Skocz do zawartości

Nowy Rekord Swiata F3F


Wiesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Klif ma jedyne 100m wysokości i wiatr 24m/s Jeśli naładowany na 3570g szybowiec o rozpiętości 2,5m wznosi się pionowo po starcie niczym korek od szampana to nie mamy o czym mówić . To jest miejsce na bicie rekordów wystarczy zobaczyć że większość czasów oscyluje tam w zakresie 30 sekund gdy w warunkach europejskich takie czasy są w zasadzie rzadkością a zawodnicy którzy tam latają te 2x.xx w warunkach europejskich nie zrobią podobnych czasów bo nie ma zboczy ,które takie latanie umożliwiają w Europie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie masakra !!!!!!!!!!!!!!!!!

Klasa mistrzowska :)

Chciałbym to zobaczyć na żywca :)

 

Zapraszam zatem na zawody F3F w kraju.

Zdarza się że warunki pozwalają na latanie bardzo widowiskowe i szybkie.

A jak sa to zawody międzynarodowe to emocja gwarantowane.

Oczywiście rzadko są takie warunki na zawody ale ... zawsze można trafić poza zawodami na 10 m/s i emocje też są zacne.

Ten rekord robi wrażenie ... ale nic nadzwyczajnego dla odważnego i wytrenowanego zawodnika.

W kraju są zawodnicy którzy zbliżają się do takich wyników, oczywiście o warunki takie troszkę trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem kto sie zbliża, ale co do wspólnego latania to masz racje. Pewnie jutro cos zaproponuje na f3f.zielnik.karpacz.pl. I zainteresowanych zapraszam do dyskusji i działania. Zależy mi na aktywnym uczestnictwu zorganizowanych zboczeńców z Trojmiasta, Bydgoszczy, Łodzi i z południa kraju (Jelenia, Nowy Sącz) oraz oczywiście innych zapaleńców mniej zorganizowanych :)

 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
Ten rekord robi wrażenie ... ale nic nadzwyczajnego dla odważnego i wytrenowanego zawodnika. W kraju są zawodnicy którzy zbliżają się do takich wyników, oczywiście o warunki takie troszkę trudniej.
Coś chyba Paweł przeoczyłem ,bo nie mam pojęcia o kim myślisz . U nas sporadycznie lata się minimalnie poniżej 40 i nie pamiętam by ktoś poleciał poniżej 36 a tam wynik jest poniżej 25 !!! . Polskich zawodników ,którzy przekroczyli na zawodach przy regulaminowej 100m bazie wynik poniżej 40 można policzyć na palcach jednej ręki reszta lata 40+++ a są tacy , którzy na te 40 tylko lecieli . To jest Paweł tak że każdy kto coś tam lata myśli że takie wyniki to się robi ot tak sobie i jak ja sobie kupię taki model to też będę tak latał , ale takie gadki to można włożyć między bajeczki i pierwsze zawody zweryfikują bardzo szybko umiejętności kolejnego który przez kolejne dwa lata będzie snuł bajeczki jak to leciał na 40 , tyle że nie doleciał ... Więcej zatem pokory wynik jest fenomenalny i niewykonalny w naszych warunkach do tego trzeba mieć taki klif , model , i przede wszystkim umiejętności ,które zdobywa się trenując w takim miejscu .
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a kiedy lataliście przy 23 m/s ? W takich warunkach na klifie ?

Ja też nigdy, ale jestem przekonany że po kliku dniach treningu by się dało, wszak nie latacie pierwszy dzień.

Troszkę wiary, 35 sekund w zasięgu macie przy 15 metrach, to przy 23 ... ???

A oczywiście myślałem tylko o zawodowcach :)

Wynik jest oczywiście fenomenalny ale kto nie próbuje i nie wierzy to nigdy nie osiągnie tego co chce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Zastanawiam się na podstawie czego wyciągnąłeś te wnioski , bo zdecydowanie nie na podstawie własnych doświadczeń z lataniem przy 15 nie wspomnę już o 25m/s . Przy ponad 20m/s latałem wiele razy , ale ani razu nie powiem że było łatwiej latać szybko ... Przy wietrze powyżej 10 jesteś jak saper tyle że ryzykujesz życiem modelu nie swoim . Każde złe lądowanie może być ostatnim ... A ty tak beztrosko piszesz 35s zapakuj dingo do pełna i polataj w takim wietrze i przede wszystkim wyląduj 4,5 kg walcem bez strat . Musisz Paweł troszkę z nami polatać zawodniczo bo masz modele i latasz całkiem nie źle i w przeciwieństwie do niektórych ,którzy nie rokują nadziei poprawy umiejętności z ciebie mogą być ludzie , wymaga to troszkę pracy i samozaparcia . Skorzystaj z bezinteresownej pomocy kierownika i lataj z nim jak się tylko da i przede wszystkim słuchaj co mówi bo wiedzą i umiejętnościami znacznie cię wyprzedza . O lataniu 3X pogadamy jak choć raz na zawodach palniesz te 3X.XX . Sam zrozumiesz że to co piszesz teraz to jakieś brednie wyssane z palca .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku mówi że leciało 36, kilku chciało polecieć 40, ale nie wyszło. Z dużych zawodów (Eurotour, WordCup) to najszybszy chyba był tegoroczny wynik Andrzeja 38,36s. Ale mogę się mylić. Na ostatnich MP czasy były znaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaacznie odbiegające od tych rekordowych

Najlepszy wynik uzyskany w czasie zawodów organizowanych w Polsce przez zagranicznego zawodnika to 31,29s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapraszam zatem na zawody F3F w kraju.

Zdarza się że warunki pozwalają na latanie bardzo widowiskowe i szybkie.

A jak sa to zawody międzynarodowe to emocja gwarantowane.

Oczywiście rzadko są takie warunki na zawody ale ... zawsze można trafić poza zawodami na 10 m/s i emocje też są zacne.

Ten rekord robi wrażenie ... ale nic nadzwyczajnego dla odważnego i wytrenowanego zawodnika.

W kraju są zawodnicy którzy zbliżają się do takich wyników, oczywiście o warunki takie troszkę trudniej.

 

Dzieki ale poszukam tutaj, na razie znalazłem w klubie obok Gościa latającego poniżej 30 sekund :) Rekord UK to 26 z kawałkiem. Nawet te 30 na pewno mnie oszołomi jesli uda mi się kiedyś to zobaczyć. Kontakt z tutejszym F3Fem już nawiązałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.