Skocz do zawartości

PZL-130 Orlik TC1


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hm.... A gdyby tak zrobić taśmowo kilka takich drewnianych tłumików i eksploatować je po kolei do naturalnego kresu ich żywota? Skoro już sklejony, dopasowany i prawie jak z metalu, to dlaczego by nie spróbować? Chociażby tak dla ciekawości.....Ile by wytrzymał i czy , np. nie było by o wiele bardziej cicho? A może powstałby rezonans, jak w tej basetli? I to dopiero było by TO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przy tak cienkich przekrojach i nietypowych materiałach najlepiej sprawdza się metoda spawania laserem. Jej zaletą jest mała emisja ciepła w czasie spawania i precyzyjne nakładanie spoiwa. Niestety ma istotną wadę, cenę. Jednak jak ktoś ma dostęp to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jaka to średnica tych rastrów/odbłyśników? Bo na oko wyglądają jakby w ich miejsce możnabyło wstawić kolimatory z diodą PowerLED a tym samym zrobić w pełni działające oświetlenie.

 

post-4712-148986976396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki mają średnicę 17mm. Nie planowałem funkcjonującego oświetlenia, nie prowadziłem nawet okablowania. Na tym etapie budowy jest to jeszcze do zrobienia (trochę by trzeba było konstrukcję "popruć"). Ale czy mi się będzie chciało :wacko: . Ponadto też ciężar dochodzi, kable, sterownik oświetlenia itd. Ale dzięki za podpowiedź :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drobiazgi, ale też trzeba je zrobić. Pokrywy serw lotek, sklejka 0,8mm + tkanina szklana 80g/m2. I jeszcze coś, ramka kabiny zrobiona była z balsy oblaminowanej tkaniną. Przemyślałem i robię formę na ramkę, może przyda się później :ph34r: . Na początek szpachlówka i podkład. 

 

post-270-0-25317300-1496345004_thumb.jpg

 

post-270-0-12734400-1496345016_thumb.jpg

 

post-270-0-04235900-1496345030_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek wyważ wstępnie model bo gdybyś musiał dokładać ołowiu na przód to prościej pospawać taki tłumik z cienkiej blaszki stalowej.Stalowy tłumik typu puszka do 26 cm benzyny waży 150 g.Blaszka 0.7 mm tzw. głęboko tłoczna (krzemowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jan za podpowiedź, ale mój będzie z duramelinium. Co do wyważenia modelu, jak będę miał już wszystko, włącznie z tłumikiem, będę wstępnie sprawdzał wyważenie. Mam możliwość przeniesienia serw steru wysokości i kierunku do tyłu i pewnie bez tego się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usztywnienie ramki z balsy 2mm i wklejone mocowania pod zawiasy. Robota tylko częściowo zrobiona. Chwilowo będzie mała przerwa w relacji bo jestem z deka poobijany i muszę dojść do siebie. Jednemu z#%^*&u palantowi bardzo śpieszyło się na drodze i zaparkował mi w kufrze auta.

 

post-270-0-23612100-1498048283_thumb.jpg

 

post-270-0-17243800-1498048290_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.