Skocz do zawartości

P51 Top Flite kit


lukasz85uk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym poprosić kolegów o radę.Mianowicie ostatnio zapragnąłem spełnić swoje marzenie i samemu zbudować makietę od podstaw.Latałem w przeszłości zestawami,zbudowałem kilka prostych konstrukcji, ale takiej własnej makiety zbudowanej w 100% nie posiadałem. Wybór padł na mustanga(założyłem ,że nawet jak nie wyjdzie będzie to okazja do zdobycia doświadczenia) nie ukrywam,że bardzo spodobała mi się przeróbka wykonana przez kolegę Cmaciek. Od samego początku założyłem, że postaram się być najbardziej dokładny i szczegółowy jak tylko potrafię, ale niestety już od początku droga prowadzi pod górę, przy konstrukcji statecznika poziomego trochę z mojej winy trochę z błędów w instrukcji użyłem złej listewki, konstruktor założył użycie trapezowej zbiegającej się ku końcom ja użyłem prostej którą jednak trochę zeszlifowałem. Błąd odkryłem po całkowitym ukończeniu statecznika poziomego, różnica między tym co mam, a tym co powinno być wynosi jakieś 1.5mm, niby niewiele ale wiem, że czasem detal może popsuć godziny ciężkiej pracy nad modelem. Zastanawiam się nad wykonaniem statecznika od nowa...Bede wdzięczny za wszelkie porady, krytykę itd...:)post-13566-0-03508700-1382906740_thumb.jpgTu widać krawędź o której mowa.post-13566-0-54188900-1382906821_thumb.jpgTutaj cały statecznik...post-13566-0-27043600-1382906806_thumb.jpgA to początki pionowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj i u jest przewaga ogromna gdy zaczyna się przygodę z poważnymi modelami jak buduje się zestaw cięty cnc bo takich błędów nie ma wtedy a człowiek się dużo uczy. co do podwozia to musisz zrobić wnęki i je wykończyć nie zapominając o wzmocnieniach pod przykręcenie podwozia. warto już wtedy mieć to podwozie. poszukaj zestawu dubro bo są dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.