Skocz do zawartości

PZL-130 Orlik TC1


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tłoczenie kabiny mam za sobą :) . Dzięki kolegom udało się. Żeby nie było tak różowo, to za trzecim razem. Pierwsza próbka przegrzana, druga niedogrzana a trzecia OK, choć z małymi problemami, trzeba było dogrzać formatkę na kopycie opalarką, stąd te farfocle wiszące pod kabiną. Ale jest. Jutro spróbujemy jeszcze raz, choć dzisiejsza w zupełności mnie zadowala. Były problemy trochę ze ssaniem, być może trzeba podłączyć drugi odkurzacz. Ale jak na warunki domowe OK.

 

post-270-0-91191100-1488660545_thumb.jpg

 

post-270-0-36193800-1488660552_thumb.jpg

 

post-270-0-31331000-1488660559_thumb.jpg

 

post-270-0-74657700-1488660566_thumb.jpg

 

post-270-0-99608500-1488660572_thumb.jpg

 

post-270-0-25902700-1488660580_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Andrzej zamontuj jakiś stary bojler żeby stworzyć podciśnienie i zawór , zały pic polega na gwałtownym wyciągnięciu powietrza wówczas tworzywo nie wystygnie.

Wiem, że tak to powinno być. Ale nie zamierzam robić żadnej produkcji seryjnej kabi, masek,  tudzież innej galanterii. Chcę dobry efekt osiągnąć w warunkach domowych. Muszę przerobić skrzynkę do odsysania, konkretnie zmniejszyć jej objętość, żeby można było w miarę szybko odessać. Po przeróbce zrobię próby tłoczenia i dam znać. I najważniejsza sprawa, niemam gdzie trzymać takich gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju,

zapłodniłeś mnie intelektualnie do zmniejszenia skrzynki vacu :)

To prawdopodobne rozwiązanie moich problemów z niedociągniętymi owiewkami (ciąg duży, szczelność jest), bo skrzynkę, mimo zeszłorocznego zmniejszenia mam ciągle dużą.

Nie chce mi się jej znowu zmniejszać, to może ją czymś wypełnię, np: odpadami MDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszę przerobić skrzynkę do odsysania, konkretnie zmniejszyć jej objętość, żeby można było w miarę szybko odessać. 

A może by podpiąć 2 dodatkowe odkurzacze i dać gęściej otworów na płycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Choć może to oczywiste to jednak o tym napiszę. Otóż moja skrzynia ssąca (nie wykonuję takiej ilości otworów) mimo zastosowania dość grubych płyt ,przy zastosowania ok 5mm przerwy między nimi ,poddawała się przy podaniu dużego podciśnienia. Płyty "sklejały się "

Warto więc wewnątrz powklejać dystanse między płytami.

W moim przypadku to były nakrętki M6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć może to oczywiste to jednak o tym napiszę. Otóż moja skrzynia ssąca (nie wykonuję takiej ilości otworów) mimo zastosowania dość grubych płyt ,przy zastosowania ok 5mm przerwy między nimi ,poddawała się przy podaniu dużego podciśnienia. Płyty "sklejały się "

Warto więc wewnątrz powklejać dystanse między płytami.

W moim przypadku to były nakrętki M6 :D

Aaaa.... o tym też myślałem, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drewnianych elektrod nie było, to sobie pokleiłem na CA :P .

 

post-270-0-14630900-1494334085_thumb.jpg

 

post-270-0-14539400-1494334095_thumb.jpg

 

post-270-0-85813900-1494334104_thumb.jpg

 

post-270-0-30072500-1494334111_thumb.jpg

 

A teraz na poważnie, ze względu na ograniczoną ilość miejsca za silnikiem, musiałem zrobić model tłumika. Nie ustalałem wcześniej kąta pod jakim jest zamocowany silnik, to tak najłatwiej mi było dopasować model tłumika. Teraz kolega przejmie model tłumika i zrobi właściwy, pewnie z duramelinium ;) .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewnianych elektrod nie było, to sobie pokleiłem na CA :P .

 

attachicon.gif363.jpg

 

attachicon.gif364.jpg

 

attachicon.gif365.jpg

 

attachicon.gif366.jpg

 

A teraz na poważnie, ze względu na ograniczoną ilość miejsca za silnikiem, musiałem zrobić model tłumika. Nie ustalałem wcześniej kąta pod jakim jest zamocowany silnik, to tak najłatwiej mi było dopasować model tłumika. Teraz kolega przejmie model tłumika i zrobi właściwy, pewnie z duramelinium ;) .

Właściwy sposób postępowania i ładna robota, uznanie  :).

Wyprowadzenie prędkich spalin łukiem pewnie zrobisz ? Kolega będzie miał troszkę zabawy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwy sposób postępowania i ładna robota, uznanie  :).

Wyprowadzenie prędkich spalin łukiem pewnie zrobisz ? Kolega będzie miał troszkę zabawy... 

Dzięki, takie szczegóły do omówienia jeszcze. Na razie tylko geometria całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno najlepszy spawacz z mojej stoczni pospawał mi TIGIEM tłumik do OS 25, grubość aluminiowych

Ścianek 2mm dał radę, ale nie było to proste (pantarei wszystko płynie)

Teraz myśle żeby kolejny tłumik połapać TIGIEM w strategicznych miejscach a resztę zalać

Spoiną typu Alumweld

Ciekaw jestem jak ten będzie pospawany i czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.