Skocz do zawartości

Jaka aparatura na pierwszy raz


Zapi29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Momentami zastanawiam sie czy nie wystawic mojego Spektrma DX6i na sprzedarz puki nowy i tylko pare razy uzywani i kupic jakas 9 kanalowa ale napewno nie TURNIGY. Myslalem oczywiscie nadal o jakims Spektrum ale z kilkoma odbiornikami bo jeden model mam a spalinowy sie buduje. I bede napewno potrzebowal odbiornika z satelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie spectruma DX7 kupisz o niebo lepszego Taranis'a, który wypluwa 16kanałów, ma slot SD do aktualizacji bootloaderem/kopiowania modeli, gadaczkę, wbudowany moduł frsky'a z telemetrią która obsługuje multiwii, eleresa, baseflight'a.

Zobacz rencejze Bruce'a, szczegółowo wymienia wszystkie ficzery radia.

Niestety spectrum poza nazwą niczego nie oferuje, może oprócz przestarzałego dsm2 i dsmx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, Chciałem trochę odkopać temat, zastanawiam się nad kupnem drugiego nadajnika do samolotu F4U Corsarz z HH potrzeba mi minimum 6 kanałów, rozważam różne opcje takie jak zakup markowego sprzętu np. Graupner Mx 16s lub Sanwa RDS8000 i przerobienie go na 2,4 GHZ lub zakup nowego w cenie około 400-500 zł. Zwracam się tu o opinie szczególnie do posiadaczy tychże markowych modeli nadajników czy warto nadal w nie inwestować czy jednak ich czas już przeminął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się przydadzą moje spostrzeżenia dotyczące Sanwy RDS8000. Kupiłem ją już ponad rok temu jako używaną na forum w cenie ok. 200 zł. Miała uszkodzony koszyk na baterię i urwany plastik od jednego przełącznika - nie mogę jednak z tego powodu mówić o jej nie trwałości, ponieważ nie wiem jak była używana. 

Właśnie w tym tygodniu odpaliłem ją i sprawdzałem model w domu, nie działały lotki, sprawdzam w ustawieniach - nic, rozkręciłem ją i kabelek od potencjometru się urwał, z tego co można wywnioskować już drugi raz - widać ewidentne ślady naprawy przez poprzedniego właściciela, szybkie lutowanie i już działa. ostrzegam jednak, bo już gdzieś chyba widziałem, że to się u niej zdarza. Oprócz tego do niczego nie mogę się przyczepić, plastik sprawia wrażenie bardzo solidne, wszystkie przyciski działają ok, drążki również bardzo przyjemnie się poruszają. Jeśli chodzi o ilość ustawień, do modelu samolotu na pewno jest wystarczająca, możemy miksować wiele kanałów i sporo innych rzeczy, w trybie Heli jest ich chyba więcej, ale niestety na tym się jeszcze nie znam :). Nie wiem również jak aparatura sprawdza się w wielowirnikowcach. System nigdy mi się nie zaciął, nigdy nie straciłem zasięgu, do kilometra możemy na spokojnie latać (pewnie i więcej). Może brakować w niej pokręteł, ponieważ oprócz 4 głównych kanałów, trzy mają po dwa stany a jeden - trzy. Oferta odbiorników jest moim zdaniem dość kiepska i to jest chyba główny problem, wiele systemów posiada odbiorniki w  stylu SBUS tutaj chyba takich nie ma. Wiele gotowych modeli z Chin posiada do wyboru odbiornik kompatybilny z różnymi systemami RC, z Sanwą się jeszcze nie spotkałem. Jest raczej mało nowoczesna i nie zbyt popularna. Nie sposób jej nie polecić, przynajmniej w takiej cene w jakiej kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, akurat mam do sprzedania aparaturę Futaba T9CAP, moduł wymieniony na FrSky DFT 2,4Ghz, odbiorniki są po ok 150zł.

Aparatura posiada całkiem bogate oprogramowanie, boczne "slidery" rewelacyjne np do sterowania klapami itp itd, sprzedaję ponieważ przesiadłem się na Hitec'a Aurorę.

Tutaj jest więcej informacji http://pfmrc.eu/index.php?/topic/65812-s-aparatura-futaba-t9cap-frsky-pakiet-nadajnika-lipo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są cztery główne "szkoły zakupu" nadajników, które da sie zaobserwować:

 

1. Kupujemy najtańsze i najbardzie popularne i latamy na nich przez wiele lat.

 

2. Kupujemy najtańsze a jak się nam latanie spodoba i wiemy już czego wymagamy od nadajnika sprzedajemy je osobom z grupy 1 lub 2 a sami kupujemy ten właściwy.

 

3. Kupujemy tani ale rozwojowy, tj. firmy która produkuje kilka nadajników o różnym zaawansowaniu i kompatybilnych odbiornikach aby w przyszłości przejść na wyższy model nadajnika i nie stracić pieniędzy włożonych w odbiorniki.

 

4. Kupujemy aparaturę "naszych marzeń" i albo trafiliśmy w model albo żałujemy, sprzedajemy i kupujemy inną. W tej grupie często szukamy tańszej, używanej z drugiej ręki ale dobrej jakości.

 

 

Każda opcja jest dobra :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć

 

Zbieram się budowania latającego skrzydła (będę chciał zrobić coś na wzór tego -> https://www.youtube.com/watch?v=CuvKd5bPY3I zrobił bym ten z poradnika delty w 120 minut ale linki do wszystkiego są nie aktualne).

Trafiłem na promocję aparatury -> https://www.banggood.com/IRangeX-iRX-i6X-2_4GHz-10CH-AFHDS-2A-RC-Transmitter-With-A8S-Receiver-p-1119005.html?utm_campaign=CebulaPromo&p=ZC18043039474201511E&zf=3039474 Jest dostępna w cenie 40$.

Opłaca się kupować ten model (ma podobno 10 kanałów) z takim mini odbiornikiem? Da się w jakiś prosty sposób go obsłużyć/ustawić (z tego co widzę to nie ma on standardowych wyprowadzeń)?

Czy będzie pasować pod latające skrzydło? Czy może brać jakąś 4 kanałówkę z naszych sklepów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup sobie oryginał https://www.banggood.com/IRangeX-iRX-i6X-2_4GHz-10CH-AFHDS-2A-RC-Transmitter-With-A8S-Receiver-p-1119005.html

Albo  w Polsce np http://allegro.pl/aparatura-flysky-fs-i6x-10ch-2-4ghz-mode-2-ia6b-i6801862408.html

Zwróć uwagę na X, bo wersja bez X ma 6 kanałów.

Samo w sobie radio godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A do czego? 

Jak widzisz i6S z mocowaniem na tablet/telefon jest dedykowana dla dronowcow.

Z tego co widze to jest to nic innego jak Turnigy Evolution zapakowane w "normalny" ale nadal odjechany ksztalt. Ma dotykowy ekran - widzialem jak to dziala w rzeczywistosci - mozna sie przyzwyczaic. 

 

Natomiast i6X to "zwykle" radyjko.

 

Obydwa bardzo dobre na poczatek. Wybor to niestety osobiste preferencje - ktora Ci sie bardziej podoba. Niemniej I6X jest bardziej popularna i gdybys chcial sie jej kiedys pozbyc i kupic cos innego z i6X bedzie latwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.