Skocz do zawartości

Odbiorniki Graupnera z Gyro w sprzedaży


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 czy do Aparatury Graupner MZ-18 można włożyć akumulator o większej pojemności takie jak np. w MZ-24 lub w MZ-24PRO?

Cześć !

Zwykle robię pakiety z Li-ionek do aparatur. Ma to dwie te same wady i zalety zarazem : bardzo długi czas pracy nadajnika i rozpieszczenie użytkownika, który zapomina po jakimś czasie, że kiedyś w końcu jednak trzeba to-to naładować  :D. W sposób dość dotkliwy może to pouczyć tegoż użytkownika, że nie należy ignorować pikania ostrzeżenia UVLO (undervoltage lockout - rozłączenie zasilania przy zbyt niskim napięciu, tu dla ochrony ogniwek Li-ion przed głębokim rozładowaniem). Ale jak tu sobie nie pofolgować, gdy od pierwszego zapikania do rzeczywistego końca prądu to wiadomo, że tak ze dwie godziny latania jeszcze na przykład ?

Praktyka wykazała, że sporo typów ogniw Li-ion jest dostatecznie niewrażliwa na długotrwałe pozostawanie w stanie wysokiego ładunku, czyli powyżej 3,9 V, co w praktyce jest wręcz pewne, że wystąpi.

Jaki fabrycznie masz aku w tej MZ-18 i ile tam jest rzeczywiście miejsca na coś pojemniejszego ? (z fotką trzeba zaczekać do usunięcia chwilowej niesprawności systemu info obsługi forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest ni-mh 2000 mAh i dość szybko się rozładowuje. Ja zamiast ogniw Li-on zastanawiałem się nad ogniwami Li-Po bo po prostu takich jest większy wybór. Co do ilości miejsca na pakiet to ciężko stwierdzić bo "schowanko" na baterie jest bardzo nieregularne. Weszło by coś o wymiarach 65x50x14 albo 90x43x14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest ni-mh 2000 mAh i dość szybko się rozładowuje. Ja zamiast ogniw Li-on zastanawiałem się nad ogniwami Li-Po bo po prostu takich jest większy wybór. Co do ilości miejsca na pakiet to ciężko stwierdzić bo "schowanko" na baterie jest bardzo nieregularne. Weszło by coś o wymiarach 65x50x14 albo 90x43x14.

Uuu... Te 14mm chudo troszkę, najpowszechniejsza Li-ionka ma ok. fi 19,5 w ubranku i ok. 67...68,5 długości ze złączkami. Trzeba się rozejrzeć za Lipolkami, ale tymi o dużej gęstości energii. Są w handlu jako pakiety do nadajników. Ceny dość zróżnicowane.

W Futabie F10J podciąłem nieco klapkę i weszły dwa ogniwka 18650 / 3400 mAh w miejsce zdechłego NiMH-a, który swoim zwyczajem miał dużą upływność własną i trzeba było go dokarmiać tuż przed lataniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem li-ony fi 16mm x 34mm o pojemności 5800mAh i coś mi się wierzyć nie chce w tą pojemność. Poza tym przy cenie 5,99 za sztuke to musi być straszny badziew, ale jakbym pokombinował z klapką to zmieszcze 5 albo 6 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem li-ony fi 16mm x 34mm o pojemności 5800mAh i coś mi się wierzyć nie chce w tą pojemność. Poza tym przy cenie 5,99 za sztuke to musi być straszny badziew, ale jakbym pokombinował z klapką to zmieszcze 5 albo 6 sztuk.

... a wewnątrz dość kosztowne powietrze albo rekordowo drogi mały kondensatorek elektrolityczny dla symulki ładowania, czasem piasek dla ciężaru. Znana sprawa, jest o tym cały temat na którymś Forum, z obrazkami dla nie mogących uwierzyć w tak bezczelne oszustwo. NIE ISTNIEJĄ w chwili obecnej na rynku akumulatory Li-ion o gęstości energii powyżej 220 Wh/kg (pryzmatyczne specjalne, firmowane przez  Panasonic, LG i Sanyo ; drogie). Praktycznie 3400 deklarowane, 3520 mAh rzeczywiste początkowe Panasonica z rozmiaru 18650 to szczyt tej gęstości (waży ok. 45 gramów) wg. stanu rynku na kwiecień b.r. Niebotyczne pojemności przy śmiesznej cenie to hak na hobbystów / entuzjastów o niedostatecznej wiedzy w temacie. 

Więc albo nie kombinuj z tą klapką przedwcześnie, albo przekonaj się na własne oczy - łatwo to rozpruć, żeby zajrzeć do środka. Wcześniej możesz zażądać karty wyrobu lub gwarancji na piśmie, to Twoje niezbywalne prawo, odmowa jest podstawą do zaskarżenia do UOKiK lub wprost sądu, jeżeli wyrób może być niebezpieczny dla zdrowia lub środowiska - a ten bezsprzecznie jest takim. Zobacz, co odpowiedzą i czy w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie udało się zmieści też oryginał o pojemności 6000mAh. Trochę był to wyczyn więc nie wiem czy polecać. Pakiet trzeba było oskurować z folii i wcisnąć, ładowarką też ładowalem na 2 razy bo miałem zbyt duże ograniczenie czasu ładowania na ladowarce. Ale nadajnik chodził na takim pakiecie dłuuugo :-)  http://www.nastik.pl/pakiet-graupner-6000mah-liio-p-5845.html  Wesja 4000mAh będzie rozsądniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić za 100zl dobre zyrko z autostabilizacją po prostu?

 

 

A możesz polecić jakiś konkretny, sprawdzony model? I czy do Aparatury Graupner MZ-18 można włożyć akumulator o większej pojemności takie jak np. w MZ-24 lub w MZ-24PRO?

 

Ja  mam między innymi to:

http://www.banggood.com/Hobby-Eagle-A3-Super-II-6-Axis-Programmable-Airplane-Gyro-w-Auto-Recovery-p-991417.html?rmmds=myorder

 

Banalnie proste w ustawieniu działa prawidłowo.

Oczywiście jest tego więcej i pewnie niektóre sa lepsza, ale podaje te na  którym aktualnie latam i nie mam żadnych ALE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  mam między innymi to:

http://www.banggood.com/Hobby-Eagle-A3-Super-II-6-Axis-Programmable-Airplane-Gyro-w-Auto-Recovery-p-991417.html?rmmds=myorder

 

Banalnie proste w ustawieniu działa prawidłowo.

Oczywiście jest tego więcej i pewnie niektóre sa lepsza, ale podaje te na  którym aktualnie latam i nie mam żadnych ALE.

Polecano mi na innym forum właśnie ten stabilizator lotu jako jeden z najlepszych w rozsądnych cenach, więc też przymierzam się do zakupu i bliższego zapoznania z nim. 

Ewentualne wołanie o pomoc/wskazówki do Waszmości Mirosława będzie możliwe ?

Mirku, czym latasz podpartym tym urządzonkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie trzeba zaopatrzyć się w osobny stabilizator tylko będę musiał kupić wersje razem z tą kartą programującą za niecałe 200zł.

 

http://www.banggood.com/Hobbyeagle-A3-Super-2_0-II-3-Axis-Gyro-Flight-Controller-Stabilizer-p-975058.html

 

ale co tam święta idą to będę miał prezent pod choinke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ta karta? Nie masz komputera? ;)

Wg mnie to zbędny wydatek, skoro możesz  podpiąć pod  komputer i wszystko poustawiać.

 

Natomiast jeśli masz jakieś ograniczenie z zabraniem lapka na pole, mozesz zamówić tego:

http://www.banggood.com/Hobby-Eagle-A3-3-Axis-Gyro-Airplane-Flight-Controller-Stabilizer-p-971645.html?rmmds=search

 

Tego mam w innym samolocie. Od strony funkcjonalnej to to samo. Od strony jakości działania w locie też.

Główną (jeśli nie jedyną) różnicą pomiędzy tym a wcześniejszym jest forma ustawien. Tutaj ustawiasz wbudowanym guzikiem i pokrętłami więc możesz to zrobić zawsze i wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spisuje ? Rzeczywiście utrzymuje poziomy tor lotu ?

Nie próbowałeś rozeznawać możliwości uzyskania quasi-failsafe w postaci przejścia do poziomego krążenia po utracie łączności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem li-ony fi 16mm x 34mm o pojemności 5800mAh i coś mi się wierzyć nie chce w tą pojemność. Poza tym przy cenie 5,99 za sztuke to musi być straszny badziew, ale jakbym pokombinował z klapką to zmieszcze 5 albo 6 sztuk.

 

Nie kombinować tylko kupić i zapomnieć o problemie. No chyba, że zakupiłeś radio z myślą, że nigdy do niego nie dołożysz ani złotówki i stąd problem  B) 

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=183_488&products_id=16903&language=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spisuje ? Rzeczywiście utrzymuje poziomy tor lotu ?

Nie próbowałeś rozeznawać możliwości uzyskania quasi-failsafe w postaci przejścia do poziomego krążenia po utracie łączności ?

 

Tak, utrzymuje. Zobacz ten film:

Guardiana właczyłem w 1:30. Zobacz jak wygląda pierwszy nawrót po włęczeniu. Nie podpierałem sterem wysokości, tylko lotki.

Fail-safe nie da się na nim zrealizować. FS mam zrobiony na odbiorniku GR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, utrzymuje. Zobacz ten film:

 FS mam zrobiony na odbiorniku GR.

No tak, jest różnica trudna do przeoczenia. Wydaje mi się, że widać jak Guardian operuje SW w zakręcie. Nie mogłem dostrzec, czy bardzo wiało - moje zainteresowanie stabilizatorami lotu wynika głównie z przewagi wietrznej pogody (5...8 m/s) nad spokojniejszymi dniami (1...2 m/s) do latania. Nad tym "moim" terenem robią się dziwne wiry, kotły i uskoki w wietrzne dni, czasem trudno nadążyć z reakcjami na te niespodzianki. Na wietrze Guardian też tak dobrze ogarnia sytuację ?

Z tematu "Failsafe in practic use" będę musiał przebyć szkolenie, bo dobrze byłoby wiedzieć i mieć na wszelki wypadek. Ale dobre, niezawodne i już wypraktykowane. Sam dumam nad ultradżwiękowym.

Jak działa ten w Graupim ? (Sorry Kuba za OT, ale nie tak całkiem - prawo i rozsądek  ;)). 

Dzięki za filmik  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia. 

I urwaną jedną lotkę też ogarnia ;-)

 

Noo... ślicznie  :blink: . W zasadzie to nie powinien być zdolny do lotu. Ten próbny przelot to dla wykazania, że niemożliwe nie istnieje  ;) ?

A tak ogólnie, to bardzo ładny Wicherek. I dobrze lata, w poprzednim filmiku przed załączeniem stabilizacji też leciał "smoothly". No, nie sam z siebie oczywiście  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.