Skocz do zawartości

Co na pierwszy raz - ANKIETA


bart07
 Udostępnij

Od czego zacząć  

243 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka aparatura?

    • Turnigy 9x /9xr Mode 1 (gaz po prawej)
      20
    • Turnigy 9x /9xr Mode 2 (gaz po lewej)
      149
    • Inna
      74
  2. 2. Jaki pierwszy model latający?

    • Beta/Bixler/SkySurfer i klony
      106
    • Easy Gilder/Easy Fly i podobne
      43
    • Toto 0
      28
    • FunBat
      9
    • inny
      57
  3. 3. Jaka wersja wykonania?

    • wszystko w pudle
      38
    • bez aparatury
      58
    • KIT (wyposażenie do dokompletowania)
      74
    • budowany od podstaw samodzielnie
      73


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A że tak zapytam, jaki jest sens dawać pytanie o mode 1 albo mode2 ?

Wg głównie zależy to od tego, czy ktoś lewo/prawo ręczny, więc to już jego wybór.

I przynajmniej ja uważam, że jeżeli ktoś zaznacza odpowiedź "inna" to niech chociaż napisze tutaj, co ma na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wydaje mi się trochę bez sensu dawać w ankiecie wybór pomiędzy mode 1 a mode 2, bo wiadomo, każdy poda ten mode w którym sam lata, więc po co ? Wg mnie to jest tylko kwestia gustu. Ale co ja tam mogę wiedzieć, skoro mam tylko 15 lat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wydaje mi się trochę bez sensu dawać w ankiecie wybór pomiędzy mode 1 a mode 2, bo wiadomo, każdy poda ten mode w którym sam lata, więc po co ? Wg mnie to jest tylko kwestia gustu. Ale co ja tam mogę wiedzieć, skoro mam tylko 15 lat :P

Co nie zmienia faktu iż mode 1 góruje nad mode 2 w akrobacji i F3F jak to mówi Kierownik klifu "bo ty to po amerykańsku jakoś latasz " :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem tą ankietę, właśnie po to aby statystycznie pokazać co jest warte kupna na pierwszy raz. Dziękuję za odpowiedzi.

 

I przynajmniej ja uważam, że jeżeli ktoś zaznacza odpowiedź "inna" to niech chociaż napisze tutaj, co ma na myśli

 

I tutaj zgadzam się w 100%

 

Dlaczego pytanie o mode - bo jest to istotne przy wyborze nadajnika. Zmienić to trudno. Obecnie więcej osób lata na "2". Łatwiej będzie uzyskać pomoc.

 

Jeżeli mam coś dopisać to chętnie dopiszę. W przypadku Nadajnika to nie widzę sensu. Teraz mamy rezultat 28 TGY (1 i 2) / 5 inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem co to jest 9 ponieważ nie głosowałem. Prosił o rozszerzenie też nie będę bo miałbym pewnie zupełnie inną koncepcję ankiety. To czego generalnie brakuje to opisu kto głosuje tj. czy są to osoby, które używały aparatury na którą głosują, czy też marzą o aparaturze i wybrałyby model na który głosują itd.

 

Jako opcję podałbym Spektrum dx6i DSMX która jest lepiej wykonana, działa bardziej niezawodnie i też są dostępne tanie odbiorniki-zamienniki co jest ważne dla większości z nas lub Futabę T8J jeżeli dysponuję większą gotówką i chce później przesiąść się na bardziej zaawansowany model tej firmy. Jest też Taranis, którego użytkowników znam i radio jest rozwojowe.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mode może być warte zakupu? Jeżeli chodzi o co warte zakupu to wypisać wszystkie dostępne nadajniki. Co do modelu to powinny sie wypowiadać osoby które miały styczność z modelami danymi w ankiecie, co by mogły je porównać "który lepsze". A tak to każdy żyd swój towar chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Marcin. Ja używałem Optica 6, Laser 6, Spektrum Dx6i, Futabę T6EX, T7CP, T8FG, T10CG. Obecnie używam Futab T6J oraz T14SG i jak narazie po wielu poszukiwaniach na tych modelach nadajników zamierzam przez kilka lat polatać. Turnigy miałem kilka razy w rękach i znam kilku jej użytkowników i ich opinie zresztą skrajnie przeciwne. Taranisa znam tylko z opinii kolegi i potrzymania w łapach.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy osoba, która nie wie czy wciągnie ją nasze hobby wyda 800 zł na aparaturę. Inną sprawą jest popularność danego modelu na "lotnisku". Tak jak mówisz - opinie o TGY są skrajnie przeciwne, chętnie bym ich posłuchał. Sam używam TGY z FrSky ina ER9x i ciężko mi znaleźć wady. Natomiast chętnie bym się przesiadł na jakąś pulpitówkę. Niestety koszta i skalowalność owych mnie powstrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynalem było łatwiej, tj. zaczynało się od modeli papierowych i latawcow potem balonów rakiet i modeli pół drewnianych a potem drewnianych ale nadal wolnolatających. Jeżeli ktoś dotarl juz do tego etapu co zajmowało do 1,5 do 2 lat to przeważnie wiedział, czy chce kontynuować i wydawać na to dalej kasę. Teraz jak zaczyna się od razu od modeli zdalnie sterowanych to rzeczywiście ryzyko pomyłki jest kosztowne. Ale ciężko to cofnąć, takie czasy. Co do pulpitowego nadajnika to pozostaje nadzieja, że FrSky pójdzie dalej i zrobi wersję pulpitową odbijając klientów konkurencji. Na razie wydaje się, że idą we właściwym kierunku. Czas pokaże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co nie zmienia faktu iż mode 1 góruje nad mode 2 w akrobacji i F3F jak to mówi Kierownik klifu "bo ty to po amerykańsku jakoś latasz " :D Pozdrawiam

Kierownik to sie nie zna i sam po amerykańsku lata-tym sie nie przejmuj. Też mam M2 :)

A tak jak piszesz Mode1 jednak wygodniejsze w akrobatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim błąd w ankiecie jest taki , że w pierwszej części są wpisane dwie różne aparatury 9x i 9XR a zagłosować można na mode 1 czy 2 więć powinno być pytanie który mod ale nie widze sensu takiego pytania , lepiej zrobić wybór kilku aparatur (9x , orange , 9xr , mx12 , jakieś futaby ) poza tym 9XR nie jest róna 9X , wolałbym jedną 9X niż 10 9XR !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo połączyłem 9x i 9xr, gdyż jedna jest rozwinięciem drugiej, funkcjonalnie to samo, ta sama półka, jeżeli chodzi o wykonanie. Analizując wyniki cały czas uważam, że ankieta ma sens. Jednoznacznie wskazuje od czego zacząć. Jak rozrzucisz obecne 14 głosów pomiędzy znane nadajniki to nawet po jednym nie wyjdzie :D

Co do aparatury, to ja czekam na Taranis'a w wersji pulpitowej, w cenie do 1k zł. Ciekawe czy się doczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chce zaśmiecać forum kolejnym wątkiem co na poczatek, wiec skorzystam z okazji i zapytam tu :)

Za jakiś czas dostane w swoje ręce bardzo fajny i wypasiony model Skywalkera z autopilotem itp którym mam wykonać troche fotek z powietrza i teraz mam dylemat ponieważ nigdy niczym nie latałem. Jak najszybciej opanować podstawy żeby tego sprzetu nie rozbić?

 

Chce kupić coś taniego na czym bede mogł sobie ćwiczyć, został mi polecony Pioneer 1400 ale kosztuje ok 500zł i wolał bym coś tańszego. Macie jakąś propozycje a może jest to najlepsze rozwiązanie?

 

http://www.abcrc.pl/...i-szybowce.html

 

Czy aparature dostepną w tym zestawie da sie podłączyc do komputera i ćwiczyć na symulatorze, np Aerofly FS, jeżeli tak to co potrzebuje? System jaki posiadam to mac os x.

 

Wiem że sytuacja dość nietypowa ale mam jeszcze troche czasu na nauke (moge latać codziennie) więc prosze nie pisać że to głupota, zdaje sobie sprawe z ryzyka i licze na konstruktywną pomoc :) Z góry dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.