Skocz do zawartości

Tłumaczenie Opentx i comapnion9x


jpd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zaczął się w temacie o taranisie ale uznałem ze dotyczy on większego grona użytkowników forum który noga tam nie zaglądać.

 

Zakończyłem tłumaczenie companion9x - tłumaczenie będzie w wersji oficjalniej 1.52. Aktualnie można pobrać wersję nieoficjalną kompilowaną przeze mnie pod windowsy z mojego chomika :http://chomikuj.pl/tester99/Companion9x

 

Aktualnie w repozytorium opentx jest wstępna przymiarka do tłumaczenia na polski oprogramowania radia :

Tutaj są pewne problem nie z samym tłumaczeniem ale z ograniczeniami narzuconymi przez radio : przede wszystkim chodzi o długość napisów i z językiem polskim bo jak sensownie skrócić do 5ciu znaków napis "Wszytkie" żeby jeszcze miał sens.

 

Druga rzecz to tłumaczenie komunikatów głosowych - nagrane mam w praktyce wszystkie jeszcze siedzę nad modułem gramatyki by nie słyszeć na lotnisku :

"dwa tysiąc sto dwadzieścia trzy stopa".

 

Zapraszam do korzystania z mojego tłumaczenia i proszę o uwagi dot. błędów i niekonsekwencji (inaczej przetłumaczone w companion9x inaczej w opentx)

Nie koniecznie na pw coby nie powtarzać zgłaszania tych samych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No pięknie, jeszcze trochę i będziemy mieli całkiem spolszczone radio :) Gratuluję!

 

Przeglądając pl.h.txt na opentx zauważyłem parę literówek. Może dopiszę jako uwagi do pliku (code review)?

 

Dzięki za zwrócenie uwagi.

Tam było więcej problemów, generalnie jest spory problem z tłumaczeniem tego. Na ten moment proponuję nic nie poprawiać z tego powodu ze w zasadzie to co jest na svnie jest już mocno przestarzałe - bo na ten moment nie mam uprawnień commita na opentx a testy i poprawki wprowadzam u siebie na bieżąco .. dziś będę flashował radio romem pl i potestuję głosy i napisy już na żywym radiu - potem co będę miał to wrzucę na chomika jest szansa ze przed 24 będzie można samemu się przekonać co i jak.

Dziś poleci tez update companion9x żeby można było wybierać w ustawieniach język polski + trochę poprawek.

 

Comapnion9x nie został zupdatowany na razie ale ...

 

Moje radio już do mnie i pisze i gada po polsku :):) :)

 

Polskojęzyczny rom do taranisa właśnie pojawił się u mnie na chomiku :http://chomikuj.pl/tester99/opentx

Dodatkowo są tam tez pliki wav które mówią po polsku. Głosowe informowanie o wartościach telemetrycznych również działa.

 

Nowa wersja companion9x (v06) - jest na chomiku - uwzględniania język polski w wyborze dźwięków i w wyborze menu w radiu + drobne poprawki które zauważyłem .

Edytowane przez jpd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie wgrałem nowy firmware do 9x i zauważyłem dość istotny błąd w opisie przełączników w menu Miksery. Przełączniki Lotki i SW są zamienione ze sobą. Gdy w mikserze wybiorę przełącznik Lotki to w nadajniku przełączyć mogę za pomocą ELE czyli SW (i oczywiście odwrotnie). Opisy tych samych elementów w aplikacji companion9x są poprawne. Jest też trochę nie ciekawe wyświetlanie dłuższych nazw w menu, ale na to rady nie ma, chyba żeby zachować niektóre określenia w oryginale. Genralnie chyba trzeba wrócić do angielskiej wersji językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie;

Piszę w imieniu kolegi, który posiada Turnigy 9XR, Chce tam dołączyć moduł FrSky 2,4GHz z telemetrią i zadał pytanie czy i jak wgrać do niego soft OpenTX no i czy po tej operacji radio będzie mu też gadało po polsku i pisało po polsku tak Jak Taranis?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisało po polsku : tak - jeśli wybierze kompilację PL, gadało tak jeśli ustawi pliki dźwiękowe PL - pod warunkiem ze bazowo umie gadać. (fizycznie nie znam tego radia).

Jak wgrać ? O ile am dobre informacji od użytkownika tego radia to wgrywa sie toto normalnie nie trzeba nic kombinować z kablami - ale to informacja nie sprawdzona przeze mnie osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dodania modułu audio i głośnika radio nie będzie gadało. Aby była wyświetlana telemetria, potrzebna jest drobna przeróbka na płycie radia. Oprogramowanie wgrywa za pomocą przejściówki USBasp (kabel ma być zakończony wtykiem 6 pin) i nie ma z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.