Skocz do zawartości

messerschmitt bf 109e ... a co mi z tego wyjdzie to sam nie wiem


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bf-109E-3-pilot.jpg

 

Absolutnie nie przeczę że zadowolenie jest najważniejsze -chciałem tylko pokazać ci na co patrzeć i jak to widzieć bu móc odtwarzać coś niekoniecznie identycznego ale przynajmniej mającego ducha pierwowzoru -a że model wyszedł ci absolutnie fajnie, czysto i schludnie i mimo ze to nie miała to być makieta namawiam cie na pociągnięcie tych kilku detali które zwiększa wizualną atrakcyjność.

Rysunek rysunkiem- to nie plan samolotu tylko schemat malowania z jakiegoś plastikowego modelu ,trzeba szukać "szerzej" ,porównywać rysunki z różnych źródeł ,oglądać fotografie....bez względu na stopień podobieństwa jaki chcemy wykonać.

 

PS -ramka powinna być w kolorze kamuflażu -czyli z tego zielonego którego użyłeś na kamo a widzę u ciebie ciemny szary :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert za link przyda się z pewnością :)

Sławku dziękuje i jak to się mówi co złego to nie ja ;) mam nadzieję że z biegiem czasu jak również z kolejnymi budowami moich modeli w końcu nabędę doświadczenia jak i większych zdolności manualnych co przełoży się na większe dbanie o szczegóły z mojej strony ... co do koloru ramki masz 100% racji tutaj dałem ciała po całej linii ... jakoś mi w podświadomości utkwiło że ramka ma ciemniejszy kolor jak poszycie :( ... kolor ramki raczej do poprawy ... tutaj nawet nie próbuje się usprawiedliwiać.

a jeszcze dzisiaj w myśl tegoż zdjęcia

post-8897-0-65566500-1387644221.jpg

 

udało mi się namalować czerwone linie biegnące na skrzydle ... szczerze mówiąc to nie mam pojęcia do czego one służyły ? Wyznaczały obszar do którego momentu można było postawić nogę ?

 

co do czerwonych linii - oczywiście mogły by być ciut węższe ... chciałem dobrze a wyszło jak zawsze :lol:

post-8897-0-97072000-1387643808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem-wyszły za szerokie , ale tym bym się nie przejmował - ożywiają model.

Szkoda tylko ze zrezygnowałeś z drugiego koloru kamuflażu góry płatowca, ale to był tylko troszkę ciemniejszy szary wiec te ustępstwo jest wybaczalne. :)

Popraw kabinę proszę :) pleassssseee!! to jest wisienka na torcie (ktoś już tak określał kabinę w modelu)

Gdyby mi się nie podobał twój model nie jęczał bym tyle :)

To nie piankowy kombat tylko solidny balsowy model więc grzechem by było zrobić kabinę tylko "z grubsza" podobną .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dowód że wziąłem sobie słowa Sławka do siebie przedstawiam pokrótce częściową historię powstawania nowego kopyta i mam nadzieję już ostatniego :)

Kanciastość kabiny Me 109 jest dla mnie zmorą ... a myślałem że będzie na odwrót ;)

wracając do kopyta ...

wycięty blok balsowy i naniesione linie dla lepszej orientacji ze szlifowaniem

post-8897-0-14463400-1387720235_thumb.jpg

 

pierwsze zacząłem szlifować boki przy przedniej szybie

post-8897-0-14754300-1387720237_thumb.jpg

 

potem przeszlifowałem boki kopyto co niestety okazało się błędem ponieważ za bardzo uszczuplił się przód kopyta

post-8897-0-20761200-1387720239_thumb.jpg

 

pierwsze należało oszlifować boki kopyta a później brać się za szlifowanie przodu ... więc szybka naprawa czyli dokleiłem po kawałku balsy 8 mm dla wyrównania

post-8897-0-66887500-1387720241_thumb.jpg

 

No teraz mam nadzieję że Sławek choć troszeczkę naleję ciepłej wody do kubła na zimną wodę zanim ją na mnie wyleje :P ... oczywiście takie żart Sławku bez urazy :) bardzo sobie cenie Twoje uwagi tylko do mnie czasami długo to dociera ;)

post-8897-0-33769100-1387720244_thumb.jpg

 

post-8897-0-82391000-1387720246_thumb.jpg

 

te nieszczęsne trójkąciki mam zamiar delikatnie naciąć żeby łatwiej się odgięły jak będę łączył owiewkę z podłogą ... mam nadzieję że mi to wyjdzie ;)

 

teraz powiększam kopyto

post-8897-0-27205500-1387720249_thumb.jpg

 

no jak dobrze pójdzie to może jeszcze dzisiaj uda mi się zdjąć odcisk

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę bym bardziej zwęził górę ale tak też może zostać.

A trójkąciki- może "oszklij" nimi kadłub oddzielnie -wklej listewki jako ich górna rama (tam gdzie byś próbował je zagiąć ) za razem będą podstawą dla przodu kabiny.

Jeśli będziesz robił wersje "wyginaną" nie zapomnij zostawić więcej "szkła w okolicy trójkącików bo wyciete równo z kabina nie zakryją po odgięciu tych rogów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wersja z oszkleniem też fajna troszeczkę więcej roboty ale może być ... a co do zostawienia więcej mięsa o tym pamiętam cały czas :) Teraz klei się spód kopyto znaczy jeszcze powiększam jego podstawę na zdjęciu tego nie ma ... ogólnie pierwsze będę chciał zrobić wersję z odgięciem jak nie będzie wychodzić to skłonie się w kierunku wklejenia oszklenia.

Pilota mam również w planach pomniejszyć po faktycznie jest ciut za duży.

RAFALR30 podesłał mi kiedyś tegoż jego mościa i z pewnością będzie zmiana pilota

post-8897-0-78281100-1387723708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny pilot...

 

W tej chwili robię P11, kleję, dłubię, wiercę, tnę i inne takie. Już sobie postanowiłem, że następny będzie Spitfire w skali 1:6. Czemu akurat takiej? Bo mam ochotę wsadzić do niego to:

http://www.studio88.co.uk/acatalog/large_orig_raf_irvine.jpg

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie makieta w takiej rozpiętości to i tak bardzo duży model :) muszę się kiedyś wybrać na jakieś zawody makiet pooglądać bo jeszcze nie miałem takiej możliwości.

 

(...)

no jak dobrze pójdzie to może jeszcze dzisiaj uda mi się zdjąć odcisk

 

CDN ...

 

i jak powiedział tak zrobił :) ...

post-8897-0-29538600-1387730802_thumb.jpg

 

wczesne przymiarki dają nadzieję że uda się zrobić kabinkę w całości bez konieczności odcinania tych trójkącików ... idę grzebać dalej :)

 

 

EDIT ...

 

no to uda się zrobić owiewkę z całości ... wcześniej tylko delikatnie przejechałem raz nożykiem od wewnętrznej strony żeby się lepiej zagięło ... walka trwa :)

post-8897-0-21663600-1387734446_thumb.jpg

 

CDN ...

Edytowane przez przemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wigilia a ja w końcu skończyłem kabinkę :) i muszę przyznać że z tej jestem bardziej zadowolony jak z poprzedniej ... jednak warto było posłuchać "marudzenia" Sławka :) ... Sławku dziękuje, dziękuje po sto kroć dziękuje za wiercenie dziury w brzuchu bo warto było Ciebie posłuchać :)

a tym czasem nowa kabina :)

 

post-8897-0-90203400-1387890705_thumb.jpg

 

post-8897-0-80519700-1387890707_thumb.jpg

 

i porównanie starej z nową :)

post-8897-0-91973300-1387890702_thumb.jpg

 

Jak widać pilot uległ zmianie i zmniejszeniu ... dzisiaj wklejam kabinę już na stałe :)

 

przy okazji pomalowałem wydech i wlot powietrza

post-8897-0-36496200-1387894585_thumb.jpg

 

CDN ...

 

Korzystając z okazji chciałem życzyć wszystkim śledzącym wątek jak również zaglądającym do wątku zdrowych i wesołych świąt bożego narodzenia i oczywiście jak najmniej kretów w nadchodzącym nowym roku :)

Pozdrawiam przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 1 ja zawsze mam rację

pkt 2 jeśli nie mam racji patrz pkt 1

:P

A teraz na poważnie -taki drobiazg, niemal kosmetyczna zmiana a model nabrał innego wyglądu i o to mi chodziło .

Pomijam dalsze drobne błędy ,to już niema znaczenia -nie miała być makieta ale charakterku chyba ma teraz troszkę więcej.

Jak by mi ktoś pokazał samą tę pierwszą kabinę nie bardzo bym mógł określić z jakiego to samolotu a druga- tu już komentarz zbędny :)

Gratulacje i cieszę się że mogłem wpłynąć choć troszkę na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 1 ja zawsze mam rację

pkt 2 jeśli nie mam racji patrz pkt 1

(...)

 

znam to porzekadło z autopsji ... w służbach mundurowych to świętość ;)

 

(...)

Gratulacje i cieszę się że mogłem wpłynąć choć troszkę na efekt końcowy.

 

Dziękuje i jeszcze raz dziękuje za okazaną pomoc Sławku :)

 

Ależ piękna maszyna!

 

A za to też dziękuje :) Jak mesio poleci i będzie fajnie latał no to trzeba budować coś z drugiej strony konfliktu żeby mój stojak na model nie był zdominowany przez Luftwaffe :P ... już nawet wiem co konkretnie, plany zassane wystarczy tylko zanieść do druku ;)

 

Co do modelu to dzisiaj pomalowałem śmigło (APC 9x4,5) i kołpak

post-8897-0-52439800-1387966883_thumb.jpg

 

i przy okazji delikatnie namieszałem na masce

post-8897-0-85020900-1387966890_thumb.jpg

 

post-8897-0-63222800-1387966888_thumb.jpg

 

post-8897-0-78100900-1387966886_thumb.jpg

 

 

 

umiejscowienie pakietu

post-8897-0-73993600-1387966895_thumb.jpg

 

Model ładnie się wyważa pakietem 3S 1300 :) oczywiście model wyważałem do góry nogami (sądzę że tak trzeba bo to w końcu dolnopłat) i SC wychodzi idealnie 6 cm od krawędzi natarcia jak to też jest na planach :)

 

Waga RTF to 686 g :) czyli tragedii nie ma jak na model w tych rozmiarach :)

 

Co do okopceń to na chwilę obecną odpuszczam ... nie mam doświadczenia w tym temacie więc po co zepsuć to co zbudowałem ... jak nabiorę doświadczenia to wtedy to nadrobię :)

 

teraz pozostaję tylko czekać na wymarzone warunki do oblotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Coś czuję, że niedługo będziesz robił jakąś makietę w pełnym tego słowa znaczeniu. gratuluję.

Twoje ostatnie relacje motywują mnie abym i ja się zabrał za drewno :)

Kurczy tylko ja mam jeszcze tyle pomysłów w głowie na piankowce :)

Potrenuj te linie blach gdzieś na boku, tak jak pisałem. Mam nadzieję, że kiedyś(nie spieszy się) domalujesz parę na modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Coś czuję, że niedługo będziesz robił jakąś makietę w pełnym tego słowa znaczeniu. gratuluję.

Twoje ostatnie relacje motywują mnie abym i ja się zabrał za drewno :)

Kurczy tylko ja mam jeszcze tyle pomysłów w głowie na piankowce :)

Potrenuj te linie blach gdzieś na boku, tak jak pisałem. Mam nadzieję, że kiedyś(nie spieszy się) domalujesz parę na modelu

 

Dzięki Robercie :) a ja Ci mówię spróbuj rzeźbienia w drewnie bo to bardziej uzależnia jak pianka :) to że zbudujesz model z drewna przecież nie oznacza że musi rezygnować z pianki, wręcz przeciwnie :) ja sam chce zbudować jeszcze RWD 5 by Skazoo ponieważ:

po pierwsze brakuje mi w hangarze górnopłata

po drugie ten model lata prze cudnie

po trzecie to był mój pierwszy model na którym nauczyłem się latać,

po czwarte miałem do niego zrobione skrzydło z lotkami ale nigdy na nim nie poleciał więc trzeba by to nadrobić

po piąte może uda mi się okleić model papierem na wikolu i pomalować konstrukcję bo bardzo mi się to spodobało ;)

 

Co do budowy makiety przez moją osobę to raczej ja się do takich rzeczy nie nadaję ... sam widziałeś ile postów musiał naskrobać Sławek żeby mnie przekonać do zrobienia nowej kabiny :) ... w planach jest następny warbird w tej samej rozpiętości tylko z drugiej strony konfliktu :) ... namawiam raz jeszcze na zmianę pianki na balsę i niezmiernie mi miło że moje relację dopingują Cię w tym kierunku :) oczywiście pragnę nadmienić że nie sądzę że pianka to samo zło ... wręcz przeciwnie sam mam nadzieję kiedyś do niej wrócić w postaci odskoczni od balsy ;)

 

Mam nadzieję że uda mi się może niebawem oblatać model a wszystko jest zależne od warunków atmosferycznych i moich chęci w danym dniu ;) a przyznam szczerze że bardzo ale bardzo to kusi ;) ... ale najpierw muszę dokupić silnik bo ten co mam w mesiu to jeszcze dzieli dolę między dwoma wersjami Energy :P tak że jest rozchwytywany na 3 fronty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.