:00

Świetnie to wygląda! Mogę prosić o parę słów z czego i jak:rolleyes:

Ciągle sledze temat i pilnie się uczę....  :rolleyes:

Cóż...czasami, żeby coś zrobić to coś innego zepsuć :P . Jeśli chodzi o te klosze to wszystko ręczna robota, oczywiście wiertła do otworów nie kręcę rencyma :) . Od tego jest wiertarka. Żadnych specjalistycznych narzędzi, pilnik, nóż, brzeszczot do metalu, papier ścierny i na koniec pasta polerska. A do zepsucia i zrobienia nowych rzeczy użyłem tego :)

337.JPG

również w zielonym kolorze, przywiezione a tak ze 25 lat temu z Niemiec.

• 0

#323 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 887 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 30 December 2016 - 15:33

Witam

Małe co nieco ale powoli do przodu. Element przejścia końcówki skrzydła do światła pozycyjnego. I powoli przymiarka do tłoczenia kabiny. Na fotce kopyto z którego robiłem formę. Docelowe kopyto do tłoczenia będzie z laminatu.

338.JPG

339.JPG

• 0

#324 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 887 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 06 January 2017 - 18:27

Witam

Powoli zabieram się za kopyto do wytłoczenia kabiny. Po kilkukrotnym wypastowaniu formy nałożenie żelkotu. Ponieważ nie miałem gotowego, za namową kolegi zrobiłem.

Żywica epoksydowa, zabarwiona tonerem do drukarki i zagęszczona Aerosilem.

340.JPG

na drugi dzień  powierzchnia przetarta grubym papierem ściernym i wylaminowana skorupa, tkanina 80g/m2 jedna warstwa do wyrównania powierzchni i mata szklana. Nie wiem jakiej gramatury, ale gruba.

341.JPG

kolejny dzień, przycięcie zgrubne krawędzi

342.JPG

na razie poleży sobie w formie i "dojrzeje", a następnie zrobię wypełnienie całości. Rozformowałem już ale nie robiłem fotki, wyszło bez problemu.  W międzyczasie dłubię drobiazgi, przygotowanie do oklejania płata, przymiarka klosza pozycyjnego.

343.JPG

• 0

#325 jetfan

jetfan
  • Modelarz
  • 215 postów
  • SkądPiaseczno k. Warszawy
  • Imię:Zbigniew

Napisano 07 January 2017 - 10:50

Obserwuję i podziwiam - naprawdę mistrzowska robota :)

ale muszę zapytać bo inaczej ciekawość mnie zeżre, dlaczego do tłoczenia kabiny nie użyjesz kopyta tylko robisz drugie z laminatu? O co chodzi?

• 0

#326 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 887 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 07 January 2017 - 11:45

Witam

Dzięki za dobre słowa :). Jeśli chodzi o kopyto, to z którego robiłem formę jest dosyć miękkie. Jak widać na fotkach jest z balsy pokrytej japonką, szpachlowane, malowane. Nie wiem jak by się zachowało w czasie tłoczenia. Ponadto, planowałem wytłaczanie kabiny na zasadzie odsysania powietrza w formie. Tak robił Kolega herkristo do Zlina. Jednak przy tej metodzie materiał jest bardzo rozciągany i w maksymalnej wysokości kabiny jest baaardzo cienki. Więc zrezygnowałem z tej metody. A ponieważ mam formę, to robię odpowiednie kopyto do wytłaczania. Ot i tyle. Będę tłoczył sam- no z pomocą Kolegi herkristo. Gdyby coś nie tak szło, ale mam nadzieję, że będzie OK, to będę musiał wysłać do kogoś, kto wytłoczy kabinę. No i wtedy kopyto musi być odpowiednio mocne.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych